Moikka! Mä oon ite 16 ja mun kaveri 17 ja ollaan tyttöjä. Oon huolestunu mun kaverista, joka on hoikan näkönen (sillä on tosi littee vatsa ja iso peppu) mut se haluu aina vaan laihduttaa ku vaa'an mukaan se on kuulemma "ällöttävän lihava". Se haluais laihuttaa 30kg mikä ei oo mun mielest todellakaa järkevää. Se on kyl minuu jonkuverran painavampi mut ku kysyin parilt tutult (aika läheiselt kumminki et sai rehellisen vastauksen) et kumpa ne luulee et painaa enemmän ni ne sano et mä mut kumpiki on tosi hoikka:o Itse olen siis 170 pitkä ja painan 68kg. Mun kaveri on 172cm ja painaa 83kg. Se siis oikeesti on laihan näkönen. Se halu laihuttaa vaa paheni, ku terveydenhoitaja sano sille vaan bmi kattomalla et sen pitäis laihuttaa vähintään 10kiloa. Pitäiskö mun estää sitä ja miten sen teen? Se lähettää mulle jatkuvast snäppejä, missä se puristelee sen reisiä ja vatsaa valittaa kuinka niis on liikaa rasvaa. Vatsasta se ei kyllä saa puristettua ees muutamaa senttiä..
Kaveri väittää että on lihava
10
313
Vastaukset
- Jglsmdmlfm
Molemmat teistä olette ylipainoisia.
- laihtua
Korkeintaan 9 kiloo pois jos kerra kaveris haluu
- Rynnäkköpenaali_
Kyllä terkkari osaa sanoa onko syytä huoleen.
Pääasia, että on sinut oman vartalon kanssa ja jos tuntuu siltä, että pitäisi laihduttaa, niin antaa mennä vaan. Tunnen yhden joka on 175cm 55k eikä yli laiha..
- Jaana17
Kaverisi on oikeassa. Olet kyllä todella lihava. Taitaa hampurilaiset ja karkit maistua.
- Riksun_pojat
Ohhoh, kylläpä on aloittaja lihava, oikea mätisäkki!!! Saatiin kyllä kavereiden kanssa makeat naurut...
- ååi
Elämänlaatu paranee teillä kun noudatatte Antti Heikkilän ravintosuosituksia vähähiilihydraattisella ruokavaliolla. Hedelmiäkin vain 1 kpl päivässä.Viljat pois kokonaan ja sokerit.
Näin tehdessäni jätin pois verenpainelääkkeet, ja 2 tyypin diabeteslääkkeet. Särkylääkkeetkin on nyt tarpeettomia joskin vieroitusoireita elimistössä vielä olevat lääkejäämistöt aiheuttaa kummallisia oireita. Olen syönyt monta vuotta noihin sairauksiin lääkkeitä ja elimistö vaati aina vaan sitä että ohjeistus pysyisi suositelluissa arvoissa.
Nyt viljattomalla ja sokerittomalla ruokavaliolla 2kk. Väsymys poissa , laihduin normaali painoiseksi. Olen nut 166 cm pitkä ja 60 kg painava naishenkilö. Nesteet kehosta lähti sitruunavedellä. 2 luomu sitruunaa kuoritaan ja kuoret mehukannuun. Sitruunat halkaistaan ja puristetaan mehut kannuun ja 1 sitruunan kuorittu valkoinen osa kannuun myös. Sitten vettä kannuun. Juo ainakin 2 lasillista päivässä tätä se laittaa nesteet liikkumaan. Voi terästää 1-2 tl ruokasoodaa lasiin niin jopa voit hyvin. Luo netistä ruokasoodasta ja sitruunasta niin huomaat että olette löytäneet aarteen. Ruokavalio auttaa myös alakuloon. Minusta tuli virkeämpi ja ulospäin suuntautunut. Laihduin vaikka en laihduttanutkaan ainakin sen 6 kg.
Ei ne Antti Heikklän puheet ole humihömiä kun olen nyt itse kokeillut. Lääkkeettömänä ole päässyt siihen kuin olisin ottanut lääkkeitä.
Toivotan vaan Heikkilälle paljon onnea ja jaksamista.
Olen iki kiitollinen hänelle uudesta elämästäni. - ootte_YLIPAINOISIA
Hyvin voi 30kg pudottaa, kuha ei sen enempää.
- ganjalf420
Ei varmaan lihava, vaikea sanoa ilman kuvaa. Itse olen poika ja 185cm ja 70 kg. Olen myös suhteellisen lihaksikas. Paino ja kilot näkyvät jokaisella eri tavalla ulos päin. Kyllä tuosta voi laihduttaa, jos se tämän tytön halu on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad611149- 42881
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että322644- 51641
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän114614- 51608
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38595- 93590
- 75556
- 56554