https://www.youtube.com/watch?v=34xsOm-Xvlo
--------------------
Junani tulisi lauantaina kello 13:56 paikkakuntasi rautatieasemalle. Oletko laiturilla vastassa?
--------------------
Junani tulisi lauantaina kello 13:56 paikkakuntasi rautatieasemalle. Oletko laiturilla vastassa?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Onko muka vaihtoehtoa? Viikko on pitkä aika tässä vuoristoradassa, tässähän ehtii vielä tapahtua vaikka mitä ennen lauantaita... ;)
Mikäli vuoristoradan juna ei suistu raiteiltaan, niin olen.
Mutta onko kello synkronoitu oikeaan aikaan?
Mitä tarkoitat tuolla kellon synkronoinnilla? Asutko myös pirkanmaalla? Kysyn vain että tiedän sinun olevan hän.
Eipä tule junia siihen aikaan
Niin Pirkanmaan kaupungissa? Asun minä.
Kellot pitää synkronoida, jotta varmasti on oikeaan aikaan oikeassa paikassa.
Joo. Saattaa juna tulla ehkä vähän myöhässä, mutta aikataulun mukaan pitäisi olla 13:56 perillä. Tavataan silloin. Oletko menossa särkänniemeen tai johonkin huvipuistoon?
Okei. No sitten. :)
Särkänniemi kuulostaa hyvälle, sinne en ole vielä tänä kesänä ehtinytkään. Tosin jos kahvihammasta kolottaa, ainahan voi myös mennä vain kahvilaan. Tai jotain.
Eiku ymmärsin vaan ton sun edellisen viestin vähän väärin, kun puhuit vuoristoradasta :D. Luulin että olet menossa huvipuistoon. Kahvi kuulostaa kyllä hyvältä. Eiköhän me keksitä aika nopeasti jutun juurta kun päästään takaisin juttuun. Ajattelin että olen siellä sen päivän ja lähden sitten illalla kotiin. Voidaan vaihtaa sitten numerot yms. Käyhän tämä sulle?
Käy. :)
Vaikuttaa trollilta koko juttu, sillä jos he tuntisivat toisensaheillä olisi yhteystiedot
eikä tällä palstalla niitä kerrottaisi.