Jos minä olisin ollut Dingon levy-yhtiön toimitusjohtaja vuonna 2005 niin olisin tämän virren suorastaan vaatinut Purppuraa levyn toiseksi singleksi ja radiopromo sinkuksi hienon mustan lesken jälkeen. Musta leski tais olla koko kesän v.2005 sinkkulistojen kärkipaikoilla.
Voin tietysti olla väärässäkin mutta väitän että tätä ei sinkkuna julkaistu? Julkaistiinko edes radiopromona? Youtubessa on kyllä ollut laulun suosio aikamoinen.
Kaikki kaunis katoaa biisi
eveonhyva
3
4075
Vastaukset
- eveonhyva
https://www.youtube.com/watch?v=J0qNVrnCv_s
tässä veisu. - 534635246
Ei julkaistu singlenä eikä radiopromona. Syy lienee yksinkertainen: Se on Even, ei Neumannin laulama. Suuri yleisö ei olisi tunnistanut sitä Dingon biisiksi.
- jneeee
Toi biisi ois kiva kuulla neumannin laulamana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061