Onko Luvialla sisäsiittoisuutta?

tietäväväinen

Kysyn vaaaaaaaan?

7

352

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olisekamalaa

      Riippuu siitä mitä sillä tarkoitetaan, mut juu nyt alkaa olla ne ajat ohi kun sukulaiset lisääntyy keskenään. Onneks nyt on myös ns. vanhojen rahasukujen aika ohi. Muutama sisäsiittoinen täällä vielä asuu. Puolison voi hakea kyllä muualtakin. Olis tervettä.

    • mitsukka

      Mitä rahasukuja?

      • karjalanpiirakka

        Ne oli sellaisia sukuja jotka ennen viimeisiä sotia omistivat Luvian peltomaat, metsät, rannat ja saariston ja joilla oli "torppareita" jopa saarissa kalastamassa. Kun Karjala hävittiin natsi-Saksan kanssa käydyssä sodassa Neuvostoliittoa vastaan, alkoi Luviallekin virrata uusia asukkaita Karjalasta, lähinnä entisen Hiitolan alueelta ja heille oli luovutettava maatalousmaata. Nykyisin näyttää että he ovat vaurastuneet varsin nopeasti ja ohittaneet varallisuudessa vanhat "rahasuvut" jopa kaapanneet niiden valtaa avioliittojen kautta, mutta samalla sisäsiittoisuus ja geenitilanne on parantunut. Tosin karjalaisten joukossakin oli ihmisiä joita ei koskaan olisi pitänyt päästää jäljelle jääneeseen Suomeen vaan, luovuttaa Stalinille ja lähettää Siperiaa rakentamaan, mm: edesmennyt isäni oli tämänsorttinen luuseri, sen verran katkeruutta on jäänyt jäljelle.


    • Incest

      Suomen kantaväestö on jakautunut 200 ihmisestä,elikkä alkujaan on ollut dna-kanta aika suppea, nyt kun geneetinen variaatio suuri niin nämä määrätyt suvut sukurutsaavat keskenään ja mutaatio yleistyy ja sen myötä esimerkiksi hemofiliaa sairastavat ihmiset ovat riesanamme.

    • Koko Luvia on tullut Ahvenanmaalta. Kaikki rikolliset on kuulemma sieltä laitettu airottomaan veneeseen ja lähetetty merelle, joka rantautui Luvian rannikolle. Sieltä koko Luvian jengi on peräisin!

      • Makamunkaa

        Mikä sen komianpaa kun pirtin pimennossa nai napsauttaa serkut,pikkuserkut,siskot ja voihan sitä pitää koko perheen kanssa yhteiset orgiat.


      • Äö3

        Taidat tietää mistä kirjoitit?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      86
      7119
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      357
      6188
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      58
      3543
    4. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      3279
    5. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      191
      1771
    6. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      17
      1498
    7. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      18
      1226
    8. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      60
      1223
    9. Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!

      Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv
      Tv-sarjat
      1
      1130
    10. Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."

      Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m
      Tv-sarjat
      1
      1107
    Aihe