MP Kymco Super 8 skootteri?

Kenelläkään mielipidettä/kokemusta tosta skootterista? 2- vai 4-tahti?
2119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itsellä ollut kaksi kymcoa, Agility 50 ja Super 8.
Super 8 niistä parempi ja oiken mukava vehjes (suuremmat vanteet -> vakaampi ajaa).

Itse pidän 4-tahtisesta niin ei tarviste lutrailla öljyjen kanssa ja ääni on sivistyneempi.
2-tahtista on helpompi virittää, mutta vaatteisiin tarttuu joinkun verran enemmän hajuja öljystä pakokaasun mukana jne..

Äänestä

En ostaisi, osta mieluummin Aprilia SR. Ja jos kuitenkin ostat jonkun muun niin aina pitää olla 2-T koneella. Muuta ei kannata edes harkita kuin 2-T.

Tuosta voi katsella meikäläisen vanhoja vermeitä: http://mattiviikate.blogspot.fi/

Tuosta kolumniani, siellä on kanssa kuvia parista vanhasta jos jaksaa kaivella: http://mattiviikate.newsvine.com/

Tuossa vielä suoralinkki siihen juttuun jossa on kuvia prätkistä kolumnissa: http://mattiviikate.newsvine.com/_news/2016/05/27/35598447-pictures-of-my-old-motorbikes-suzuki-gsx-r-1000-and-kawasaki-zx-9r

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tulevaskootterityttö kirjoitti:

Kenelläkään mielipidettä/kokemusta tosta skootterista? 2- vai 4-tahti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu