haipro ilmoitus työtoverista

sijaisen

Olin kesätyössä sosiaalipuolella. Aloitteleva alalla. Vahva ja ahkera sekä tarkka ja tunnollinen työtoverini huomasi jokaisessa työvuorossa asioita joita oli hänen käsityksensä mukaan tehty huolimattomasti tai jätetty tekemättä tai muuten tehty toisin kuin hänen ajatuksensa on. Sain usein vastailla kiihtyneisiin kysymyksiin - kuka on tehnyt näin? 3- vuorotyössä en todellakaan pystynyt vastaamaan kysymyksiin kuka oli tekojen takana. Lopulta kun asiakkaan lääkkeenottamisessa ilmeni jälleen kerran ongelmaa työtoverini hermostui kysyen kuka on käynyt asiakkaan hakemassa päivälevolta ??? Tämän levättyä jo 2,5 tuntia. Oli kuulemma unen tokkurainen. Korotin ääneni samalle voluumille kuin kysyjä ja vastasin että ihan oli hereillä ja levännyt jo 2,5 h ja aiemminkin ollut ongelmaa lääkkeen otoissa ja syömisessä. Työtoverini teki minusta haipro ilmoituksen uhkaavana tekijänä.

4

738

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiesusta

      Kerro ihmeessä paikan nimi, että kaikki tietävät kiertää kaukaa paikan jossa on tuollainen työkaveri.

    • sijaisen

      Ko. Paikassa on vaikeuksia saada sijaisia. Minä tykkäsin olla siellä mutta saan lähteä. Nyt heillä sijaisen etsintä taas käynnissä.

    • Hullutpysäytettävä

      Toi on niin tyypillistä. Missään en ole tavannut niin kovia selkäänpuukottajia kuin tällä alalla. Kaupallisella puolella oltiin aina yhdessä rintamassa, mutta ikinä en ole kuullut, että Hairpro- ilmoitusta tehtäisiin kollegasta. Onko edes laillista? Tuollaista voi keksiä vain päästään sairas ihminen. Ota yhteys liittoon.

    • Anonyymi

      Jep, parturiin kuuluisivat tollaset hiusammattilaisilmoitukset. Siellä kulkevat terävien saksien kanssa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arvaa miten paljon

      Haluan sua?
      Ikävä
      94
      1769
    2. Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.

      https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr
      Maailman menoa
      235
      1628
    3. Mitä toiveita ja ajatuksia sulla

      On kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      91
      1373
    4. Sunnuntai terveiset kaivatulle

      Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!
      Ikävä
      66
      1032
    5. Aika usein mietin sitä

      Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t
      Ikävä
      46
      931
    6. Rakastan sinua ja

      Tiedät sen.
      Ikävä
      47
      928
    7. Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?

      Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman
      Ikävä
      38
      918
    8. Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !

      Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si
      Suomussalmi
      9
      914
    9. On ikävä sua

      Rakas ❤️.
      Ikävä
      46
      872
    10. IS Viikonloppu 26.-27.4.2025

      Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika
      Sanaristikot
      37
      849
    Aihe