heti kun joku ns julkku jää kiinni,heti alkaa keskustelu että se on tarkoitus hakuista.minun mielestä pitääkin keskustella koska nämä on ns.roolimalleja nuoremmille. minulakin on omia lapsia ja en halua että nämä ällöttävät kusipäät pilaa teinin ajattelu maailman.ryhtykäämme me isät,äidit vastustamaan tätä nyky maailman saastaa.
nyky maailman merkki
evillled
91083
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
nuoret pitäisi kyllä opettaa noudattamaan näitä sääntöjä ja ohjeita ja näkevätkin tässä mitä käy jos rikkoo tälläisiä sääntöjä selvä kuva etusivulla
mutta en tuomitse miestä ennenkuin on oikeudelta tullut päätös että mies on syyllistynyt näihin rikoksiin :)
olet oikeassa,mutta ei ole hyväksyttävää etä nämä antaa ns.väärää mielikuvaa teineille et varmaan haluaisi olla isä,äiti ko.tapauksessa se varmaan tuntuisi pahalta,en väitä että olisimme puhtaita pulmusia joka asiassa vaan sitä että minkä kuvan annamme nuorille tekemisistämme.
se pakaa vaan tuo tv olemaan se pahin paikka. tykkää tuo media herkutella juuri näillä asioilla ja toistamaan ja jankuttamaan ja näiden ääressähän lapet eiten aikaansa nykypäivinä viettävät
en ole mikään saarnaaja mutta tv:stä tulee kaikenlaista saastaa.
samoin kaikki muut median muodot: internet(pahin^^) radio, lehdet ja ne taas saavat muut puhumaan asiasta kuten meidätkin tässä tänään
että olet oikeassa tämä media nykyään on pahin7/24 varmaan älyät.
jos katselee tätä maailmaa ja sen rietastelua,eikä sitä kaikkea sontaa halua hyväxyä.on tervettä keskustella tästäkin asiasta omien nuortenkin kanssa.joskus tuntuu siltä,että tässä kaiken suvaitsemessa maailmassa ei ihmiset uskalla sanoa jos kannattavat vastakkaista mielipidettä jostain asiasta. tullut jotenkin arkoja ja "tuomitsevia" monista ihmisistä...lapset ja nuoret kärsivät eniten,heidän ajatteluunsa voi aikuiset,media ym.. vaikuttaa ikävä kyllä negatiivisia ajatusmalleja.vaikka ne kuinka olisi aikuisille puhdasta viihdettä.
666 Euroa /slaagi
Voikun asiat ois paremmin ilman rahaa
raha tekee meidät sokeaksi jätämme lapsiemme kasvatuksen ja velvoitteemme muille.minua henk.koht.on lyöty tuppiremmillä persielle ja olen nähnyt kun isä ukko hakkaa äitiäni,joulu oli kaikkein kamalin silloin molemmat joivat ja tiesin että kohta tulee tappelu.siis tarkoitan että meidän kasvattajien työ on kasvattaa meidän kullannuput yhteiskunta kelpoisiksi vastustan jyrkästi fyysistä väkivaltaa keinoja on muitakin.