Me ei olla, emme ole koskaan ostelleet suksia. Miksi ostaa ne kellariin mätänemään? Meillä keksitytään taiteisiin ja flyygelin soittoon, nyt on meillä jo kolme flyygeliä.
Hiihtosuksimiset on turhaa siitä ei saa ammattia koskaan, umpihangessa meidän lapset ei hiihdä hikisenä. Kalliita suksia ei kannata ostaa ostakoot koulu.
meillä lapset ovat aina hiihtosissa aikana kipeenä kotona, se ei ole meidän laji.
Olettko harkinneet suksien ostamista?
sukseteikuulumeille
1
90
Vastaukset
- remonttia
Kannattaisikohan sitä kellaria tuulettaa ja selvittää miksi siellä on niin kosteata, että tavarat mätänevät. ei muuten tee hyvää niille flyygeleillekään, sillä se kosteus kyllä tulee ylös huoneisiinkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422592Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423272279- 322012
- 241645
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta471626Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251529- 441396
- 1001379
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391325- 361116