Ekotorista puhutaan

kaupungilla että ensi viikolla siellä alkaa YT-neuvottelut ja ketään ei säästettäisi.
11140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

joo kuulin samaa :(

Äänestä

Loppuun ekotori kokonaan, vai mikä uutta elämää se onkaan?

Äänestä

tuleeko paikallinen "sopiminen"? työmiehille vaan 5e per päivä???

Äänestä

Kun mr. MacTrasselhead jää eläkkeelle niin koko ekotori kaatuu!!

Äänestä

☮♻♻♻♻♻☮
♲KIERRÄTÄ♲
♻TAI♻
☠KUOLE☠
☠♻☠♻☠
⚛☢☮☢⚛

Äänestä

Käkrä on ikoni! Eilen oli telkussakin.

Äänestä

Ekotori ei ole todellakaan mitään ilman "käkrää"

Äänestä

ehei, ei sinne päinkään... eiköhän uusia tiloja avaudu, vaikkapa anttilan paikalle.. mahtuu kymmeniä työttömiä töihin

Äänestä
  • Miten sitä Anttilan paikalle menis kun ei ole varaa pitää nykyisiäkään toimipisteitä vaan niistä on luovuttava kun ei ole hynää!

    Äänestä

Voi apua! Minne työkkäri nyt lähettää pitkäaikaistyöttömät tyhjää toimittamaan??? Uutta elämää ei tullutkaan...

Äänestä

Työntekijätkö+siellä+maksaa+liikaa,+kun+konkurssiin+pistää.+Kohta+siis+käytettyjä+pesukoneita,+sohvia,+sänkyjä+-50%+juuri++huolletut+polkupyörät+ja+tietokoneet+-+65%++Kaikki+höylätystä+vanerista+valmistetut+huonekalut+-80%

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EkoWaltteri kirjoitti:

kaupungilla että ensi viikolla siellä alkaa YT-neuvottelut ja ketään ei säästettäisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu