Onko Luvialla sisäsiittoisuutta?

tietäväväinen

Kysyn vaaaaaaaan?

7

304

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olisekamalaa

      Riippuu siitä mitä sillä tarkoitetaan, mut juu nyt alkaa olla ne ajat ohi kun sukulaiset lisääntyy keskenään. Onneks nyt on myös ns. vanhojen rahasukujen aika ohi. Muutama sisäsiittoinen täällä vielä asuu. Puolison voi hakea kyllä muualtakin. Olis tervettä.

    • mitsukka

      Mitä rahasukuja?

      • karjalanpiirakka

        Ne oli sellaisia sukuja jotka ennen viimeisiä sotia omistivat Luvian peltomaat, metsät, rannat ja saariston ja joilla oli "torppareita" jopa saarissa kalastamassa. Kun Karjala hävittiin natsi-Saksan kanssa käydyssä sodassa Neuvostoliittoa vastaan, alkoi Luviallekin virrata uusia asukkaita Karjalasta, lähinnä entisen Hiitolan alueelta ja heille oli luovutettava maatalousmaata. Nykyisin näyttää että he ovat vaurastuneet varsin nopeasti ja ohittaneet varallisuudessa vanhat "rahasuvut" jopa kaapanneet niiden valtaa avioliittojen kautta, mutta samalla sisäsiittoisuus ja geenitilanne on parantunut. Tosin karjalaisten joukossakin oli ihmisiä joita ei koskaan olisi pitänyt päästää jäljelle jääneeseen Suomeen vaan, luovuttaa Stalinille ja lähettää Siperiaa rakentamaan, mm: edesmennyt isäni oli tämänsorttinen luuseri, sen verran katkeruutta on jäänyt jäljelle.


    • Incest

      Suomen kantaväestö on jakautunut 200 ihmisestä,elikkä alkujaan on ollut dna-kanta aika suppea, nyt kun geneetinen variaatio suuri niin nämä määrätyt suvut sukurutsaavat keskenään ja mutaatio yleistyy ja sen myötä esimerkiksi hemofiliaa sairastavat ihmiset ovat riesanamme.

    • Koko Luvia on tullut Ahvenanmaalta. Kaikki rikolliset on kuulemma sieltä laitettu airottomaan veneeseen ja lähetetty merelle, joka rantautui Luvian rannikolle. Sieltä koko Luvian jengi on peräisin!

      • Makamunkaa

        Mikä sen komianpaa kun pirtin pimennossa nai napsauttaa serkut,pikkuserkut,siskot ja voihan sitä pitää koko perheen kanssa yhteiset orgiat.


      • Äö3

        Taidat tietää mistä kirjoitit?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6304
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3150
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1706
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe