Navettajuntit Alanyassa

Jep...Taas syksyn tullen navettajuntit pohjanmaalta, savosta ja lapista lähtee Alanyan paskasiin huoneistohotelleihin.
Bazaarista ostetaan äpärille tuliaisiksi piraatti t-paitoja ja kurpitsalamppu.
Isi on koko loman ajan Efes kännissä ja mami naitattaa itseään karvakäsille.
Merirosvolaiva risteilyllä pitää tietysti taas käydä ja tippukiviluolassa myös.
Eihän Alanyassa muuta olekaan. Illat menee räkäposkella notkuen Heikin Baarissa.
Aamuyöstä isukki vetää eukkoa turpaan, ihan kuten aina kotioloissakin.
Respa soittaa kytät paikalle ja eukko on loppu loman silmä mustana.
Voi vittu kun oli taas hauska loma navettajunteilla...
70346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 70

Vanhimmat

NähtyOn IP-osoite selvitetty... Sen takia että saadaan sairaat ihmiset poistettuu näiltä asiallisilta sivuilta laittamalla estot päälle ylläpitäjän toimesta...

Äänestä
  • Vittu että nää osaat olla yksinkertainen ja naiivi. Kyllä wifejä riittää kahviloilla ja basaareilla.

    Äänestä

Olisikohan aloittajan aika hakeutua taas hoitoon,vai onko jäänyt lääkitys ottamatta?
Näitä älyllisesti vajaita ja katkeria tuntuu olevan näillä palstoilla yllättävän paljon!

Äänestä

Voi voi sinua pikku piripää,kun noin tarkasti kirjoittelet tapahtumat että ei voi muuta päätellä kuin että kirjoittelet omasta kokemuksesta.
Olet seurannut teidän perheen lomailua Alanyassa ja nyt katkeroituneena ja kovalevy sekaisin purat katkeruutta täällä voe voe pikkusta.
Ja iltaisin kun iskä ja äiskän on mennyt Heikin baariin tai Kippikseen olet jäänyt huoneeseen imemään peukaloa ja pelkäämään pimeään, odottamaan kun iskä ja äiskä tulee hotskaan ja se tivoli alkaa niinkuin kirjoitit.Ja sinä vietät yösi sängyn alla tai hotskan uima-altaalla.
Kyllä siinä herkemmälläkin menen kovalevy sekaisin ja on katkeroitunut ja sortuu aineisiin kun tuollaista tivolia joutuu kokemaan.
Mutta toivottavasti tulevaisuus on parempi ja olet paranemaan päin ja pääset kunnolla nauttimaan ah niin ihanasta ja lämpimästä Alanyasta ilman vanhempia.

Äänestä
  • Oikeenko tivoli ja kovalevy urpo juntti!! Millanen vitun reppana käyttää sanaa tivoli ja kovalevy ei luoja tää on joku rekkalesbo polkkatukka

    Äänestä

  • Sinä taidat olla oiken maisteris mies ja saanut maisterin paperit Pärnyyn pellekoulusta.Mutta pitää katsos kirjoittaa niin että tuollaiset mäihäposketkin ymmärtävät mistä on kyse.
    Kun taitaa olla niin että et tiedä mikä on tivoli ja on vissiin hakusessa toi kovalevykin.Ja älä ole katkera jos äitisi on sinut hyljännyt ja nyt iskän kaa haukutte sitä rekkalesboksi.Mutta onneksi se osui ja upposi että se on teidän tai sinun känsä käden matkakertomus Alanya reisuista.Että minun pitäisi sanoa että voi pikku reppanaa mitä olet joutunut kärsimään.Mutta sitä teettä kun asuu syrjässä ja on yksi ikkuna ja sekin metsäänpäin niin kyllä siinä jää vähän tollaiseksi urpoksi.Ja sanavarasto vähän köyhäksi niin kuin sulla mäihäposki.

    Äänestä

Totta...Aika paljon Alanyassa näkee mustasilmäisiä "oveen silmänsä lyöneitä" naisia.
Perheväkivalta yleistä Alanyassa lomailevien piirissä. Tämä on valitettava tosiseikka :(

Äänestä

Kolme kertaa olen käynyt Alanyassa enkä suomalaisia perheitä ole siellä nähnyt. Kolme neljästä suomalaisesta on ikääntyviä ja ylipainoisia naisia.

