Kertokaapas jotain negatiivista paskaa kalannista jotta saan vanhempani mielen kääntymään sinne muuttamisesta, kiitos!
Kalanti (auttakaa)
11
950
Vastaukset
- HyväPaikka
Kalannista löytyy mm. päiväkoti, koulu, terveysasema, vanhainkoti, kauppa, pankki, kirjasto, parturi, grilli, pitseria ja huoltoasema. Laitilaan on matkaa kymmenen kilsaa ja Ukin keskustaan kahdeksan.
Kalantiin voi tutustua Kalanti-seuran sivuilla. - oiyh9
Miks sä meiltä kysyt? Jostain syystä et Kalantiin halua, kerro ne syyt vanhemmillesi. Vanhemmillasi on varmaankin painavat tai ainakin jonkinlaiset perusteet muuttaa Kalantiin. Ootko sitä ajatellut?
- Hyihyivihanneksii
Kalanti haisee. Kiitos vihannes laitilan jäteveden.
- Kalantilainen
Kalannissa uteliaat ilman omaa elämää olevat ihmiset kyttää toisten asioita.... Esim postinjakaja Virtanen tietää kaikkien asioista kaiken ja ei osaa pitää niitä omana tietonaan...
- Postimies_Virtanen
Postinkantaja Virtasia löytyy joka paikkakunnalta. Kun omat asiat on ojennuksessa, on hyvä huolehtia toisten asioista, luulisin.
- seijotatuiniä
Siellä kun on yksin pitemmän aikaa, sitä ei kestä.
- moomen
No perkele vittuunko minä nämä risut tungen??
- Mantaposti
Perkeleen vittu! Siinä se on repäsevä meininki!
Joskus kun vielä postikorttia koirjotettiin, niin yhesä luki, etten viiti enempätä kirjottaa kun posti-täti lukee kumminkin.
Täti vei touhtuneena postin tupaseen asti ja vihasena sano, että en minä mitään kenenkään postia luve. - Galannist
Se on se kalannin tauti siellä vaan katsotaan kauniita ja rohkeita ja luetaan seitsemää päivää oikein kun ollaan sivistyneitä luetaan Aku Ankkaa siitä mitään ymmärtämättä urheilla pitää pirusti ja varsinkin hiihtää hyvä niinkin kirjoitustaito on hukassa älkää viekö kakaroitanne sinne ainut mitä penskat oppii siel on juoruilu ja muitten elämän sairas eläminen.
- AsunutKaikkialla
Vanhempasi haluavat viedä sinut rauhalliseen ympäristöön kasvamaan aikuiseksi.
Jospa... oletko käyttäytynyt huolimattomasti ympäristössä jossa on ehkä pikkuisen enemmän "virikkeitä"? Kalanti ei ole rangaistuslaitos. Ihan hyvä paikka Kalanti on elää, asua ja kasvaa.
Tuskinpa vanhempasi ihan vaan huvikseen rupeavat mihinkään muuttamaan. Taloudelliset seikat, ympäristötekijät yms. voivat olla sinulle kovin vaikeita ymmärtää kun on masu täynnä ja villin ihquu kaikki. Hyvin pärjäät vaikka ekaks muutos jännittääkin. Sanotaan, että matkailu avartaa... niin tekee muuttokin. - susinuotio
kalanti? autan sinua. Ikinä kuullutkaan. ei nuori voi varttua metsässä vailla mitään muita virikkeitä kuin susia. ja jos metsään muttaa kun yksi ylläpitää nuotiota siellä niin pakkohan muiden on muuttaa pois ennemmin tai myöhemmin oikean työn, opiskelun tai seurustelun takia. Ei ole mitään syytä muuttaa mihinkään moF Galanniin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 643580
- 653344
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa773151SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p542612- 712432
- 562141
Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.471201Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411065Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171042Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.1261028