Iso ikävä jäi kun laitoit suhteemme poikki vaikka tiedän että sinäkin rakastuit. Ei ollut meidän aikamme ja sitä ei tule jatkossakaan. Jatkan elämääni vaikka en heti pystykään sitoutumaan uuteen. Ei jää odottamaan. Kenenkään ei pidä jäädä odottamaan vaan matkaa jatkettava. Että elämä saa tuoda tullessaan jotain mitä ei tienyt olevankaan. Jaksamista kaikille jätetyille.
Kevät toi kesä vei
Eloakummaa
6<50
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kunhan et ota mitään yhteyttä irl! Minusta ei kuulu, koska en halua olla missään tekemisissä tuollaisen sairaan mielen kanssa!
Uusia miehiä tapailen.
samoin sinulle voimia :)
Joskus se rakastuminen aiheuttaa myös sen jätetyn osan. Ihastumisia tulee ja menee, myös rakastumisia, mutta todellinen rakkaus on ja pysyy. Rakkaus on tekoja, rakastuminen enemmänkin harhaista tunnetta siitä oikeasta, jota toinen ei ollutkaan.
Kiitos näin kyllä kaiken harhaisen rakastumisen keskellä uskon itsekin....Voimakas tunne kuitenkin. Tietää et on elossa kun tunteen :-D
"Eloakummaa", aito sydämen rakkaus on hyvin onnellinen tunne niin Naisella kuin miehelläkin. Jos olet nainen, olet sydämellisesti tervetullut elämääni antamaan ja saamaan rakkautta, hellyyttä ja ihania nautintoja.
Kiitos kutsusta mutta en taida olla valmis vielä uuteen...