Äänestä
  • Älähän nyt aliarvosta. Net on niitä maankuuluja legginssilorttoja, jotka menevät pitkin Alanyan basaareja suomibaarista toiseen niin että tanner tömisee.

    Äänestä

Kerrot siis omakohtaisesta kokemuksestasi. Näinkö sinulle aina käy..käy..käy

Äänestä

Oon Alanyassa. Meidän hotelliin tuli tänään joukko Seinäjoelta.
Voi helvetti mitä porukkaa. Yhdellä Hankkia lippis päässä ja Duutsonit T-paita.
Toisella paskaset farku ja Veljekset Keskinen t-paita
huhu mitä jengiä

Äänestä
  • Vai peräti Hankkia. Mistä perämettältä tämä on kotoisin. Kaikki muu tietävät, että se on Hankkija.

    Äänestä

  • Seinäjoen poika oli näköjään käynyt jo ostoksilla bazaarissa.
    On ihan tyypillistä, että Alanyassa myytävissä piraatti tuotteissa on kirjoitusvirheitä.
    Kerran näin myynnissä verkkarit, joissa luki ADIDOS

    Äänestä

Äläpäs arvostele pohojalaasia. Vaatteiden alta löytyy rehti luonne, rautaaset hermot ja lämmin syrän.

Äänestä
  • Pohjalaiset on pesäpalloilevia sukurutsareita, joiden varpaiden välistä pursuaa lehmän paska.
    Voisitte edes pestä hampaanne joskus

    Äänestä

  • Hammaslääkäri kirjoitti:

    Pohjalaiset on pesäpalloilevia sukurutsareita, joiden varpaiden välistä pursuaa lehmän paska.
    Voisitte edes pestä hampaanne joskus

    Luulo ei oo tieron väärtti.

    Äänestä

Taidat sinäkin siellä olla, kun osaat noin hyvin kirjoittaa ketä siellä on ? ;D

Äänestä

Näitä pohjalaisia ja savolaisia juntteja kyllä riittää Alanyassa. En oikein ymmärrä mitä ne tänne tulee aina roikkumaan?
Onko niille noi piraatti vaatteet niin kova juttu, että niiden takia pitää oikein Turkkiin asti lähteä?
Pohjalaisen ja savolaiset kyllä tunnistaa helposti Alanyan katukuvasta.
Lähes kaikilla on tennissukat sandaaleissa ja sit päällä joku 80-luvun mallinen ruudullinen kauluspaita itse leikelty farkkusortsit

Äänestä
  • Osaavatkohan ne pohjalaiset näytellä savolaista tai sitten ovat mykkiä, kun suomalaisten turistien lomakohteissa kuulee vain savonsukuisia murteita.

    Äänestä

yhtä totta kuin että blondit on tyhmiä.

Äänestä

Pohjalaiset ja savolaiset tunnistaa Alanyan katukuvasta myös siitä, että ne syö usein räkää

Äänestä
  • Sä vissiin oot niitä yläasteen apukoulun jälkeenjääneitä kavereita ?

    Äänestä

Sitten on SE ryhmä,joka istuu kotona ja murehtii toisten matkailusta

Äänestä

Onpa katkeraa paskaa. Taidat olla itse niin persaukinen ettei ole 5km pidemmäksi varaa lähteä. Kannattaisi ruveta satukirjailijaksi niin sinullakin voisi.... olla mahdollista lähteä turvalliseen Alanyaan

Äänestä
  • Tälläkin palstalla on jo monesti todettu, että Alanya on persaukisten valinta.
    Jos vähänkään ymmärtää jotain laadukkaasta matkailusta, niin ei todellakaan työnnä itseään johonkin helvetin Alanyaan.
    Merirosvolaiva ja tippukiviluola...Jep, jep siinä Alanyan ainoat "nähtävyydet".
    Köyhää on joo, mutta silti juntit maakunnista rynnii Alanyaan, koska heille laadukas matkailu laadukkaissa kohteissa on vain märkä päiväuni.
    Hajotkaa surkeuteenne ja piraatti t-paitoihinne

