Ajatellaanpa, että on vaikka tilanne, jossa nähdään lentävä esine, jota ei voi tunnistaa miksikään lentokoneeksi, helikopteriksi, tai muuksi tyypilliseksi ihmisen suunnittelemaksi lentäväksi esineeksi, ei ole myöskään avaruusromua, eikä meteoriitti.
Mistä luulet silloin lentävän kohteem olevan peräisin?
Uskotko, että meidän maapallollamme vierailee toisesta maailmasta olentoja? Uskotko, että nämä oliot ovat niitä, jotka lentäisi tuolla esineellä, tai ohjaisi sitä?
Mistä luulet silloin lentävän kohteem olevan peräisin?
Uskotko, että meidän maapallollamme vierailee toisesta maailmasta olentoja? Uskotko, että nämä oliot ovat niitä, jotka lentäisi tuolla esineellä, tai ohjaisi sitä?
Vastaukset 12
Vanhimmat
Noitahan ufot nimenomaan ovat. Kohteita "jota ei voi tunnistaa". Se ei kumminkaan lue listaasi pois.
Kysymyksen esittelemässä asian suhteen vakaumuksellinen käsitteeni määrittää ufon
vierasperäisen sivilisatsioonin tutkintoalukseksi. Usein mainitsemankaltainen näkökanta torjutaan sillä näkökohdasta, että moni havaitsejoista ei kertaakaan elinjuoksun aikana saa havaitsemista, kun taas toiset saavat miltei viikkoittain.
Tutkinnoistani olen nyt selventänyt, että kysymyksenalainen ilmiö aiheuttuu erilaisten havaitsejoiden energiteettisten ruumiiden eli kehojen erillaisten värähdys- elikkä vibraatiotaajuuksien erillaisuudesta. Vibraatiotaajuuden asetuttaessa alueen 586...588
Mhz ylitävälle tahi alimentävälle vibraatioalueelle ei havaitsemisreaktiota tapahdu.
Vertaishavaintovahvistuksen aikaansaamiseksi pyytäisin täten armollisista palsta-lukijoista kohteliaimmin havaitsemista mainitsemistani asian- haaroista.
Vibraatiotutkija Urban Schutshebel
Sanoisin, että oikeampi luku on 586 - 588,7 MHz
Tai 666 Ekolentsiä (El) ?
Havaitsijan sairas pää kehittelee vaikka minkälaisia kuvia. Ei se sen kummempaa ole.
Miksi muuten terveet ja selväjärkiset ihmiset eivät koskaan näe mitään ufoja alieneita, miksi mielisairaat näkevät niitä jatkuvasti?
Et oo tosissas!!!
Valitettavasti terveet ja selväjärkiset pilotit, astronautit, ym ym. Niitä havaintoja kyllä tekevät... Esimerkiksi astronauteiksi. Eivät ihan mitkään hullut pääse.
Tämä ei kuitenkaan tarkoita sitä, että kaikki lentäjät niitä jatkuvasti bongaisivat.
Ihan sama kuin lähdet, vaikka lenkille lähellä kaupunkia. Voit juosta, vaikka monta vuotta saman lähiölenkin näkemättä esim. karhua.
Skenaario on siis epätodennäköinen, mutta mahdollinen. Aina joku sen karhunkin lopulta bongaa...
Tunnistamaton lentävä esine on tunnistamaton lentävä esine.
Listastasi puuttuu ainakin lintu, trombin ilmaan heittämä kattopelti, valopistoolin ammus, raketti, infrapunasoihtu, säähavaintopallo, kiinalainen lyhty, pajun siemenhaituva kirkkaassa auringonpaisteessa, optinen harha, laservalo pilvessä ja esimerkiksi kauko-ohjattava kopteri, joka voi olla lähes minkä näköinen tahansa ja siten "ei tunnistettavissa.".
Lisäksi tietenkin se, että ihminen näkee myös sellaista, mitä ei oikeasti edes ole. Se ei ole poikkeuksellista edes "terveellä" ihmisellä.
"...Lisäksi tietenkin se, että ihminen näkee myös sellaista, mitä ei oikeasti edes ole. Se ei ole poikkeuksellista edes "terveellä" ihmisellä...."
--------------------------------------------------------
Tämä kaltaisesti lausuili nimmimerki "vaahtoeto-runssaus", ja tärkkeää asjaa siinä
lausuili.
Nyt on tärkkeää kuitengi huomioon ottamista, jotta asja , mikä kolmannessa dimensionaalin olemasaolosa ei tuota havainolista aisdimusta , voipi 4:nen ,
tahi siittä kokeampien dimensionaalin olemassaolosa olla ollut kongreeddinen aisdimus.
Mielipide. Just joo. Ootapa... ota kunnon asento:
jos oot jotain mieltä jostain asiasta... vaikuttaa siihen, miten se on oikeen?
Fukin' Stupido :D
olemme ufo- kerho tähtisumussa panneet merkille että mitä enemmän nautimme viinaksia, niin sitä enemmän havainnoimme ympyrää kiertäviä väripalloja ja ufoja.
Tuota on vaikea kieltää, alkoholi nostaa värähtelytasoa. Skottilainen whisky jopa
siinä määrin, että alkaa kuulemaan ulkoavaruudellisia binäärikoodeja !