En voi antaa sinulle mitään, joten minun pitää päästää irti. Roikkuminen sinussa olisi kiusausta. En voi silti kieltää tunteideni olemassaoloa. Haluan tunnustaa niiden olemassaolon, koska pidän niitä kauniina asiana.
Päästän irti kokonaan
Edennytpitkälle
6252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mikset voi antaa mitään? Tunnustatko tunteet irl?
Varattu toistaiseksi. Erittäin vaikea elämäntilanne, johon en halua häntä sotkea.Tietää tunteistani, ei vastannut niihin...onneksi.
Hän ei ainakaan ole kertonut tunteistaan vaan päin vastoin. Kysyessä ei vastaa mitään. Eli on pelimies.
Kun menee ohi sanaakaan sanomatta, luuleeko sen tarkoittavan välittämistä.
Varmaan pelkää sua ja sinun ehdotuksiasi.
Kyllä tunteita voi vaalia jos ne on hyviä tunteita. Mun mielestä elämä on myös sitä että osaa päästää irti, ei ketään väkisin voi vangita. Suurin osa täällä olijoista on varmaan trolleja, joiden vaan pitää tehtailla osuvia aloituksia. Mä veikkaan että aika moni täällä olijoista miettii samaa, evät muuten täällä roikkuisi.