Moikka! Mä oon ite 16 ja mun kaveri 17 ja ollaan tyttöjä. Oon huolestunu mun kaverista, joka on hoikan näkönen (sillä on tosi littee vatsa ja iso peppu) mut se haluu aina vaan laihduttaa ku vaa'an mukaan se on kuulemma "ällöttävän lihava". Se haluais laihuttaa 30kg mikä ei oo mun mielest todellakaa järkevää. Se on kyl minuu jonkuverran painavampi mut ku kysyin parilt tutult (aika läheiselt kumminki et sai rehellisen vastauksen) et kumpa ne luulee et painaa enemmän ni ne sano et mä mut kumpiki on tosi hoikka:o Itse olen siis 170 pitkä ja painan 68kg. Mun kaveri on 172cm ja painaa 83kg. Se siis oikeesti on laihan näkönen. Se halu laihuttaa vaa paheni, ku terveydenhoitaja sano sille vaan bmi kattomalla et sen pitäis laihuttaa vähintään 10kiloa. Pitäiskö mun estää sitä ja miten sen teen? Se lähettää mulle jatkuvast snäppejä, missä se puristelee sen reisiä ja vatsaa valittaa kuinka niis on liikaa rasvaa. Vatsasta se ei kyllä saa puristettua ees muutamaa senttiä..
Kaveri väittää että on lihava
10
293
Vastaukset
- Jglsmdmlfm
Molemmat teistä olette ylipainoisia.
- laihtua
Korkeintaan 9 kiloo pois jos kerra kaveris haluu
- Rynnäkköpenaali_
Kyllä terkkari osaa sanoa onko syytä huoleen.
Pääasia, että on sinut oman vartalon kanssa ja jos tuntuu siltä, että pitäisi laihduttaa, niin antaa mennä vaan. Tunnen yhden joka on 175cm 55k eikä yli laiha..
- Jaana17
Kaverisi on oikeassa. Olet kyllä todella lihava. Taitaa hampurilaiset ja karkit maistua.
- Riksun_pojat
Ohhoh, kylläpä on aloittaja lihava, oikea mätisäkki!!! Saatiin kyllä kavereiden kanssa makeat naurut...
- ååi
Elämänlaatu paranee teillä kun noudatatte Antti Heikkilän ravintosuosituksia vähähiilihydraattisella ruokavaliolla. Hedelmiäkin vain 1 kpl päivässä.Viljat pois kokonaan ja sokerit.
Näin tehdessäni jätin pois verenpainelääkkeet, ja 2 tyypin diabeteslääkkeet. Särkylääkkeetkin on nyt tarpeettomia joskin vieroitusoireita elimistössä vielä olevat lääkejäämistöt aiheuttaa kummallisia oireita. Olen syönyt monta vuotta noihin sairauksiin lääkkeitä ja elimistö vaati aina vaan sitä että ohjeistus pysyisi suositelluissa arvoissa.
Nyt viljattomalla ja sokerittomalla ruokavaliolla 2kk. Väsymys poissa , laihduin normaali painoiseksi. Olen nut 166 cm pitkä ja 60 kg painava naishenkilö. Nesteet kehosta lähti sitruunavedellä. 2 luomu sitruunaa kuoritaan ja kuoret mehukannuun. Sitruunat halkaistaan ja puristetaan mehut kannuun ja 1 sitruunan kuorittu valkoinen osa kannuun myös. Sitten vettä kannuun. Juo ainakin 2 lasillista päivässä tätä se laittaa nesteet liikkumaan. Voi terästää 1-2 tl ruokasoodaa lasiin niin jopa voit hyvin. Luo netistä ruokasoodasta ja sitruunasta niin huomaat että olette löytäneet aarteen. Ruokavalio auttaa myös alakuloon. Minusta tuli virkeämpi ja ulospäin suuntautunut. Laihduin vaikka en laihduttanutkaan ainakin sen 6 kg.
Ei ne Antti Heikklän puheet ole humihömiä kun olen nyt itse kokeillut. Lääkkeettömänä ole päässyt siihen kuin olisin ottanut lääkkeitä.
Toivotan vaan Heikkilälle paljon onnea ja jaksamista.
Olen iki kiitollinen hänelle uudesta elämästäni. - ootte_YLIPAINOISIA
Hyvin voi 30kg pudottaa, kuha ei sen enempää.
- ganjalf420
Ei varmaan lihava, vaikea sanoa ilman kuvaa. Itse olen poika ja 185cm ja 70 kg. Olen myös suhteellisen lihaksikas. Paino ja kilot näkyvät jokaisella eri tavalla ulos päin. Kyllä tuosta voi laihduttaa, jos se tämän tytön halu on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest275317Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois
Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul884723Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden2893748Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen
haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota1233170Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota
Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma472709- 252038
Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed1071887Ulkoministeriön konsulipäällikkö arvostelee rajusti Haavistoa: "Täällä on pelon ilmapiiri"
"– Täällä on ministerin toimien takia aivan selvästi pelon ilmapiiri. Jos sellaisen annetaan pesiytyä virkamieskulttuuri101877- 2481822
Pyydän anteeksi etten osannut ratkaista
Mitään muuta kuin lähtemällä. Et oikein tullut vastaan etkä kuunnellut. Tuntui että minun piti koittaa sopia ja sovitell721730