Lennot Meksikoon,Cancuniin!?

Heippa,

olen lähdössä muutaman kuukauden päästä Meksikoon, Jukatanin niemimaata kiertelemään.. Tarkoitus olisi lentää Cancuniin, Koska Mexico citystä Cancuniin on n. 1 500km. Nyt kyselisinkin, että tietäisikö kukaan, mistä voisi saada suht edullisia (alle 900e) lentoja Cancuniin?? Halvimmat olen tähän mennessä löytänyt ebookers.fi, jossa ne maksoivat tuon 900e. Olen yrittänyt selailla kaikkia mahdollisia lentoyhtiöiden ja matkanjärjestäjien sivuja, mutta kaikki tarjouslennot tuntuvat olevan aina Mexico cityyn.. :/ Kiittäen, Laura
4407
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kannattaa lentää Mexico Cityyn, koska sinne saa lennot huomattavasti halvemmalla, jos ei löydä mitään erikoistarjouksia. Nyt esim. KLM:llä on tarjous Mexico Cityyn 573€. Sieltä voi jatkaa Cancuniin sisäisellä lennolla, jonka voit varata netistä. Esim. Mexicanalla tuo lento on vain 140€ meno-paluu. Tsekkaa www.mexicana.com -> promotions.

Äänestä
  • Tuhannet kiitokset. Mietinkin tuota vaihtoehtoa, mutta en löytänyt mistään lentolippujen hintoja välille MC-Cancun.. Niin ajattelin, että jos sisäinen lento maksaa kuitenkin 300-400 e, niin loppusummaksi tulisi sama. Mutta jos tolla 140 eurolla liput saa, niin sittenhän tuo vaihtoehto kannattaa ehdottomasti! :) Kiitokset vielä kerran. -Laura

    Äänestä

  • rokhelmi kirjoitti:

    Tuhannet kiitokset. Mietinkin tuota vaihtoehtoa, mutta en löytänyt mistään lentolippujen hintoja välille MC-Cancun.. Niin ajattelin, että jos sisäinen lento maksaa kuitenkin 300-400 e, niin loppusummaksi tulisi sama. Mutta jos tolla 140 eurolla liput saa, niin sittenhän tuo vaihtoehto kannattaa ehdottomasti! :) Kiitokset vielä kerran. -Laura

    Äh. Tuo 140e ei tietenkään sisältänyt veroja.. Verojen kanssa hinnaksi tulisi 240e. Mutta kyllä tuo silti saattaa kannattaa, jos Mexico cityyn pääsisi n.560 eurolla, niin loppusummaksi tulisi 800e. Täytyy vielä miettiä ja katella. :)

    Äänestä

lennä ensin lontooseen ryanairilla ja sieltä cancuniin. tosta osoitteesta löytyy halpoja lentoja mm lontoosta: http://www.cheapflights.co.uk

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rokhelmi kirjoitti:

Heippa,

olen lähdössä muutaman kuukauden päästä Meksikoon, Jukatanin niemimaata kiertelemään.. Tarkoitus olisi lentää Cancuniin, Koska Mexico citystä Cancuniin on n. 1 500km. Nyt kyselisinkin, että tietäisikö kukaan, mistä voisi saada suht edullisia (alle 900e) lentoja Cancuniin?? Halvimmat olen tähän mennessä löytänyt ebookers.fi, jossa ne maksoivat tuon 900e. Olen yrittänyt selailla kaikkia mahdollisia lentoyhtiöiden ja matkanjärjestäjien sivuja, mutta kaikki tarjouslennot tuntuvat olevan aina Mexico cityyn.. :/ Kiittäen, Laura

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu