Miksi te ette tee huumeseulontoja poliiseille sattumanvaraisesti ja yllättäen?
Niin moni virassa oleva poliisi käyttää huumeita/huumaavia lääkkeitä/hormooneita/nuuskaa ym. päihdyttäviä aineita.
Miten voi olla mahdollista, että voimakeinoja laillisesti käyttävät viranomaiset saavat pyöriä kentällä vapaasti päihdyttävien aineiden vaikutuksen alaisina?
Veronmaksajat maksavat heidän palkkansa ja kukaan ei kanna vastuuta mistään.
Toinen asia on poliisien mielenterveysongelmat. Miksi mielenterveysongelmaiset saavat pyöriä kentällä vapaasti, eikö todellakaan ole minkäänlaista kontrollia olemassa mielenvikaisten poliisien saattamiseksi pois heidän viroistaan?
Niin moni virassa oleva poliisi käyttää huumeita/huumaavia lääkkeitä/hormooneita/nuuskaa ym. päihdyttäviä aineita.
Miten voi olla mahdollista, että voimakeinoja laillisesti käyttävät viranomaiset saavat pyöriä kentällä vapaasti päihdyttävien aineiden vaikutuksen alaisina?
Veronmaksajat maksavat heidän palkkansa ja kukaan ei kanna vastuuta mistään.
Toinen asia on poliisien mielenterveysongelmat. Miksi mielenterveysongelmaiset saavat pyöriä kentällä vapaasti, eikö todellakaan ole minkäänlaista kontrollia olemassa mielenvikaisten poliisien saattamiseksi pois heidän viroistaan?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Koska poliisi on itse huumausaineiden kauppias ja käyttäjä, se on bisnestä ja hei me tienataan tällä!
Poliisissa on useampi sata hormonien käyttäjää. Ja jotkut ovat koukussa niihin. Ja piristeisiin.
Ja sitten on horkka myyjiä joilla on hyvät suhteet poliisiin.
Rauhoitavia ja piristävi ja alkoholia ja horskuja ja vaimon hakkaamsita ja ihmisten hakkaamista ja asiakirjan väärenöksiä ja perättömiä lausumia jne.. ja kaikesta juoksee valtiolta (kansalta) liksaa ja siten noista muista "jutuista" niitä verottajan ohitse tulevia euroja jotka ei olekkaan ihan vähäisiä jos katsoo esim. tarfin tiedoista poliisien autojen vaihtoja ja asunto kauppoja yms. niin jokainen tajuaa että rikoksella hankkituja asioitahan ne on.
Mutta miksi vain aarnio on "pihdeissä" johtuukohan krp päällystöstä ja jostakin muusta jutuista? no johtuupa hyvinkin ja etenkin jostakin "muusta".
Aarnion suurin virhe oli luottaa liikaa omiinsa joka kostautui ja saapa nähdä kuinka lopussa tulee käymään Aarnio on vaa àn kieli asemssa monessakin tulevaisuuden asiassa ja ihan sata varma on että jotakin suurtakin tulee taholtaan vielä tapahtumaan.
aarnio tietää "liikaa" ja siten "riski" tekijä varsin monelle...
