Loiset ulos Inkeroisista!

Kantrityhjäksi

Jidahistimyönteinen julkaisu, entinen kokoomuksen leiriin kuuluva, nyt vihervasemmiston mielipidekaappaama surkusuvakkilehti Kouvolan Sanomat taas kerran hehkutti laittoman maahanmuuton onnellisuutta. "Korkeasti koulutettu puoliperhe" oli Inkeroisten VOT:ista saanut luvan loisia Suomessa. Melkein muka tohtoreita, maistereita jokainen... Ja luvan saaniksi riitti, että joku oli oikein uhkaillut? Voi hellantuuttelis, että joku oikein poikittaisen sanan oli heille lausunut. Eipä osannut toimittaja kysyä, miksi kymmenien maitten läpi Suomeen oli tultu loisimaan. Ja paranee vielä, heti korkeakouluun pitäisi päästä! Mitähän porukkaa nämäkin loiset todella ovat? Toivottavasti edes ruoka noille kelpaa....

19

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • inksaankaikkimamut

      Tekee vain inksalaisille hyvää. Kantri täyteen ja maris coffee myös!

    • ghjoitytui

      The only religion I respect is Islam. The only prophet I admire is the Prophet Muhammad. -Adolf Hitler

    • Kantrityhjäksi1

      Tämä roskasakki on jo jopa vallannut Inksan kirjastonkin ja henkilökunta ei häiriköille mitään mahda? Eikö näille loisille kukaan mitään uskalla kurinpalautusta tehdä. He eivät todellakaan kutsuttuja vieraita ole. Laittomia maahantunkeutuvia ovat kaikki. Illalla taas oli oikein katselmus näistä loisista, laumana Lidlin suunnasta kaapuämmät, miehet ja jälkikasvu makailemaan ja syömään Kantrin suuntaan menivät. Miksi, miksi meidän tämmöistä sakkia hyysätä pitää? Suuri ansio liittyy surkimus Sipilään, kun omaa asuntoaanvastuuttomasti näille loisille tarjosi. Tämä Inksan sakki ei todellakaan ole muuta. kuin turvapaikkaturisteja ja -loisia turvallisista maista!

      • matuveipetrinmuijan

        Ota ihan rauhassa Petri.


      • eivoivaikuttaa

        Jos olisi valtaa niinkuin on mieli -NIIN?


    • VoiJumalauta
    • MitäPelleilyäTämäOn

      Voisiko joku valaista miksi tämä pelleily. Voisko joku näitä kosarin meillä on unelma toimittajista ottaa selvää ja kirjoittaa miten asia on.

      Nyt on uutisoitu että irakilaisten kohdalla tämä turpaikkahakemusten käsittely on täyttä pelleilyä. Ihan sama tuleeko mikä päätös tahansa niin he jatkavat edelleen Suomessa tukia nauttien kun mitään ei olisi tapahtunut.

      Jos tuo pitää paikkansa niin miksi heidän anomuksiaan edes käsitellään?

      Juu tiedetään. Siis jos he saavat kielteisen päätöksen niin voivat halutessaan poistua maasta.

      • mvlehti

        Suvakkilehtimedia ei kerro totuutta. Luetaan siis mv lehteä!


    • GLK

      Jos loiset laitetaan ulos, niin eihän sinne jää kuin itsenäiset yrittäjät ! Muut loisii tehtaan ja siellä olevien sukulaisten ja tuttujen avulla. Ehkä VOKin paikka sikäli luontaisesti sopii kylään.

    • kommentit
      • edelleenkinhän

        Paatero: Pakolaisrikolliset uhkana Suomelle
        Torstai 8.9.2016 klo 10.30
        Kielteisen turvapaikkapäätöksen saaneet tulisi Mikko Paateron mukaan saada mahdollisimman nopeasti pois Suomesta.

        Mikko Paateron mukaan sadat kielteisen päätöksen saaneet turvapaikanhakijat ovat jääneet Suomeen.
        Mikko Paateron mukaan sadat kielteisen päätöksen saaneet turvapaikanhakijat ovat jääneet Suomeen. (INKA SOVERI)
        LUE MYÖS
        Näkökulma: Isot odotukset poliisin kovasta ytimestä
        Poliisiylijohtaja pelattiin ulos Aarnio-vyyhdistä - Paatero yhä katkera
        Mikko Paatero listaa tehtäviä: Nämä pois poliisilta
        Ex-poliisiylijohtaja: Ongelmia Suposta ja Tullista
        Kirjassaan Mikko Paatero pitää ensiarvoisen tärkeänä pakolaistilanteen hallintaa. Siinä pitäisi hänen mukaansa keskittyä kielteisen päätöksen saaneiden turvapaikanhakijoiden poistamiseen Suomesta.

        - Ne, jotka eivät saa oleskelulupaa, eivätkä poistu vapaaehtoisesti, ovat selkeä turvallisuusriski, Paatero toteaa.

        Vieras väkivalta

        Paatero muistuttaa, että turvapaikanhakijoiden suuresta määrästä johtuen heidän joukossaan on rikollista toimintaa.

        - Väkivalta, raiskaukset mukaan lukien, on lisääntynyt, hän toteaa.

        Paatero arvioi, että noin 2 500 turvapaikanhakijaa on Suomessa teillä tietämättömillä.

        - Ongelmaa ei voi aliarvioida. He ovat silloin asemassa, jossa elämiseen vaadittava varallisuus on saatavissa vain rikollisilla toimenpiteillä.

        - Joukossa ei tarvitse olla kuin yksi todellista terroritekoa suunnitteleva. Jos teko toteutuu, Suomi on vielä enemmän sekaisin kuin nyt.

        Vastaanottokeskukset ovat Paateron mukaan selkeitä rekrytointipaikkoja erilaisiin lainvastaisiin toimiin.

        Isku edessä

        Uusien uhkien lisäksi Paatero muistuttaa myös kantasuomalaisesta riskistä.

        - Meillä on poliisin tiedossa ja seurannassa useita kymmeniä ihmisiä, jotka ihannoivat joukkoampumisia ja koulusurmia. Heidän tavoitteenaan on tappaa enemmän ihmisiä kuin Suomessa tapahtuneissa joukkomurhissa on kuollut.

        Paateron uhkavisio on synkkä:

        - On vain ajan kysymys, koska ensimmäinen varsinainen terroriteko tapahtuu Suomessa. Uskon kuitenkin, että seuraava joukkomurhatapahtuma on todennäköisimmin uusi kouluammuntatapaus tai muu massamurha.

        RISTO KUNNAS
        [email protected]


    • yhäkiinnilau

      Paatero Nergin kommenttiin turvapaikanhakijoista: "Se ei ole tästä maailmasta"
      Torstai 8.9.2016 klo 13.59
      Entinen poliisiylijohtaja Mikko Paatero pitää yhä kiinni lausunnostaan, jonka mukaan vastaanottokeskuksissa on merkkejä turvapaikanhakijoiden järjestäytymisestä.

      Mikko Paatero pitää yhä kiinni lausunnostaan turvapaikanhakijoiden taholta uhkaavasta rikollisuudesta.
      Mikko Paatero pitää yhä kiinni lausunnostaan turvapaikanhakijoiden taholta uhkaavasta rikollisuudesta. (JARNO JUUTI)
      LUE MYÖS
      Poliisiylijohtaja pelattiin ulos Aarnio-vyyhdistä - Paatero yhä katkera
      Risikko Paateron pakolaisrikollispuheista: "Lausunnot hieman hämmentävät"
      Ex-poliisiylijohtaja: Ongelmia Suposta ja Tullista
      Ex-poliisiylijohtaja Mikko Paatero: Pakolaisrikolliset uhkana Suomelle
      Paatero ihmetteli tänään kirjansa julkistustilaisuudessa sisäministeriön kansliapäällikön Päivi Nergin eilistä kommenttia Ylelle, että vastaanottokeskuksissa ei olisi merkkejä järjestäytymisestä.

      - Jos Nerg sanoo, ettei ole minkäänlaista järjestäytymistä, se [kommentti] ei sitten minusta ole tästä maailmasta, Paatero sanoo.

      Hän korostaa edelleen, että turvapaikanhakijoiden järjestäytymistä tapahtuu vastaanottokeskuksissa.

      - Kyllähän siellä tapahtuu järjestäytymistä, ja sitten turvapaikanhakijat katsovat, mitä tehdä, jos saavat kielteisiä päätöksiä.

      Hänen mukaansa rikollisjärjestöt voivat alkaa rekrytoida kielteisen päätöksen saaneita turvapaikanhakijoita tai kielteisen päätöksen saaneet voivat muodostaa järjestäytyneen rikollisuuden ryhmiä.

      "On perusteita"

      Paatero sanoo, että päätelmä turvapaikanhakijoiden järjestäytymisestä on hänen omansa, mutta päätelmälle on olemassa perusteita.

      - Tästä saadaan lisätietoa, hän tyytyy toteamaan.

      Hänestä on tärkeätä, että Suomi varautuu pahimpaan mahdolliseen sen varalta, että maahan jäisi satoja kielteisen turvapaikkapäätöksen saaneita, jotka menevät maan alle.

      Paatero on kirjoittanut kirjan, joka käsittelee Suomen kovan sisäisen turvallisuuden nykytilannnetta ja Suomeen kohdistuvia uhkia.

      STT

    • hyväpuhejuu
    • UtareetonMaisteri

      JIHADISTIT ULOS!!! Ja ns. utaremaisteri samaan junaan kameleiden nussittavaksi, kiitos! Ei mulla muuta.

    • kovakäsisetoimii
    • kypsiäollaan

      Eikö näiden turvakapaikkalomailijoiden tuloa miteenkään todella Inksaan voisi lopettaa! Nämä loiset eivät todella ole tervetulleita! Alkaa jo näiden tekomukavainottujen loistulijoiden kanssa mitta olla kypsä!

    • asiat.vaan.asioina

      Inksa on niin umpimielinen paikka että tekee geeneille hyvää saada muukin kuin serkusten siementä kiertämään. Ja sekös puolijuoppoa ja puolilukutaidotonta möhömahaa harmittaa, kun mustatukkainen Ahmed hurrrrrmaa hymyllään ja kohteliaisuudellaan kylän neidot. Iloinen lätinä se puistoissa ja Avensiksien uumenissa raikaa, sillä välin kun ukot istuu pubissa imemässä kaljaa kaiket päivät. Ja rouvat tykkää kovasti myös, koska tarjonta kotona on ollut vuosia jo totaalisen surkeaa ähistystä.

      Sehän teitä punaniskoja oikeasti ärsyttää, eikö vain? Kyllä siellä niitä sossun elättejä on ollut tähänkin asti, mutta nämä mokkahipiäiset adonikset osoittavat selkeästi, että te olette löysää ja huonotapaista massaa. Eikö niin?

      • Kaljaonhyvää

        Olipas rumasti sanottu, ei saisi noin totta puhua.


    • tärinämummo

      mitä vikaa maahanmuuttajissa on? taitaa vaan punaniskajunttia ahistaa kun maisemassa tapahtuu muutos. Ja että inksan kirjastossako ruuhkaa, ei kai?

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      129
      4650
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      29
      3387
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      21
      3380
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      49
      3150
    5. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      51
      2985
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2839
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      19
      2594
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2315
    9. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      9
      2229
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2135
    Aihe