VW:n juhlapäivä huhtikuun 20pv

Mites se on kun kaikkia historian merkkihenkilöitä syntymäpäivänä muistetaan tavalla tai toisella , niin myös Volsun alulle panijaa pitäisi muistaa Huhtikuun 20pv.nä. Se on nimittäin Hitlerin syntymäpäivä. Vai kähmitäänkö siinäkin.
974
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mahtaisiko siitä tulla yhtä suuri päivä, kuin meille Toyotalahkolaisille on 14.2??

Silloinhan kokoonnumme merkkiliikkeisiin ja laulamme yhdessä ylistys lauluja toyotan perustaja Sakichi Toyodan muistolle. ja masturboimme lopuksi ringissä, uusin Toyota esite kädessä!

Äänestä

Sehän on mainittu siellä vw tehtaan portin plakaatissa. Ei kai sitä tarvi erikseen juhlia. Ei sitä ole mitenkään piiloteltu, kuka antoi käskyn valmistaa volsuja, jos joku niin luulee.

Äänestä
  • ??????

    Äänestä

Täysin älyvapaa aloitus taas. Joka päivä on joku merkkijenkilö syntynyt, jos kaivellaan. Juhlitaan siis joka päivä, ja juhlaahan on joka päivä volsulla ajella.

Äänestä
  • Hitlerin ansiosta Saksassa on autobaaanat ja VW kehitti kuplan Adolf Hitlerin toimeksiannosta. Hieno auto tulikin ja pysyvä kunniamerkki Adolf Hitlerin muistolle seisoo jokaisen VW:n nokalla!

    Äänestä

Kaikkiin Volsun myymälöihin pitää panna Hitlerin kuva seinälle ja seppelöitävä joka vuosi huhtikuun 20 pv. Samalla henkilökunta pitää yhteisen muistohetken ja lopuksi kaikki nousee ylös ja tekee Natsi tervehdyksen huutaen Heil Hitler samalla kopauttavat kantapäitä yhteen. Näin tulevat koettelemukset kestetään yhdessä paremmin, nimittäin USA sakottaa Aatun perillisiä miljardeilla jolloin pääjohtajan on mentävä hattu kourassa anelemaan rahaa " bundesbankista" ja" spurt und motorille " maksettava toiset miljardit myönteisestä valehtelusta sekä testien peukaloimisesta volsulle sopivaksi. Eiköhän näillä konsteilla tästäkin "kaasutuksesta"selvitä.

Ps. Tuote kehittelyyn sitten rahat ei enää riitä mutta ei sillä niin väliä ole tähänkään asti ollu , samanlaisia laatikoita jo vuosikymmeniä pukattu, mitä nyt lamppuja vähän pyöristelty ja välillä kavennettu ja turboja uusittu huonolla menestyksellä ja dsg vaihteisto menny ihan hyvin kaupaksi vaik`ei kestä kuin 5000km.

Äänestä
  • haaaaaa hooooo olipa toden tuntuinen kirjoitus volsun kähminnästä ja mitä se todellisuudessa on, täyttä kusetusta natsien tapaan.

    Äänestä

Aika hyvin sä paskaa jauhat. Ootko ottanut osaa mihinkään valehtelukilpailuun? Kannattaisi kokeilla.

Äänestä

Adolf Hitler muurasi VW:n tehtaan peruskiven 1938. Siellä se komeilee vieläkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juhlitaanko kirjoitti:

Mites se on kun kaikkia historian merkkihenkilöitä syntymäpäivänä muistetaan tavalla tai toisella , niin myös Volsun alulle panijaa pitäisi muistaa Huhtikuun 20pv.nä. Se on nimittäin Hitlerin syntymäpäivä. Vai kähmitäänkö siinäkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu