Katselin äsken tubesta tapahtumia Forssasta matujen käytöksestä.
Forssalaiset, olette ensimmäisiä Suomessa, jotka olette yhdessä rintamassa näitä Irakilaisia sotarikollisia vastaan. Ei voi kun hattua nostaa. Toivottavasti muissakin kaupungeissa ja kylissä pian herätään samaan ongelmaan.
Forssaa turhaan haukuttu, Teillä on potentiaalia ja halua olla yhdessä rintamassa turvallisuuden puolesta. Jatkakaa samalla tavalla ja olkaa tulenkantajia tässä asiassa.
Kiitos Forssalaiset. Kiitos ja kumarrus.
Forssalaiset, olette ensimmäisiä Suomessa, jotka olette yhdessä rintamassa näitä Irakilaisia sotarikollisia vastaan. Ei voi kun hattua nostaa. Toivottavasti muissakin kaupungeissa ja kylissä pian herätään samaan ongelmaan.
Forssaa turhaan haukuttu, Teillä on potentiaalia ja halua olla yhdessä rintamassa turvallisuuden puolesta. Jatkakaa samalla tavalla ja olkaa tulenkantajia tässä asiassa.
Kiitos Forssalaiset. Kiitos ja kumarrus.
Vastaukset 18
Vanhimmat
No forssassa on aina tehty asiat oman pään mukaan muiden mielipiteistä välittämättä. Toisinaan se on hyvä asia, toisinaan ei.
Forssalaiset eivät ole yhdessä rintamassa..mielenosoittajia oli n. 100...
Voitko suvakki kertoa mikä se voima on jolla sinäkin jatkat näiden LAITTOMASTI maahantunkeutuneiden puolustelua? Raiskaavat, hakkaavat, ryöstävät suomalaisia ja sinä vaan hyysäät ja lässytät. Mikä se syy on, että toimit niin idioottimaisesti?
Kaikenlisäksi kun maksavat aivan helvetisti, niin mikä se syy on????
paremmin kuitenkin suhteessa isompii kaupunkeihin. Hienoa Forssa.
Valitettavasti joudun tuottamaan pettymyksen, en ole varsinaisesti suvakki.
Arvostan suomalaista elämäntapaa ja rauhaa, jota mm ilmeisesti sinä olet nyt rikkomassa rumasti.
Tiedän elämänkokemuksesta, että tuollainen hölmöily johtaa vain paheneviin seurauksiin. Jos et järjellä pysty hoitamaan ongelmaasi, älä yritä sitä väkivallalla, Siksi.
Hesarin toimittajan mukaan mielenosoittajia oli parisataa ja yleisöä toinen parisataa eli yhteensä 400 paikalla. Joku valehtelee.
100-200...so?
Sitä junaa on enää myöhäistä pysäyttää. Sen päätti kokoomus, keskusta ja perussuomalaiset viime syksynä.
Sä ja sun junasi. Väkivallan kierre ei ole vielä edes alkanut, eikä toivottavasti alakaan.
Se on suomalaisista ja myös forssalaisista itsestään kiinni.
Oikea tie on vaikuttaa lainsäädäntöön, päättäjiin, alkaa kenties itse ajamaan aatettaan laillista tietä ja sitä kautta saada haluamiaan tuloksia.
Ajatuksenkulku menee niin, että riehumalla tulee kyllä hiki, se on selvä.
Okei, tapeltiin ja osallistujista osa istuu posessa, mitä saatiin? Ei mitään, korkeintaan lisää epävarmuutta ja kostonhimoa kaikkiin osapuoliin. Syyttelyä, josta näyttö onkovin heikkoa.
Tästä hyötyvät vain epämääräiset omaa etuaan ajavat pas..set.
Tämä maa, jota muka rakastatte, on hyvä juuri siksi, ettei se lähde mukaan kaikkeen paskaan.
EU:hun liittyminen oli iso virhe, mutta siitä ei päästä pois hakkaamalla ihmisiä.
Kiva "Trash Out" tapahtuma!
Iltasanomien paskalehden mukaan matut haluavat nyt pois koko vorssasta. Mut ei valitettavasti Suomesta. Pitais tehdä jotakin tämäkin suuntaan?
Hyvä Forssan nuoret! Laitoitte rajan näille ylimielisten sotilaskarkureiden riehumiselle! Tän oli käännepiste, mitta on täynnä ja ruehuvat mamut tästä lähtien tietävät mitä o edessä!
Höpö höpö. Keksikää höpönassut rakentavampaa tekemistä, menkää tyhjän uhoamisen sijaan vaikka auttamaan SUOMALAISIA vanhuksia ja toistaitoisia sinne Heikankehälle, niin olisi teistäkin jotain hyötyä SUOMELLE.
Hyvä Forssa!!! Nyt joka paikkakunnalla missä matut liikkuu,niin pitäkää ihmiset kamera valmiina kun matuja näköpiirissä. Tämä "Rabi" kuva mediassa on hyvä esimerkki, kaveri riehuu ja sitten syyttömyyttään puhuu. Kuvia ja videoita jakoon.
Kuvia ja videoita jakoon toivoisin minäkin enkä tyhjää uhoamista.
Katso huihirveetä mv lehdestä niin kuin me kaikki suomalaiset;)
Ei tarvii esittää enää tyhmää:)
Hyvä forssan nuoret, teitte aivan oikean ratkaisun kun kerroitte näille joukkohakkaajille jotka sen 15v pojan pääle kävivät 15 hengen voimin etei suomessa näin saa tehdä ja nämä vain meinää astaloita heiluttaen edelleen hakata suomalaisija jotta ajakaas vaan sitä linjaa jotta loiset pihalle suomesta narukädet tyänsuhteen.
HYVÄ HYVÄ HYYYVVVÄÄÄ
Ei saa niin, mutta tehdään silti. Nuoruudessani kylätappelut olivat kansanhuvia... punkkarit ja teddyt...kiusaaminen on yleistä kouluissa..naisia ahdistellaan suurlähetystötasolle saakka...huumekauppiaat rikastuu pahoinvoivilla polosilla...ei saa näin tehdä, kertokaa se heille.
Ei Eläimiltä mitään sivistyneitä käytöstapoja voida odottaa