vinkki 27.2 tienoilla matkaaville

Kaisu

Pueto Platassa (Dom. Rep.) helmikuun lopulla tienoilla oleskeleville vinkki ohjelmaa ajatellen:

27.2 on Dominikaanisen tasavallan kansallispäivä, jolloin on luvassa juhlallisuuksia.
Puerto Platassa, rantakadulla (el malécon) järjestetään karnevaalit, jotka ovat ihan hauskaa seurattavaa naamioineen ja puvustuksineen. Tosin ei voi verrata mihinkään Rion meininkiin...mutta hauska lisäohjelma ja keino nähdä paikallista menoa. Lisäksi paikallisia juomia ja syötäviä voi ostaa pikkukojuista ja muutakin ohjelmaa löytyy.

3

1128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sisar

      sinnepä sitten siis!!!! Ja hauskaa tulee olemaan koko matkan 2 viikoa, kun 2 paikallista komeeta miestä pitämässä huolta!!!
      Eli olen 24.2 lähdöllä menossa Sosuaan ja eikun bilettämään!!!

      • tiri

        Me tulemme viettämään tosi railakkaat synttäripileet kyseisillä markkinoilla


      • Miisu

        Moi!
        Onko kellään tietoa että mihin aikaan juhlat alkaa? Meillä on hotelli Cabaretessa ja samaan aikaan siellä ois kansainväliset Master of the ocean (lainelauta, surf, ja kitesurf) kisat. Taitaa käydä niin että mä lähden yksin Puerto Plataan ja poikaystävä jää katsomaan kisoja... Siinä muuten tytöille toinen menovinkki jos haluaa katsella komeita surffareita! Kisat käydään 23-27.2 Cabaretessa, Playa Encuentro rannalla. Netistä löytyy kisaohjelma josta näkyy myös jatkobaarit joka päivälle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      119
      7626
    2. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      85
      7285
    3. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      5334
    4. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      52
      4875
    5. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      243
      4393
    6. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      44
      4365
    7. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      49
      4356
    8. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      28
      4038
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      59
      3173
    10. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      48
      2616
    Aihe