Poliisit, poliisikoirat, pommikoirat , sotilaat tutkivat kukkaruukkuja Hua Hinissä.
http://www.bangkokpost.com/news/general/1068541/hua-hin-people-act-to-woo-back-tourists
Pelko suorastaan paistaa paikallisten kasvoilla. Koska seuraavat pommit räjähtävät?
Hua Hinissä lomailua tai asumista ei voi sanoa turvalliseksi. En veisi lapsiani enkä lapsen lapsiani Hua Hinin.
Pelko jatkaa kasvuaan Hua Hinissä
19
130
Vastaukset 19
- NasallaTöissäOlevaKysyy
Lerppa joko poliisi on käynyt tutkimassa orkidea ruukkusi?
- JoukkopakoHuaHinistä
Asunnot tyhjenee Hua Hinissä. asunto kauppa eikä vuokraus kannata Hua Hinissä. Hua Hin autioituu
https://www.youtube.com/watch?v=Gp3VIbG5bfE
https://www.youtube.com/watch?v=aKQf1EPyLqI - Jokistenperhe
Ihanaa, että joku osaa kirjoittaa Hua Hinistä totuuden. Matkasuunnitelmamme muuttuivat.
- wertyyt
Monenko kerra matkasuunnitelmasi muuttuivat, resuperse luuseri?
- lerpanapu-noutaja
wertyyt kirjoitti:
Monenko kerra matkasuunnitelmasi muuttuivat, resuperse luuseri?
Lerppa se jälleen yhdellä nimimerkeistään vastaili.
Multipersoonalle tyypillistä, eivät voi auttaa spurguvanhusta mierlisairaaloissakaan, vain noutaja tuo hänen sairauteensa avun ja sitä me kaikki palstalaiset odotamme suurella innolla. - lerpanapu-noutaja
lerpanapu-noutaja kirjoitti:
Lerppa se jälleen yhdellä nimimerkeistään vastaili.
Multipersoonalle tyypillistä, eivät voi auttaa spurguvanhusta mierlisairaaloissakaan, vain noutaja tuo hänen sairauteensa avun ja sitä me kaikki palstalaiset odotamme suurella innolla.Minä sairastan jakomielitautia. Olen parantumaton patologinen valehtelija. Odotan pääsyä suljetulle osastolle hoitoon. Odotan valkotakkisia noutajia mammani paskaläävässä.
- veisinkö
Ei ole lapsenlapsia
- HuaHininLoppuAlkanut
20 vuoden kuluttua kukaan ei muistakkaan Hua Hiniä, se on silloin täysin autioitunut.
- 654767567657
Resuperse armeija sai kansalta 20 vuoden mandaatin laittaa asiat maassa kuntoon, perustuslain kautta, eräs suurempia asioita on prostituution lopettaminen, ihmisiä uudelleen kouluttamalla, ja muilla tuki systeemeillä... että pystyvät elättämään itsensä... eli suurimmat muutokset tulevat joka tapauksessa koskemaan pattayaa, ja sen puhdistamista... eihän pattaya mihinkään kuole mutta muuttaa muotoaa, joten alappas resuperse katsomaan muuta kohdetta itsellesi vaikka afrikasta, kun perseenmyynti pattayalta loppuu joka tapauksessa... reppana. Aloita vaikka nigeriasta tai sambiasta, reppana.
- noNumbersagain
654767567657 kirjoitti:
Resuperse armeija sai kansalta 20 vuoden mandaatin laittaa asiat maassa kuntoon, perustuslain kautta, eräs suurempia asioita on prostituution lopettaminen, ihmisiä uudelleen kouluttamalla, ja muilla tuki systeemeillä... että pystyvät elättämään itsensä... eli suurimmat muutokset tulevat joka tapauksessa koskemaan pattayaa, ja sen puhdistamista... eihän pattaya mihinkään kuole mutta muuttaa muotoaa, joten alappas resuperse katsomaan muuta kohdetta itsellesi vaikka afrikasta, kun perseenmyynti pattayalta loppuu joka tapauksessa... reppana. Aloita vaikka nigeriasta tai sambiasta, reppana.
Pommi-iskut olivat suunnattu Hua Hinin räikeää prostituutiota kohtaan. Siellähän huorakadut lisääntyvät. 15 vuotta soi 80llä ei ollut yhtään tyttöbaaria. Nyt se on 300 metriä pitkä ja täynnä pelkää perseenmyyntiä.
Pattaya ei myöskään kuulu Hua Hin keskusteluun. On lapsellista puolustautua Pattayaan vetoutuen. - dementiaako
Noinko pian se dementia alkaa vaikuttaa?
Muttaa saattaahan olla, että et ole enää silloin elävien kirjoissa. - noNumbersagain
Et siis ole nähny Hua Hiniä ennen Vuotta 2000. Nimenomaan soi 80 muuttunut huorakaduksi. Ei silloin myöskää yötorin vieressä tyttöbaareja ollut.
Oliko tuo viimeinen lause uhkaus?
- wertyyyt
Hua Hin on tällä hetkellä todella turvallinen paikka, koska poliiseja ja sotilaita on riittävästi turvaamaan ihmisten elämää. Ei kukaan hullu yritä tehdä siellä mitään pommihyökkäyksiä tällä hetkellä. Kaikki kynnelle kykenevät patkustaa tällä hetkeelä turvalliseen Hua Hiniin.
- eläeppäele
patkustaa hetkeelä varmasti.
- 665544
Hua Hinin vaarat eivät ole mihinkään poistuneet, kansa siellä kauhuissaan odottaa seuraavaa jysäystä ja pekää kuoleeko alle vai yli kymmenen.
- pelkovallannutHuaHinin
665544 kirjoitti:
Hua Hinin vaarat eivät ole mihinkään poistuneet, kansa siellä kauhuissaan odottaa seuraavaa jysäystä ja pekää kuoleeko alle vai yli kymmenen.
Todellista tietoa Hua Hinistä tämä 665544, esittämä.
Kauhuissaan on siellä kansa ja poislähtijöitä on ollut todella paljon. Ne joilla varaa on muuttavat pysyvästi ja köyhemmät viikoiksi, katsomaan, uskaltaako palata.
Suomalaiset pysyvät visusti neljän seinän sisällä, pakollise ruoanhakureissut poislukien.
- pattanissaNYT
Viimeisen vrk:n perusteella vaikuttaa, että pommi-iskut olisivat muslimivähemmnistön aikaansaamia. Todenperää ei ole julkistettu tai sitten totuutta ei kukaan vielä tiedä.
- poiuytret
Rotat pois laivasta.
- pelkovallannutHuaHinin
Ei täällä ole hätäpäivää, koska meitä puolustaa hullu miekkamies miekkoineen. Tosin tuulimyllyissä kyllä siipiä riittää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän531067Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll221050Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 50824
- 46735
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181605Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan61596Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560