En tunne yhtään mitään tänää, kun ystävä teki itsemurhan hyppäämällä 6 kerroksesta alas ja tekemällä kaikenlaista ennen sitä. olen turta. 2 asti ollut shokissa
Auttakaa....
eitunnutodelta
20481
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
OIh.... keksitkö tarinan ihan itse... mistä sait idean? :D:D::D
Tuskin tuollaisen jälkeen tulee heti keskustelupalstalle keuhkoamaan.
Ei uskois ainakaan. Eiköhän menisi viivana sairaalaan katsomaan ystäväänsä.
Onpas vain tylyjä kommentteja kanssaeläjillä, mutta niin metsä vastaa kun sinne huudetaan!
Puhu jollekin. Täältä tuskin saat mitään tukea, kuten edellä olevistä vastauksista voi päätellä. En usko, että olet trolli.
tuo on trolli!!! mistä tiedän... olen seurannut tätä henkilöä!!
Huhuh. Pahoja juttuja.
Vittu ootte sairaita, joku raja sentään vaikka kui tekis mieli vittuilla. Otan osaa
-Mustakorppi
se kaikki paska piti purkaa mikä noilla vittuilijoilla on päivän sisällä jyllännyt?
Olisitte olleet hiljaa, jos ei muuta sanottavaa ole kun nakella se kaikki paska päästä ulos, tietämättä onko tuo totuus vai onko se huomionhakua jollain keinolla!
Nythän voittekin kävellä rinta rottingilla kun uskalsitte epäillä ja nakella paskaa, vai hävettääkö?
Ensinnäkään en ole Risto, ja seuraavaksi: Tulet vielä jonain päivänä muistamaan mitä paskaa täällä nakkelet, ja muistat kaiken tilanteessa mikä satuttaa nimenomaan sinua.
Olet suorastaan oikeutettu saamaan kärsimykseksi ja kostoksi loppuelämäsi ajaksi!
Tämä on totta. Olen r. En jaksa tapella teitä vastaan. Olen yksin tämän illan asian kanssa, en ymmärrä mistä moinen vittuillu. Olin läheinen kyseisen ihmisen kanssa ja tiesin hänen huolensa, mut syytän itseäni tästä etten tehnyt mitään mun piti eilen laittaa ystävälleni viestiä mutta en ehtinyt. Hei minäkin luulin että tämä on pila kun toinen ystäväni soitti ja kertoi hänen kuolemastaan. Kuulin välikäsien kautta vasta illalla miten hän oli kuollut ja en vieläkään voi olla varma tapahtuneesta koska psdkapuheita kiertää. Meillä oli paljon yhteisiä ystäviä. Olen tuntenut ystäväni 5 luokasta asti joten olen aivan järkyttynyt tapahtuneesta. Oikeesti älkää vittuilko menettäneille ihmisille. Ette te niin tekisi kasvotusten kaan vai syytättekö te itsemurhan tehneiden läheisiä?t. R
Otan oikeasti osaa.
ELÄ PURA SITÄÄ ENÄÄ TÄNNE OK?
-mustakorppi
Kiitos. Mistä tiesit että minä? Oikeesti painukaa helvettii vittuilijat kukahan tässä on trolli! Osaatteko kirjoittaa ASIAllisesti
Tunnistan sun tyylin.
Olen pahoillani sinulla on ollut rankkaa.
Aijaa. Vihiä kuka oot?
Älä jää yksin ainakaan! Kuoleman kohdatessa yleisin reaktio useimmilla on pelon tunteet, joten silloin kannattaa hakea tukea läheisiltä.
Terveyskeskuksesta kannattaa hakea kriisiapua tälläisessä tilanteessa.
www.iltalehti.fi/uutiset/2016081522114164_uu.shtml
Tässä oli juttua siitä????
Jos haluaa jotain ymmärrystä ja tukea ja lohtua. Ei kannata kyllä hakea sitä koskaan netin keskustelupalstoilta. Koska jokainen tietää ja on nähnyt minkälaista porukkaa palstoilla ja netissä yleensä pyörii. Kukaan ei usko ketään ja katkeroituneilta ihmisiltä puuttuu kaikki empatiakyky. Jos oletkin empaattinen jollekkin surulliselle ja tukeakaipaavalle keskustelupalstalla. Niin pian saat lukea hänen vaan pelleilleen ja testanneen huijattavien reaktioita. Tälläistä kovaa peliä se on nettipalstoilla. Oikeasti tuki kannattaa hakea aina ihan jostain muualta, etenkin jos ei kestä tätä nettimaailman häikäilemätöntä kovuutta.