Näppylät on näin. Olen vuosia jo yrittänyt maksella pikavippi yms. Toiset onnistun maksamaan vielä jotenkin mutta jotkut on jätettävä herran huomaan. Yhteensä 10 eri paikkaan yht. n. 22000 e. Olen niin väsynyt tähän kaikkeen. Mikään ei tunnu enää miltään. Pitää ilmeisesti mennä lopulta sillan alle piiloon koko maailmalta ja kuihtua sinne. Ei auta.
En jaksa enää taistella
7
67
Vastaukset
- tyivudcfgn
Miksi et hae Takuu-Säätiön järjestelylainaa? http://www.takuu-saatio.fi/
Yhtenä velkana normituloilla tuo on parin vuoden kakku. Ja sitten puhtaalta pöydältä kohti uusia pettymyksiä. - Hähmitä
Miksi et anna mennä ulosottoon? Ne hoitavat lyhennykset palkastasi, eikä sinun tarvitse murehtia..
Muutama vuosi ilman luottotietoja ei elämää kaada, itseasiassa voi olla todella hyvä juttu.- nappulaton
Meidän työpaikalla ei suvaita ulosotossa olevia työntekijöitä. Pelottaa jos työnantaja saa tietää. Joko perinnästä saavat tietää ja joko joutuu jollekin kauppalehden listalle.
- otaiisisti
Ei ne saa tietää.Voit itse maksaa ulosottoon jolloin ei palkanlaskijalle mene tieto.Millään protestilistalleei ainakaan julkiselle yksityis ihmiset joudu.Virallinen lehti on firmoja varten.
- uououououo
nappulaton kirjoitti:
Meidän työpaikalla ei suvaita ulosotossa olevia työntekijöitä. Pelottaa jos työnantaja saa tietää. Joko perinnästä saavat tietää ja joko joutuu jollekin kauppalehden listalle.
Työnantajalle ei kuulu se kenellä on ulosottoja. Ne on salaista tietoa, ja pitäisi olla ainoastaan palkanlaskijan tiedossa. Ulosottotilityksissä, jotka jäävät kirjanpidon tositteeksi ei saa näkyä tietoja siitä, kenen ulosotto tilitetään edelleen. Tämä tiedoksi, ellei sitten työnantaja laske henkilökohtaisesti palkkoja.
- SAMATIL
Menee pankkiin!pyydä laina.Tuo summa on vielä maksettavista...
Jos olet töissä niin Takuu-Säätiö. Ei tarvitse sekoittaa sukulaisia tuttavia sotkuun. Vaatii aikaa ja sutoutumista, ei sovi mulle-kaikki-heti ihmiselle. Mulla sama tilanne 2012 ja aikaa kului 8kk takauksen hausta jlainan nostoon. Elämäni paras "suoritus". Luotot palautuu 1/2017 ja sitten ei senttiäkään velkaa. Jopa säästöön olen näiden vuosien aikana saanut laitettua. Maksat nyt ne jotka voit, siis ne pienimmät velat ja isommat sitten perinnän kautta ulosottoon. Luottotietojen menetys kohdallasi todella hyvä juttu. Samoin tein muutat kulutustottumuksiasi eli kaikki turha pois. Kuitenkin asumiskustannukset hoidat prio ykkösenä, velat tulevat viimeisenä. Varaat ajan velkaneuvontaan ja alat hoitamaan asiaasi.. aikaa menee se on ikävä tosiasia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2912625Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3001389- 1081261
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831241Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991215Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581195- 451063
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi74963Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22900- 33807