Hei te jotka aiotte julkaista tekstinne!

Randalthor

Siitä vaan, tarjoa kustantajalle, ainakin silloin jos tekstisi on mielestäsi rehellisesti arvioituna hyvä ja muutkin ovat niin todenneet. Mutta sanompa vaan, että odottamaan joudut jos ihan tietämättömästä annat raapustuksesi, joten silloin vaan odota vastausta onko hyväksytty vai ei. Mutta jos moneksi kuukaudeksi venyy, niin haistata pitkät näille, kirjoita vielä jotain nasevaakin jos mieli tekee näille älykääpiöille, ja varsinkin silloin jos vastaus on negatiivinen. Mutta hyvänen aika, mieti ensin onko tekstisi todella niin hyvä ja onko siinä kaikki täysin kohdallaan kieliopissa ja rakenteessa ja logiikassa ja pääseekö lukijat hahmon päänsisälle jne. sillä jos näin ei ole, kuinka sinulla on varaa haistattaa?

Mutta jos sinulla on varaa haistattaa, niin haistata kunnolla näille pelleille, jotka omassa hulluudessaan ovat munineet täysin, ja vieläpä ihan tarkoituksellisesti! Kirjoita tulista tulta ja tulikiveä!

Näin ollen jos negatiivinen tulo, älä yritä, hullu poika, tee omakustanne. Vain ani harvalla onnistaa jos samalla tekstillä yrittää, ja absoluuttisen varmasti, niin kivenkovan varmasti että jeesuskin vapisee jos yrität samaa tekstiä samal firmal niin vastaus on EI. Se on täysin maximaalisen absoluuttisen varmaa kuin Lapuatn pilarit.

Karisto oli ennen hyvä firma, mutta kun Ajan Pyörän suomentaminen loppui, oli jollakin mennyt siellä aivot umpisolmuun.

Siksi jos ei tärppää tarinalla ja haluat yrittää samalla, niin tee omakustanne. Myy vaikka mummosi jos et muuten saa tai halua mania.

0

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

        ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
        Maailman menoa
        188
        5101
      2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

        Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
        Kokkola
        14
        1761
      3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

        SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
        Maailman menoa
        63
        1626
      4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

        Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
        Ikävä
        127
        1507
      5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

        Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
        Tv-sarjat
        10
        1477
      6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

        Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
        Maailman menoa
        50
        1167
      7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

        Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
        Lappajärvi
        96
        1084
      8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

        Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
        Maailman menoa
        307
        980
      9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

        Keskustapuolue meni jo...
        Maailman menoa
        195
        941
      10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

        Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
        Suomalaiset julkkikset
        7
        830
      Aihe