Rakkautta vailla ainostaan

Ihana seurata kristittyjen välistä rakkautta,se on,sanoisinko,palavaa! Tuota rakkautta haluaisin kovasti kokea.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minusta se ei ole todellakaan ihastuttavaa, tämä viestien lukeminen täällä. Jos näiden viestien perusteella pitäisi saada käsitys siitä, millainen on kristityn rakkaus, niin vääräpä on tämä paikka löytää sitä oikeaa kristityn rakkautta.

Kun Jumala on meitä rakastanut niin paljon, että antoi ainoan Poikansa meidän syntimme pelastajaksi, niin ellei ihminen sitä rakkautta pääse tuntemaan, niin kristityn rakkautta ei silloin ihmisellä ole.

Äänestä

Ei ole rakkauden työtä että kevyitä jyviä aletaan viskomaan ( vai mikä se hieno sana nyt olikaan) pois koska ovat hyvinä aikoina seuranneet mukana. Tehdäänpä ajat huonoiksi niin eivätpä seuraa.

Äänestä

Eks okki,samalla hengenvedolla rakkautta ja rakkaudettomuutta,siihen pystyy vain ja ainoastaan siihen harjaantunut esikoislestaadiolaisuskovainen jota ei tänä päivänä kristityksi edes voi nimittää.
He ovat kuin kapisia koiria siinä hengenylpeydessään joilla teot ja tilit maksattavat toisissaan ennenaikojaan malttamatta viimeistä Kristuksen tuomiota.
Hehän ovat kuuluisia ahnehtiessaan lapsia kuin viimeistä päivää välittämättä lainkaan heidän selviytymisestään aikuisina itsenäisesti.
Siihen näiden hätähousujen touhu pitkälti perustuu,avuttomuuteen,tyhmyyteen,valistumattomuuteen,sivistymättömyyteen ja yksinkertaisuuteen.
Heitä on siten helppo ohjailla mielin määrin sillä hehän ovat läpikotaisin kuuliaisia saarnaspöntölle.
Annan vähä takasin sillä niin pahaa vahinkoa tämä uskonto on tehnyt suvussani.
Nimenomaan,rakkautta vaille on jääty näiden silmät mielipuolen lailla kiiluvien hengellisesti köyhien fanaatikkojen kesken joille Jeesus vapahtajana on vain sivuroolissa.

Äänestä
  • No helpottiko? Monestiko olet jo käynyt kurkkaamassa, onko hengentuotteeseesi vastattu? "Kapiset koirat ahnehtivat hengenylpeydessään lapsia, kiiluvat fanaatikot?" Heh heh. Onhan sulla jotakin jäänyt saarnoista mieleen, keneltä nuo lainaukset?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pääseeköosalliseksi kirjoitti:

Ihana seurata kristittyjen välistä rakkautta,se on,sanoisinko,palavaa! Tuota rakkautta haluaisin kovasti kokea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu