Vaihdan varmaan salia mies

Olensekaisin

Ei tästä tule yhtään mitään. Oma elämä on aivan sekaisin. Ja tänään tajusin, että olen varmasti kuvitellut kaiken, vaikka minulle jutteletkin. Olet niin komea, etten kestä. Laitan oman elämäni kuntoon, koska jokin syy siihenkin on, että se ei tunnu enää oikealta. Ja mieluummin olen yksin kuin väärässä suhteessa. Älä ihmettele siis, jos katoan. En yleensä sekoile näin.

5

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EnoleMiesEnkäSe
      • EnoleMiesEnkäSe

        Heheh, tuli hassu nimimerkki, tarkoitin, etten ole Se mies enkä mies muutenkaan.
        :D


    • Eikö olisi fiksumpaa vaan jutella miehelle, käydä salilla ja nauttia seurasta? Ehkäpä jos juttelet joku kerta enemmän ja syvällisempiä hänelle, niin paljastuu se millainen mies hän oikeasti on? Teen sen perusteella johtopäätös mitä seuraavaksi. Ei pidä lähteä ihastuksia pakoon vaan kohdata ne.

      Ehkä hän on se oikea tai sitten ei, mutta ainakin tiedät,sitten.

      Hyviä öitä

      • Parempipakoon

        Mieluiten pakoon, kun on varattu. Luin alottajan tarinan niin että on varattu.


    • Yötä

      Se oli vaan sulle herätys, että jotain sun on tehtävä joko nykyiselle suhteellesi tai sitten haettava uusi suunta elämällesi. Mieti mitä elämästäsi ja suhteestasi puuttuu? Se ei ole varmasti miehen komeus, vaan jokin muu tärkeä elementti, joka on jäänyt nykyisessä suhteessasi paitsioon. Ja teitä on kaksi, jotka pistätte sen elementin kuntoon, jos vain tahtoa ja halua riittää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      131
      1374
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      103
      889
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      713
    4. 51
      615
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      15
      533
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      484
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      461
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      35
      432
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      399
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      175
      394
    Aihe