    Äänestä

  • No voisitko märkäkorva kertoa mitä on se laadukas matkustelu sinun mielestäsi.Tässä kun on noita maita ja mantuja kierretty niin Bangokit kuin Balit,Espanjat,Kreikat,Venetsiattai oltu risteilyllä ja vähän pidemmällä kuin Suomenlinnan lautalla niin samat palmut heiluu joka paikassa jos laittaa kuvat vierekkäin.Toisille on laadukas loma jossain suollarämpimisessä toisille riittää kun näkee jäämerenrannat.
    Täällä nämä samat mäihäposket puhuu laadukkaista lomista mutta vois vähän aukaista mikä se on kenekin mielestä laadukas loma.Epäilen et se on sulla Pitkäniemen takapiha ja sen puistomaisemat kerran päivässä.Vai pitääkö kaikkien kulkea Bossin pukupäällä ja silkkihanskat kädessä ja puhumassa kirjakieltä ruotsiamurtaen uima-altaalla aurinkotuolissa ja lukea Daily Mailea.
    Voi yhrenkerran kerran mitä kirjoituksia nämä mäihäposket näillä palstoilla kirjoittele ja arvostelee muiden matkailua.
    Niinkuin yksi munan imijä kirjoittelee että köyhät käy Alanyassa niin käy siellä yksi kuuluisa kiinteistövälittäjä ja kauppaneuvos ja sillä on kuulemma siellä oikein asuntokin ja just osti puolen miljoonan Mersun että sellainenkin köyhä käy ja asuu ah niin kauniissa ja ihanassa Alanyassa.
    Että odotan vastausta laadukkaista lomanvietto tavoista.

    Äänestä

  • Kuka jethro ?? Vedän eti turpaan jos yulee vastaa se on kiero homo

    Äänestä

  • Näin opetteli uhomaan pikku Petteri 5 v ja kirjoittamaan.
    Onko iskä sanonut sulle et jos joku pärjää paremmin kuin teidän rupusakki niin ne on hooooomoja.Ja tiedätkös pikku vellinaama ja sinappitehdas mikä edes on homo.Katsos pikku Petteri toiset tekee kovasti töitä että saa lahaa ja toiset käy sossunluukulla niinkuin vissiinkin teidän elättiperhe.Ja toisilla on varaa ostaa mersuja,teillä on vielä kulkuneuvona maitokärryt.
    Ps.jos et tiedä mikä on maitokärry niin kysy siltä yhteiskunnan elätiltä elikkäs iskältäsi.

    Äänestä

  • Tää on se kuppaane huora??? Rekkalesbo ja sen mies vittu sellanen reppana rahaa on mutta olemus 60kg mikkihiiri nörtti, sais hakata koko paskan

    Äänestä

  • Kovatyöpalkitsee kirjoitti:

    Näin opetteli uhomaan pikku Petteri 5 v ja kirjoittamaan.
    Onko iskä sanonut sulle et jos joku pärjää paremmin kuin teidän rupusakki niin ne on hooooomoja.Ja tiedätkös pikku vellinaama ja sinappitehdas mikä edes on homo.Katsos pikku Petteri toiset tekee kovasti töitä että saa lahaa ja toiset käy sossunluukulla niinkuin vissiinkin teidän elättiperhe.Ja toisilla on varaa ostaa mersuja,teillä on vielä kulkuneuvona maitokärryt.
    Ps.jos et tiedä mikä on maitokärry niin kysy siltä yhteiskunnan elätiltä elikkäs iskältäsi.

    Mikähän tää kaveri on ? Yrittää olla hauska, nää on niitä vyölaukku matkaajia, karjalalippis päässä tennissukat sandaalit ja vyölaukku, sitten heikin baariin karaokeen, pitäisin kyllä suuni kiinni. Oikeasti te ootte säälittävää porukkaa.

    Kuntoilisit edes nii ei tarviis nauraa kun paita lähtee rannalla päältä, maha roikkuu munan päällä :D:D:D

    Äänestä

  • Juu säälittävää on porukka,Reijo22 on tosi säälittävä kaveri en tiedä kenestä Repa kirjoittelee mut kun sanat loppuu niin otetaan nyrkit käyttöön niin kyllä asiat suttaantuu ei ihme että on naisille katkera kun varmaan on kaikki hylänneet äidistä alkaen.Ja tämä Karpaasi nero leikki jotain Lenitaa tai muuta homo stylistiä.Mutta pitäisikö kaikki pukeutua vaaleanpunaiseen Polo pikeepaitaan ja NY lippikseen ja arabihuivi kaulassa niinkuin sinä ja sinun homokaverisi.Ja rannalla te homot rasvattu toisianne ja otatte yhteis selfieitä kun me ollaan niin fiinejä ja arvostellaan sitten muita.Niin kyllä tekin olette säälittäviä Tom of Filandereita niitten Vuittonin rantakassienne kanssa ja pikku uikkareitten kanssa.Ja illalla kävellään Alanya keskustaan käsikädessä ja villaneule kaulalla,ja ollaan niin homoja että oikein naurattaa.

    Äänestä

Onpa kummallista, että jonkun pitää mollata tavallisia turisteja tällä tavalla. Jos olisit itse maailmaa nähnyt turisti, et koskaan sortuisi tällaiseen.

Äänestä

Mikäs ,vika Alanyassa on ? Edullisia viikon tai kahden matkoja. Vähän kuumahan siellä on, mutta me ainakin tykätään lämmöstä ja rannalla menee uiden ja aurinkoa ottaen helposti 4-5 tuntia välillä käyden rantarahvlassa hiukkapalaa napostelemassa. Antakaa hyvä ihmiset, kateelliset ihmisten käydä missä tykkäävät ja viihtyvät.

Äänestä

En ole eläissäni törmännyt ihmiseen, joka olisi kateellinen toiselle ihmiselle, joka on ollut lomalla ALANYASSA :D
Jos esim työpaikalla joku erehtyy kertomaan olleensa Alanyassa, niin se aiheuttaa suurta hilpeyttä ja myötähäpeää kyseistä ihmistä kohtaan.
Yleensä nämä Alanyassa kävijät ovat just niitä firman paskapalkkaisimpia loosereita.
On se vaan niin noloa, jos ihmisellä ei ole varaa matkustaa muualle kuin Alanyaan

Äänestä
  • Jos Alanya on markkinoiden halvin, niin onhan aika loogista että joku menee juuri sinne perheensä kanssa. Koko perheen matka maksaa maltaita, jos matkustat esim. eurooppalaiseen suurkaupunkiin tai kaukokohteeseen. Pienille lapsille riittää ranta ja uima-allas, jolloin matkakohteella ei edes ole väliä.

    Äänestä

Alanya on asiallinen lomakohde.
Sen sijaan Turkkiin matkustavat ihmiset ovat välinpitämättömiä, tiedostamattomia ja tyhmiäkin.
Turkista on tullut hirvitysvaltio joka ei piittaa enää minkäänlaisista ihmisoikeuksista, vangitsee ja teurastaa omia kansalaisiaan surutta.
On tukahduttanut sananvapauden kokonaan.
Hyökkäsi juuri maajoukoilla itsenäiseen naapurivaltioon.
Turkista on tullut islamilainen roistovaltio ja se tulee palaamaan takaisin keskiajalle.

Järkevä ja tiedostava ihminen valitsee lomakohteekseen jonkun muun maan. Niitä riittää.
Alanyan matkaajat ansaitsevat kaiken sonnan mitä heidän päälleen heitetään.

Äänestä

Siis täh?! Alanya on Turkissa joten miksi ihminen on siis tyhmä ja tiedostamaton jos menee maitsemaasi asialliseen lomakohteeseen? Hohhoijaa, mikä piripää!

Äänestä
  • Vaatii aika lailla pahaa tahtoa tulkita kirjoitus noin. Myönnän että sanamuotoni jättää hieman spekulointivaraa. Korjaan sen.

    Alanya on hirvittävä lomakohde ja sinne matkustavat ihmiset ovat tyhmiä kuin saappaat sekä ansaitsevat kaiken paskan mitä heidän päälleen tälläkin palstalla heitetään.
    Kelpaako nyt?

    Äänestä

  • ei kelpaa, sanoit että Alanya on asiallinen lomakohde.

    Äänestä

  • Korjaus kirjoitti:

    Vaatii aika lailla pahaa tahtoa tulkita kirjoitus noin. Myönnän että sanamuotoni jättää hieman spekulointivaraa. Korjaan sen.

    Alanya on hirvittävä lomakohde ja sinne matkustavat ihmiset ovat tyhmiä kuin saappaat sekä ansaitsevat kaiken paskan mitä heidän päälleen tälläkin palstalla heitetään.
    Kelpaako nyt?

    Ihan asiaa kirjoitat Alanyasta ja jos joku mielensäpahoittaja täällä vinkuu, niin omahan on ongelmansa.

