Hei te jotka aiotte julkaista tekstinne!

Randalthor

Siitä vaan, tarjoa kustantajalle, ainakin silloin jos tekstisi on mielestäsi rehellisesti arvioituna hyvä ja muutkin ovat niin todenneet. Mutta sanompa vaan, että odottamaan joudut jos ihan tietämättömästä annat raapustuksesi, joten silloin vaan odota vastausta onko hyväksytty vai ei. Mutta jos moneksi kuukaudeksi venyy, niin haistata pitkät näille, kirjoita vielä jotain nasevaakin jos mieli tekee näille älykääpiöille, ja varsinkin silloin jos vastaus on negatiivinen. Mutta hyvänen aika, mieti ensin onko tekstisi todella niin hyvä ja onko siinä kaikki täysin kohdallaan kieliopissa ja rakenteessa ja logiikassa ja pääseekö lukijat hahmon päänsisälle jne. sillä jos näin ei ole, kuinka sinulla on varaa haistattaa?

Mutta jos sinulla on varaa haistattaa, niin haistata kunnolla näille pelleille, jotka omassa hulluudessaan ovat munineet täysin, ja vieläpä ihan tarkoituksellisesti! Kirjoita tulista tulta ja tulikiveä!

Näin ollen jos negatiivinen tulo, älä yritä, hullu poika, tee omakustanne. Vain ani harvalla onnistaa jos samalla tekstillä yrittää, ja absoluuttisen varmasti, niin kivenkovan varmasti että jeesuskin vapisee jos yrität samaa tekstiä samal firmal niin vastaus on EI. Se on täysin maximaalisen absoluuttisen varmaa kuin Lapuatn pilarit.

Karisto oli ennen hyvä firma, mutta kun Ajan Pyörän suomentaminen loppui, oli jollakin mennyt siellä aivot umpisolmuun.

Siksi jos ei tärppää tarinalla ja haluat yrittää samalla, niin tee omakustanne. Myy vaikka mummosi jos et muuten saa tai halua mania.

0

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. 20v on otettu kiinni

        Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
        Savonlinna
        96
        8097
      2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

        Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
        Maailman menoa
        678
        5032
      3. Kuka on menehtynyt?

        https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
        Kankaanpää
        24
        3294
      4. Mitä meidän välillä

        Tapahtuu lopulta?
        Ikävä
        27
        1683
      5. 56
        1468
      6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

        https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
        Maailman menoa
        109
        1418
      7. Nainen, ota nyt rauhallisesti

        Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
        Ikävä
        138
        1347
      8. Savonlinnan murhapolttaja romani

        Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
        Maailman menoa
        167
        1272
      9. Ajattelen sinua kiitollisuudella

        Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
        Ikävä
        56
        1031
      10. Sinulle tiedoksi

        Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
        Ikävä
        28
        923
      Aihe