Phuketin vuoden 2016 Vege-festivaalien ajankohta on päätetty.
Festivaalit järjestetään 1-9 lokakuuta.
Kyseessä on kaikkein näyttävin festivaali Thaimaassa, ehkä koko Aasiassa. Tarjolla on erilaisia kulkueita, hulluja lävistyksiä, hiilillä kävelyä sekä paljon muuta.
Temppeleissä ja muuallakin on tarjolla vege-ruokaa, mikä vie kielen mennessään. Oikeasti niin hyvää, että lihansyöjänä voisin hyvinkin syödä tuota vege-ruokaa lähes jokaisella aterialla.
Viimeisen illan päätösjuhlat kestävät pitkälle yöhön. Miljoonia papatteja ja rehellisesti sanottuna täysin kahelia menoa. Siis erinomaisen kokemuksen arvoista nähtävää :)
Video yhdestä, monista kulkueista.
https://oilinki.com/blog/video-phuket-vegetarian-festival-firecrackers
Phuketin Vegetarian festival 1-9 lokakuuta
phuket2
1
110
Vastaukset
- gfgfgf
Vai että Thaimaan ja Aasian näyttävin festivaali. Taitaa niittipäillä olla melko pienet piirit?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017443
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?815047- 794869
- 1324268
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103058- 522699
- 402596
- 532247
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102221Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211850