Kyl on ammatti taitonen ajojärjestelijä meitillä, pistää uuden kasikoneisen veturin kärrien siirtoon hesaan ja vuoden 2000 mallisen 380 heppasen pari mijoonaa ajetun ritsan rovaniemen keikalle. Vittu mikä idiootti
irtoperä virman ajojärjestelijä
kokemusvoima
889
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jospa sitä vanhaa romua ajaa hiljainen omistaja kuljettaja, joka ei mölyä ja möykkää toimistolla. Huolintaliikkeelle riittää, että kuorma menee perille, vaikka olisi hevonen veturina. Noi kasi scania lippispää pojat joutaa hoitaa nurkka keikat. Ja oppivathan olemaan.
kaveri teki ihan oikein,kasi kone vie naftaa jo pienen tankkerin verran Rovaniemi keikalla.Vähän rotia pitää olla.Etteivät lippispää pojut silmille
hypi!
"älä leiki jeesusta iso mies"
Toisaalta toi vanha loudku saastuttaa monin kertaisesti enemmän, kuin euro6 veturi. Jos näin niinkuin vihreesti ajstellaan. Muutoin oikeesti tehty klopille.
Mietippä miksiköhän, eiköhän siksi kun siinä on paperikiekko,jos vähänkin älyät,käytät sen tuoman edun hyödyksesi.Vanhemmat autot ovat muutenkin parempia!!
Kasikone loikkaa sähäkästi kaupunki ajossa!
Vanhan ritsan kuski nuolee persettä paremmin ja tuo paremmat konjakit, siksi.
Minä luulin pitkään oleeni ykkösmies, kun ajojärjestelijä laittoi mulle usein pitkät keikat. Sitten mulle kerrottiin, että tuo ajojärjestelijä kävi nussimassa vaimoani, minun ollessa pitkillä keikoilla. Vaimo myönsi asian ja kertoi, että oli ihanaa suudella miestä, jolla on hampaat kauniin valkoiset. Minulle vaimo ei ikinä antanu pyllyreikää, mutta ajojärjestelijä sai sitä joka käynnillä.
Minulla samoja muistoja irtsikka ajoilta. Juitsari kävi antamassa vaimolleni ja vanhimmalle tyttärelleni kalua, kun sai minut pitkälle keikalle. Oli munansakin kuivanut aina minun pyyhkeeseen.