Hienoa, että Forssan nuoriso uskalsi lähteä viemään suomalaisten asiaa eteenpäin! Tästä on muiden hyvä jatkaa! Mätä yhteiskunta ei tee enää mitään kantasuomalaisten eteen, joten se jää aitojen, isänmaataan vielä kunnioittavien kansalaisten tehtäväksi. Forssan nuoriso näytti, että vielä on toivoa jäljellä.
Kiitos Forssa!
KiitosForssanNuoret
30129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Pahaa pelkään, että tuo oli vasta pientä alkua. Poliisi ja valtamedia voisi vielä yrittää korjata tilanteen REHELLISYYDELLÄ. Tuo valehtelu-politiikka ei saa aikaan kuin suuren sekasorron. Ja varmasti tietävät sen, eli onko maa tarkoituskin saada kaaoksen valtaan. Miksi?
Mitä nopeammin positiivinen muutos alkaa ja tapahtuu sitä kivuttomammin prosessi menee kokonaisuudessaan. Mitä pidempään viivytellään, sitä kalliimmaksi ja vaarallisemmaksi koko prosessi käy.
Näin on! Tilanne pitäisi saada ratkaistua ennen kuin jotain pahempaa käy. Koska kun keppien kanssa heilutaan, ennemmin tai myöhemmin sattuu pahasti. Vaikka se ei tarkoitus olisikaan. Se pitäisi nyt saada jokaiselle jäitä hattuun ja pieni aikalisä.
Kun nyt pidätte pintanne, Forssasta ei tule Itä-Helsingin kaltaista rupulaa.
Mitä se täällä kiitelty nuoriso teki pesäpallo mailoilla,eihän Forssa ole mikään pesäpallo paikkakunta.Siks toiseks harjoituspaikka oli täysin väärä ei noilla konsteilla tulosta tule.
Muslims in East London: Violence, Racism, Bigotry and Hooliganism*
https://www.youtube.com/watch?v=tMZe5hXodQg&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn&index=80&nohtml5=False
Eihän sillä porukalla etene suomalaisten asia senttiäkään. Ja miten voisikaan, kun yksi pidätetyistä laski alleen joutuessaan poliisiautoon.
Itse en olisi mennyt putkaan.
Kun vain suomalaisilla olisi jäitä hatussa niin ei tarvitsisi tapella. Eikä ne ihmiset täältä minnekään lähde vaikka kuinka tappelisitte. Poliisia vain turhaan työllistetään. Luulen, että vain työttömät tappelupukarit ovat liikkeellä. Asun suuressa asutuskeskuksessa eikä heistä ole harmia ollut. Nuoret miehetkin ovat siistejä ja komeita naisista puhumattakaan. Kun annatte ihmisten olla rauhassa, he antavat olla teidän.
No ei noita puolustelemaan kyllä pidä mennä. Jos lapsi provosoi, aikuisen tulee olla sen verran fiksumpi, ettei provosoidu. Saati nyt hyökkää keppeineen päälle kuin apinalauma!
Mitkä naiset? Ei sieltä ole tullut naisia joten sinulla on vanhempaa pakolaiskuntaa siellä kun mistä tässä on kysymys. Ei pelkät nuoret miehet anna naisten olla rauhassa. Miksi suomi ei ylläpidä maalaisjärkeä ja ota vain naisia, lapsia ja vanhoja. Miksi nuoria miehiä joilla kiehuu helposti yli ja tulee pahoja tilanteita? Miksi media vaikenee heidän tekemisistään? Se ei ole rasistista ilmoittaa vääryyksistä vaan heidänkin pitää tuomita se jyrkästi jotta saadaan se yhteiselämä toimimaan.
Kiitos forssan järkevät nuoret, ollaan tunenanne ja suomi tarvitsee teikäläisiä, pitäk lijaanne rohkeasti ja yhtäpäättäväisesti.
Ei todellakaan tarvitse tuollaista mailoin jametalliputkin aseistautunutta,räyhä sakkia toivottavasti pysytte Forssan rajojen sisällä.
Siis matuthan siellä näiden mailojen kanssa oli riehuneet. Mutta miksi haluat heidät jättää forssalaisten kiusaksi? Lähetetään riehujat mielummin sinne mistä ovat tulleetkin.
Hienoa Forssan nuoret, teissä on Forssan tulevaisuus. Pistäkää kampoihin, aikuisista ei ole siihen. Matut ne riehui mailojen ja rautaputkien kanssa. Te hoiditte homman kotiin. Aikuiset voisivat ottaa teistä oppia!
Mikä tämä Forssa on, Kiviset ja Soraset kylä, vai? Lankunpätkillä ja pesäpallomailoilla jengi liikkuu kylänraitilla...
Ne oli kaikki ulkomaalaisia sitten. Ne toi mukanaan tämän kivikautisen tapansa.
Nuoriso valmis on taistelemaan puolesta Kansansa Vapauden.
Osaatteko kirjoittaa, että saa jotain selvää.
Jos nämä nuoret jotka toimivat tällätavoin ovat forssan tulevaisuus niin eipä näytä hääviltä. Moniko miettii että jos forssalaiset olisivat sotaa paossa vieraassa valtiossa niin olisitteko tyytyväisiä toimintaan kun se kohdistuisi teihin itseenne? Toki joukossa on mätiä omenoita kummallakin puolella mutta se tuskin riittää yleistämään.
Kuules, niitä oikeita turvapaikanhakijoita ei varmaankaan ole kovin montaa Forssakaan. Näkeehän sen jo otsallaankin, kuka on matu ja tullut paremman elintason toivossa. Monelta ovat vaimo ja lapset siellä "vaarallisessa" maassa, jossa nämä "kännykkäelvistelijät" ,ihme ja kumma uskaltavat joskus käydä lomallaan moikkaamassa. Sanni ja Kaisakaan eivät vielä ole näköjään "elvistelijöitä" huomanneet, mutta Forssan he ainakin ovat täysin jo pilanneet. Taitavat olla liian kaukana tavallisesta kansasta? Muistakaa äänestäjät, mitä nämä neitokaiset ovat aikaansaaneet!
Totta puhut.
Vanhukset heivataan koteihin yksin ilman hoitoa kun ei ole rahaa. Laitoksissa pidetään vuorokausi samassa vaipassa.
Mitä tuubaa jauhat.Vanhukset hylätään tuottamattomina laitoksiin ja tilalle haluttiin näitä roskakasoja.
Aivan mahtava homma.Fiksuja nuoria,suuri kiitos teille saitte minut pitkästä aikaa hyvälle mielelle.Toivottavasti muutkin paikkakunnat seuraavat perässä ja jatkavat esimerkillistä toimintaanne.
Dimitrille myös kiitokset !
Mitenkä toi on edes mahdollista ,että matu on pistetty lähelle ihmis asutusta ?
Ne on kunniakansalaisia.
Loistavaa forssalaiset, kyllä omia täytyy puolustaa, mehän ollaan suomessa ja kantasuomalaisia, näissä nuorissa on se tulevaisuus, ja olihan siellä paljon mukana varttuneepaakin porukkaa, kiitos forssalaiset,,
Kiitokset stadista! Oon ylpeitä teistä!
Ja vaaleissa - ei kunta vaan eduskuntavaaleissa - muistatte olla äänestämättä Mikaa, Sannia ja sitä demariblondia! Siinä on kova kolmikko matuja tuomassa, Mikalla tosin oli hyvä alku mutta sit meni pupu pöksyyn kun puolueesta konahdettiin.
Älkää nyt henkilöä äänestäkö, sen tarttee totella puoluetta äänestyksissä, vaikka itte olis vastakkaista mieltä. Just Mikassa nähtiin. Pitää kysellä ensteks, mitä asioita puolue ajaa ja puolueen listoilta hakee se ehdokas.
Tällä hetkellä ei ole yhtäkään maahanmuuttovastasta puoluetta hallituksessa eikä oppositiossa eli uusia puolueita äänestettävä, jos haluaa muutosta asiaan. Eikä ole Vorssasakaan kuntavaaleissa. Kaikki ottas lisää elätettäviä.
Odottelen edelleen, että tulis joku sitoutumaton Forssan puolue, jossa henkilö äänestää oman päänsä eikä puolueen mukaan.