Tutkimusten mukaan amiksen tai lukion ekan ja tokan luokan tytöistä (eli 16-17-vuotiaista, jos oikein laskin) on ollut 54 % yhdynnässä eli yli puolet! Miten näin moni? YLI PUOLET.
Pojilla seksihalut ovat teini-iässä kovemmat kuin tytöillä ja pojilla on kovempi tarve leuhkia seksin saannilla, mutta pojista on OLLUT VÄHEMMÄN yhdynnässä kuin tytöistä! Amiksen tai lukion ekan ja tokan luokan pojista on ollut yhdynnässä 45 % eli ALLE PUOLET kuin tytöistä yli puolet. Luulisi että asia on toisin päin.
Tämä tarkoittaa sitä, että useampi tyttö antaa seksiä samalle pojalle ja että sama poika saa seksiä useammalta tytöltä!
Miten asia näin on? Antavatko tytöt niille hyvännäköisille urheilullisille pojille ja vähemmän komeat pojat jäävät ilman seksiä? Vai seurustelevatko teini-ikäiset tytöt itseään vanhempien poikien kanssa jolloin 16-vuotiaat tytöt antavat seksiä 18-20-vuotiaille pojille ja 16-vuotiaat pojat jäävät ilman seksiä?
Miksi teinitytöt haluavat yhdyntää? Onko nykyään häpeä, jos on neitsyt? Puhuvatko tytöt keskenään siitä onko neitsyt vai ei ja neitsyyden menetys on ylpeyden aihe?
Mistä johtuu että tytöt antavat enemmän seksiä kuin pojat?
Jos pojista olisi ollut suurempi osa yhdynnässä, niin ymmärtäisin tämän, koska yhdyntä on leuhkimisen aihe pojilla ja teinipojilla on kovat seksitarpeet. Mutta tytöt ovatkin niitä, jotka haluavat jopa enemmän seksiä teini-iässä kuin pojat. En ymmärrä.
Miksi te teini-ikäiset tytöt, yli puolet teistä, olette olleet yhdynnässä pojan kanssa? Onko kyse kokeilunhalusta vai siitä että seurustellaan itseä paljon vanhemman pojan kanssa vai pitääkö päästä neitsyydestaä eroon jotta voi ylpeillä sillä vai mistä on kyse?
Tytöistä on ollut SUUREMPI OSA KUIN POJISTA jo 16-vuotiaana yhdynnässä ja osuus on todella suuri ELI YLI PUOLET 16-17-vuotiaista TYTÖISTÄ. En ymmärrä. Kertokaa tytöt, mikä tämä villitys antaa seksiä pojalle oikein on.
Kyse ei voi olla siitä, että tuli kännissä bailuissa annettua pojalle vahingossa, koska pojat ovat kännissä enemmän tai ainakin yhtä paljon kuin tytöt.
Miksi te 14-17-vuotiaat tytöt annatte pojille seksiä? Vai haetteko te seksiä eli hakemalla haette poikaa, jonka kanssa voisi harrastaa seksiä ja jos haette niin miksi? Annatte enemmän seksiä pojille kuin pojat antavat tytöille.
Miksi suurin osa jo teinitytöistä haluaa seksiä?
4
1988
Vastaukset 4
- Glacio
Olisi hyvä lukea se tutkimus, jos voisit linkittää? Jos tutkimus on keskittynyt vain tiettyyn ikäryhmään, niin todennäköisesti kyseessä on ainakin osalla tytöistä tämän ikäryhmän ulkopuolinen poika. Vastatakseni alkuperäiseen kysymykseen: Miksi ei? 16-17-vuotias on jo sukupuolisesti riittävän kypsä. Lisäksi näin tasa-arvon aikana tämä ns. "slut-shaming" on jäämässä historiaan. Seksuaalikasvatus ja ehkäisyn käytön opetus on hyvää ja ihmiset oppivat, että seksi on täysin luonnollista eikä omaa seksuaalisuuttaan tarvitse häpeillä. :)
- Anonyymi
Niinkai se on ollut aina yhdet ja samat pojat saa useimmalta tytöltä, muut pojat joutuvat tyytymään runkkaukseen. Isänikin kertoi että hänen nuoruudessaan, yksi sankari oli puhkonut piikuuden kaikilta kylän tytöiltä ja sitten lähtenyt pääkaupunkiin.
- Anonyymi
Ai mistä amiksest
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moottoripyöräonnettomuus
Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää66809- 160808
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa23799Jos oikeasti haluat mies
Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.101767Uusi ruokapaikka
Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä27728Miten sinä voit?
Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua93677Kerro minulle totuus
Minä haluan kuulla sen nyt. Kenen kanssa sinä olet nykyisin, ja miksi jätit minut? 🐒192660- 22602
- 61592
Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!
Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks36568VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN
Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisikalaumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa40549On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit78490- 39475
sinulle....
Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.75457- 57455
Useita poliisiautoja kunnantalolla
Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.9439Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25437- 70433
- 54428
Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu109426