tämä poliisiorganisaatio on tämän tasavallan suurin ja mahtavin rikollisjengi. Jengille on kustanettu virkapuku ja selässä lukee POLIISI. tätä pidetään yllä verovaroilla. etukäteinen laillisuusvalvonta ei toimi, vaikka on sisäisiä mukamasten laillisuusvalvojia, on oikeuskansleria, oikeusasimiehiä sun muita, mutta todellisuudessa ja käytännössä tämä katkeamaton ketju on näiden rikollsijengiläisten "pelastusrengas". Kansalaisella ei ole todellisuudessa toimivaa jälkikäteistä oikeussuojaa. Tämä organisaatio saa itse tutki omat ja kavereidenssa vakavatkin rikokset ja antaa ennen varsinaista esitutkintaa lasunnon. Esimeihet siunaa ja varmentaa kaiken kirjallisesti tai suullisesti lausutun. Lukekaa ja etsikää itsenäisyyden ajalta kaikki julkiset viranomaispäätökset, oikeudenpöytäkirjat jne... sieltä selviää osa tämän jengin rikoksista ja lisää tulee joka päivä ilmi ettei perässä tahdo pysyä. totuus ei pala edes tulessa kun on vain yksi totuus ja se on aivan sama mikä se on kun se on vain yksi totuus. Koko poliisihallitus ja pieninkin rikoksiin todetut ulos ja potkut persuuksille ja työvaimatoimistoon työnhakijaksi
Eipähän poliiseja voi kunnioittaa mutta pelätä niitä pitä kuten eräskin julkisuuden henkilö totesi." poliisin näkeminen ei enää tuo turvallisuuden tunnetta vaan pelkoa siitä mitä voi tapahtua...) jotakin on siis pielessä ja poliisihallituksen totaalinen tyhjänpäiväisyys tulee veron maksajille erittäin kalliiksi ja on pois mistä muusta kuin poliisin omalta toiminnalta ja nythän jokainen vittupää komisaario kärkkyy pestiä poliisihallitukseen hyville palkoille ilman ansiota riittää on sopiva mieleinen kusipää.
Esim. hanna mäntylä (ps) petos juttu päästettiin helsingin poliisin toimesta vanhaksi vaikka kolkeegat lapista muistuttivat useita kertoja. tuloksetta.
ja poliishallitus vain moitiskeli asiaa ja helsingin poliisin komisaario päälikkö selitteli mediassa kuinka asia oli jäänyt (lomien vuoksi hoitamatta)
asia oli ollut 5v vireillä. no seli seli vaan kun vastuita ei ole ei minkäänlaisia.
Laki ei siis olekkaan kaikille sama vaan eri. kuten poliisin toiminta osoittaa ja poliisien tekemät törkeät rikokset ovat entisä ennemän saaneet julkisuutta ja entistä enemän niitä jää pimentoon ja seurauksitta eikä seurauksia tule nytkään siitä kiitos suomen asianajo porukalle joiden perus luonne on jokseekin arvelluttan lojaali rikolliselle polisille jonka toimien seurauksena ykistyisen kansalaisen elämä tuhtutuu ihan virka "työnä"
Vastaavia tapauksia on vaikka kuinka ja monta ne ei vaan saavuta mediaa.
http://www.vauva.fi/keskustelu/2632415/poliisin_vasikat_pyorittaa_huume_ja_hormonikauppaa
Isojen vasikoiden ja poliisin yhteisbisnes?
Ei tehdä siksi, koska joku poliisi voi paljastua kiellettyjen aineiden käyttäjäksi?
Hei.
Kiitos viestistäsi. Se on poimittu Poliisihallituksen automaattisen Suomi24-seurantapalvelun avulla, ja lähetetty jatkokäsittelyyn.
Suomi24:n keskustelujen aktiivinen seuraaminen on Poliisihallituksen tärkein työkalu kansalaisten tuntojen luotaamisessa. Automaattisen seurannan lisäksi olemme sijoittaneet ministeriön henkilökunnan resursseista kahdeksan henkilötyövuotta Suomi24:n seuraamiseen, jotta tämän aloituksen kaltaiset vihjeet eivät menisi meiltä ohi, ja saisimme kaikkien täällä vierailevien kyvykkäiden kansalaisten erinomaisen aivokapasiteetin käyttöömme poliisitoiminnan parantamiseksi.
Kehoitamme kaikkia Suomi24-käyttäjiä jatkossakin laittamaan ehdotukset, palautteet, neuvot ja muut viestinsä Suomi24:n laki & rikos -palstalle. Muita yhteydenottoja poliisiin ei tarvita.
Tämä oli hyvä. :) Eikä taida olla edes kaukana todellisuudesta kun ne luottovasikat saavat jatkaa huume- ja hormonikauppojaan ihan rauhassa.