    Äänestä

Korvaukset kilahtaa ensi viikolla tilille ja samalla alkaa viikon loma Alanyassa !
Repikää siitä kaupunkilais tollot...Nyt on massia

Äänestä
  • Lähteekö kepujuntti sen jälkeen Thaimaahan kaupunkilaisten rahoilla.

    Äänestä

  • Thaimaan reissuun ei korvaukset valitettavasti riitä :(

    Äänestä

  • Eikös Sipilän hallitus juuri leikannut duunareilta ja sairailta ja suuntasi fyrkat maajusseille.

    Äänestä

  • Alanyaan viikon matka hotellin kera olisi irronnut 140e, mutta ei kiitos, ei edes ilmaiseksi enää. Pallomaha tuossa aiemmin kehuskeli korvauksillaan, että massia on nyt matkustaa Alanyaan kun korvaukset kilahtivat tilille. Voi elämän kevät, Alanyan matkat ovat lähes ilmaisia kun ei monikaan sinne edes halua lähteä. Hauskaa lomaa Pallomahalle!

    Äänestä

  • PallomahaAlanyassa kirjoitti:

    Thaimaan reissuun ei korvaukset valitettavasti riitä :(

    pthyi, kuka lähtee ylipäätään sinne?

    Äänestä

"ei edes ilmaiseksi enää.
-Sinähän olet kuin uhmaikaäiset lapset. Jos ei kiinnosta, niin pysy pois, ja sillä selvä.
Vittuako jatkuvasti vingut, jos ei kiinnosta niin se tuli jo selväksi.

Itse olen mieluimmin täällä, kuin suomessa, täällä lämpöä 30-34C, joten pesee suomen 15C mennen tullen ja palatessa.

Sinä et matkusta turkkiin, ja piste, joten voit lopettaa sen saatanan jankkaamisen.

Äänestä
  • Sinulla ei taidakaan olla kovin ihana loma kun rähiset täällä, luulisi että sinulla olisi muutakin tekemistä kuin tänne kirjoittelu kesken lomailun. Itselläni on aina matkoilla ihan muita mielenkiinnon kohteita. Hyvin junttimaista kielenkäyttöä sinulta, taidat olla peräkammarin asukki, hahahahaa. Yksi juttu vielä, opettele kirjoittamaan maiden nimet oikein, suomen:Suomen, turkkiin:Turkkiin. Sivistymätöntä kiroilua, olet aikamoinen luuseri, reppana.

    Äänestä

  • Maanantaina Alanyaan viikoksi, 195e, näillä hinnoilla työtönkin pystyy matkustamaan, on se vaan mukava että pääsee kerrankin reissuun tällainen Mikkelin ukkelikin. Halvat on nyt matkat tuonne suuntaan, katsotaan sitten mitä mieltä olen paikasta matkan jälkeen. Hyvää ei saa halvalla, eikös se sanonta mene niin, kohta nähdään.

    Äänestä

  • Eikö ole varaa laadukkaampaan kohteeseen ?
    Mee hirteen !

    Äänestä

  • Alanyaan menevät köyhät juntit kun ei parempaan ole varaa, se nyt on tiedetty jo iät ja ajat. Mutta sitä eivät tietenkään myönnä, vaan kehuvat ja ihannoivat muslimaan kusettajakulttuuria.

    Äänestä

  • moukatalanyassa kirjoitti:

    Sinulla ei taidakaan olla kovin ihana loma kun rähiset täällä, luulisi että sinulla olisi muutakin tekemistä kuin tänne kirjoittelu kesken lomailun. Itselläni on aina matkoilla ihan muita mielenkiinnon kohteita. Hyvin junttimaista kielenkäyttöä sinulta, taidat olla peräkammarin asukki, hahahahaa. Yksi juttu vielä, opettele kirjoittamaan maiden nimet oikein, suomen:Suomen, turkkiin:Turkkiin. Sivistymätöntä kiroilua, olet aikamoinen luuseri, reppana.

    Anatolian persereikä turkki ei ole vielä millään osa-alueella ansainnut itselleen edes isoa alkukirjainta.

    Äänestä

  • rerr4 kirjoitti:

    Anatolian persereikä turkki ei ole vielä millään osa-alueella ansainnut itselleen edes isoa alkukirjainta.

