Lähettäkää viestiä Ylivieskan valtuutetuille
kkujkmjucfg
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kyllä Juhad Sipilän kannattajat haluavat kaikki sotarikolliset, käpykaartilaiset ja joutopojat Ylivieskaan. Kepu on pettänyt maaseudun ja maanviljelijät!
Onneksi on ootinit, hehhehheheeeeh! Joutilailla jotakin, porukka peräkamarin poikia asialla, jään mielenkiinnolla odottamaan sankarien saavutuksi elämänmuotomme ja naistemme sekä lastemme puolustamisessa. Taitaa into loppua, kun eka kerran tulee muotoon joltakin mamulta, joka ei kouhoja kavahda.
Toivottavasti eivät tule tänne tai lähtevät ainakin eka junalla helsinkiin. Täällä ei tarvita rikollisia ja raiskaajia eikä lasten pieksäjiä.
Jokohan Kepu on tilannut taas uuden mieleisensä galluptuloksen? Kannatus nousee ja nousee....buahhhaahhaaaa. Koko Suomen gallup- ja äänestyshomma on peestä. Äänestys tehdään lyijykynää käyttäen, gallupkyselyitä tehdään puolueen jäsenille :)...kuka muuten siirtää äänestäneiden äänet järjestelmään? Onko meillä kansainvälisiä vaalitarkkailijoita? Suomen itsenäisyys ja kansan yhtenäisyys aiotaan tuhota matupolitiikalla. Kekkosen perintö on tuhottu lyhyessä ajassa. Älkää äänestäkö yhtään eduskuntapuoluetta, ne ovat samaa paskaa eri nimellä.
Sori mutta rahantuloa ei voi estää.
Ylivieskalla on Forssan kohtalo! Onnea päättäjät, OLISITTE VOINEET ESTÄÄ TÄMÄN!
Joku vois kiireesti puuhata mielenosoitusta asian tiimoilta!
Ei tässä mitään mielenosoitusta tarvita, rahaa tulee sen verran kivasti.
Toivotaan ettei satu mitään vakavaa.
Ylivieska TARVITSEE maahanmuuttajia.
MIHINPÄIN yliviskalainen olit ajatellut paeta sotaa,jota politikot puuhaa venäjää vastaan amerikan kustannuksella,ajattelitko laivalla usahan vai irakkiin
Tässäpä viestiä Ylivieskan valtuutetuille, riittääkö, vai laitantako lissää?
Miksi näitä muukalaisi päästetään, kun tulokset tiedetään...
https://www.youtube.com/watch?v=XNDvoa2ABNQ
Vaatimaton asu -mutta järkevää uutista suomeksi, saksan maahanmuuttajista tehty jo 2008v
Asun nykyisin alueella, jossa on maahanmuuttajia 30 prosenttia väestöstä. Ei mitään häiriötä. Käyttävät palveluja, ostavat ruokaa ja vaatteita. Liike-elämä on vilkastunut. Miksi luulette, että teillä ylivieskalaisilla on yksinoikeus ajaa pois hätää kärsiviä. Hävetkää ja alkakaa miettiä, miten itse sivistyisitte. Olette jääneet metsäsuomalaisiksi viime vuosituhannelle.
Älä valehtele suvakki! Missä päin asut? Miten se liike-elämä voi vilkastua, koska ovat rahttomia ja kaikki tuodaan heidän eteen ilmaiseksi? Höpö höpö. Keksit tuon juttusi omasta päästäsi! Näin ajattelee sinisilmä suvakki, joka ei suostu näkemään matujen tuomia ongelmia.
Ilmaista ruokaa ei ole ei myöskään vaatteita eikä muitakaan palveluja. Saavat matut avustuksia. Kaikki viedään kauppoihin. Joku sen ilmaisen ruuan maksaa jollekin. Sitä sanotaan liiketoiminnaksi ja jonkun on tehtävä työ. Niitä sanotaan työpaikoiksi. Jonkun on opetettava suomen kieltä. Lapsille on annettava koulutusta. Työstä maksetaan veroa. Matut saavat syksyllä flunssan. Apteekit saavat asiakkaita j.n.e.
Luin jo netistä uutisen, että kyselyn mukaan valtuusto kannattaa matujen ottamista. Onkohan heille maksettu lahjuksia vai onko suvussa paljonkin bisnestä tekeviä, jotka hyötyvät tästä epäisänmaallisesta toiminnasta? Laittomasti Suomeen tulleet eivät ole mitään hädänalaisia vaan pelkkiä onnenonkijoita. Euroopassa olisi ollut kymmenen maata, johon olisivat voineet jäädä, mutta tiedossa oli Suomen sosiaalituet. Toivottavasti päättäjät saavat afgaaneja, siellä on yleinen tapa raiskata pikkupoikia. Jopa USA on vaatinut puuttumaan tähän ihmisoikeusrikokseen. Meidän naisasianaiset ja lapsiasiavaltuutettu eivät ole sanallakaan ottaneet kantaa matujen tekemien lasten, tyttöjen ja naisten seksuaaliseen ahdisteluun ja väkivaltaan!