lapin lintu

eerik

onko kellään tietoa minkä arvoinen merkki on lapin lintu?

5

550

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • qyyy

      Jos kyseessä on v. 2003 ilmestynyt kuukkeliaiheinen tarramerkki, on arvo käyttämättömänä 0,65 euroa. Mistä Lapin linnusta on kysymys.

      • eerik

        lintu on taitaa olla joutsen.merkki on väriltään sinertävä oikealla puolelle merkkiä on pystystyssä on r.y.l kirjaimet


    • Lapinpoika_68

      Jos se on se valkoinen riekkomerkki, niin käyttämättömänä 0,65€ ja käypä esimerkiksi kirjeen postitukseen.
      Käytettynä lähes arvoton.
      Hieno merkki muuten, taitava suunnittelija ollut asialla.

    • eerik

      se on nimeltään lapin merkki eikä lintu

      • qyxxx

        Mikä lapin merkki? Mikä on ko. postimerkin nimellisarvo (=eli hinta, joka on painettu merkkiin) ilmestymisvuosi ja mitä siinä on kuvassa? Esittämilläsi ylimalkaisilla kuvauksilla on kysymyksiisi mahdotonta vastata.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      51
      2685
    2. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      88
      2316
    3. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      6
      1679
    4. En tiedä mitä olet mulle

      Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa
      Ikävä
      54
      1190
    5. On mullakin

      Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi
      Ikävä
      68
      1051
    6. Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.

      Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.
      Maailman menoa
      276
      1046
    7. Mikä on kaunein naisennimi jonka tiedätte?

      Kotimainen tai ulkomainen.
      Sinkut
      70
      899
    8. Vittumaista Joulua Kuhmolaisille.

      Siinäpä se tiivistettynä.
      Kuhmo
      15
      894
    9. Ikävä edelleen sinua

      Tänään tunnen sen vahvasti. Kaipaan sinua elämääni. En haluaisi heittää hukkaan sitä mitä meillä oli, mutta ollaan aja
      Ikävä
      21
      800
    10. Sekaisin ihastuksesta

      Oletko mennyt joskus sekaisin ihastuksesta? Miten se on näkynyt, tuntunut tai saanut sinut käyttäytymään? Onko jotain, m
      Ikävä
      54
      761
    Aihe