    Samaa mieltä kanssasi, pieni kirjain riittää anatolian ym. paikoista siellä puhuttaessa, niin on peestä koko turkki.

    Äänestä

Minä menen kanssa Alanyaan, onneksi on näitä halpoja matkoja. Minulla ei todellakaan ole varaa matkustaa muualle! Katselimma kotimaan matkojakin, hiitto, yksi yökin jo 150 ekee, voi helvetti. Enkä ole työtön, enkä sossun asiakas, enkä muutenkaan mikään reppana.
Ja jos jotakuta ketuttaa tai muuten tekee mieli haukkua valintaani, niin minulle on ihan helvetin sama mitä mieltä muut on!

Äänestä
  • "niin minulle on ihan helvetin sama mitä mieltä muut on!"

    No eipähän ollut, kun piti oikein tänne tulla itkemään huonoa oloa :)

    Äänestä

  • Jollekin ei näy olevan muita vaihtoehtoja kuin kotimaa tai Alanya, kuten nimim. köyhämuttaeiidiootti. Kyllä maailmassa muitakin paikkoja on, tiedoksi vaan sinulle.

    Äänestä

Kerroppas minne pääset samaan hintaan kun alanyaan, alle.3 tai jopa 200 eken. Alanyassa takuuvarma aurinko, halpaa ja hyvää ruokaa , juuri sitä mitä lomalta odottaa.
Olen kyllä etsinyt muita vaihtoehtoja, eipä vaan löydy! Ja kotimaassa ei kohta ole kenelläkään varaa reissailla, palkkoja leikataan ja kulut senkun nousee. Niin ei sitä muualle ole varaa matkustaa kun sinne Alanyaan. MUTTA ONNEKS vielä edes sinne!

Äänestä
  • Jos lomakohde on rahasta kiinni ja halvinta on löydettävä, niin sitten se Alanya toki on passeli. Aurinkoa ja hyvää ruokaa löytyy muualtakin kuin Alanyasta, mutta on vaan satsattava enemmän rahaa Euroopan ulkopuolelle mentäessä ja silloin kohteiden määrä on rajaton.

    Äänestä

  • Kreikka on nykyään Turkkia halvempi ja vielä edullisempi, jos nauttii vähänkin alkoholia.

    Äänestä

  • Täytyy lisäksi muistaa että juomat mitä Alanyassa eteesi kannetaan ovat usein juomakelvottomia.
    Pitkät paukut ovat aina pontikkaa; usein jopa myrkyllistä. Tainnutustippojakin käytetään yleisesti.
    Hanakalja hirveää litkua.
    Karahviviinejä ei voine viineiksi kutsua.
    Ravintoloiden juomien hintataso on sama kuin suomen.

    Äänestä

  • Juappo kirjoitti:

    Täytyy lisäksi muistaa että juomat mitä Alanyassa eteesi kannetaan ovat usein juomakelvottomia.
    Pitkät paukut ovat aina pontikkaa; usein jopa myrkyllistä. Tainnutustippojakin käytetään yleisesti.
    Hanakalja hirveää litkua.
    Karahviviinejä ei voine viineiksi kutsua.
    Ravintoloiden juomien hintataso on sama kuin suomen.

    Näönmenetysjuomaa siellä tarjoillaan. Ulkonäöllä ei enää niin väliä, kun se on menetetty jo aiemmin.

    Äänestä

Kyllä ihmisen pitää olla vitun vammanen, jos pitä mennä lomailemaan Alanyaan.
Ei kun hei...Pitää päästä merirosvolaiva risteilylle ja tippukiviluolaan :D
VOI VITTU MITÄ JENGIÄ TÄLLÄ :D

Äänestä
  • Karvaranteiden kusetettavaksi menevät ovatkin ihan kummajaisia, joille Analia on ainoa sivistyksen kehto ja ainoa paikka missä viettää lomaa. Jotenkin köyhää meininkiä, eikö keksitä mitään muuta paikkaa, hyvää safkaa ja aurinkoa on muuallakin kuin ihmisoikeuksia polkevassa Turkissa. Sormet sonnassa siellä kokkaavat äijät nauravat partaansa kun turistit kehuvat namnam ulostehippusella höystettyjä ruokiaan, huoh.

    Äänestä

Navettajunteilla ei ole varaa syödä Alanyassa laadukkaasti.
Siksi heistä moni kävelee kadulla sormi nenässä räkää syöden

Äänestä
  • Suksi sinne äitin tissille keskenkasvuinen 15v finninaama kersa, säälittävä tapaus, hinaaja yrittää olla hauska. vitun reppana, tulevaisuuden loinen yhteiskunnan elätti ???

    Äänestä

  • elättihomo2 kirjoitti:

    Suksi sinne äitin tissille keskenkasvuinen 15v finninaama kersa, säälittävä tapaus, hinaaja yrittää olla hauska. vitun reppana, tulevaisuuden loinen yhteiskunnan elätti ???

    Taisin mennä sun tunteisiin :D
    Ajattelitko ostaa Alanyasta itsellesi uuden piraatti jussipaidan?
    Tai kenties lähes aidot Adidos verkkarit?

    Äänestä

  • elättihomo2 kirjoitti:

    Suksi sinne äitin tissille keskenkasvuinen 15v finninaama kersa, säälittävä tapaus, hinaaja yrittää olla hauska. vitun reppana, tulevaisuuden loinen yhteiskunnan elätti ???

    Hmmm., ymmärrätkö lainkaan millaista kieltä käytät arvelemallasi 15 vuotiaalle lapselle?
    - suksi äidin tissille?,
    - finninaamainen kersa?.
    - säälittävä tapaus?,
    - hinaaja?.
    - vitun reppana?,
    - tulevaisuuden loinen?,
    - yhteiskunnan elätti?
    Kaikki tämä yhdessä lauseessa.

    Ovatko kaikki Alanyan ihailijat todellakin tällaisia ihmisiä?

    Äänestä

  • VoiHyväJumala kirjoitti:

    Hmmm., ymmärrätkö lainkaan millaista kieltä käytät arvelemallasi 15 vuotiaalle lapselle?
    - suksi äidin tissille?,
    - finninaamainen kersa?.
    - säälittävä tapaus?,
    - hinaaja?.
    - vitun reppana?,
    - tulevaisuuden loinen?,
    - yhteiskunnan elätti?
    Kaikki tämä yhdessä lauseessa.

    Ovatko kaikki Alanyan ihailijat todellakin tällaisia ihmisiä?

    Älä nyt hyvä ihminen Jumalaa Alanyan palstaan sekoita, turhaa hourimista. Kerro jotain Alanyasta äläkä muita kommentoijia arvostele, sana on vapaa.

    Äänestä

  • massaturismia kirjoitti:

    Älä nyt hyvä ihminen Jumalaa Alanyan palstaan sekoita, turhaa hourimista. Kerro jotain Alanyasta äläkä muita kommentoijia arvostele, sana on vapaa.

    Sana on vapaa, mutta ei kuitenkaan ole vapaa? Tai on niin vapaa, kun sinä haluat?

    Äänestä

Alanyassa käy suomalainen pohjasakka. Se näkyy käytöksessä, puheissa ja pukeutumisessa.
Mikä vittu siinä on, et tyypit navetan kulmilta ei osaa edes alkeellisimpia pukeutumistapoja ulkomaille mennessä?
Tullaan ihmisten ilmoille paskaset farkut/samettihousut jalassa ja kaiken ihanuuden kruunaa Anttilasta ostettu euron t-paita ja lenkkikengät, joiden pohjassa kovettunut kasa lehmänpaskaa.
Nyt jumalauta valoja päälle siellä pohjanmaalla, lapissa ja savossa.
Helvetti teidän takia täytyy aina HÄVETÄ !!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NähtyOn kirjoitti:

Jep...Taas syksyn tullen navettajuntit pohjanmaalta, savosta ja lapista lähtee Alanyan paskasiin huoneistohotelleihin.
Bazaarista ostetaan äpärille tuliaisiksi piraatti t-paitoja ja kurpitsalamppu.
Isi on koko loman ajan Efes kännissä ja mami naitattaa itseään karvakäsille.
Merirosvolaiva risteilyllä pitää tietysti taas käydä ja tippukiviluolassa myös.
Eihän Alanyassa muuta olekaan. Illat menee räkäposkella notkuen Heikin Baarissa.
Aamuyöstä isukki vetää eukkoa turpaan, ihan kuten aina kotioloissakin.
Respa soittaa kytät paikalle ja eukko on loppu loman silmä mustana.
Voi vittu kun oli taas hauska loma navettajunteilla...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu