Kortisolitasot olivat aamustestissa 699 ja koen olon stresaantuneeksi ja en saa nukuttua. Mitä ravintolisia/ravintoa suosittelisitte? Kreatiniini taso oli myös 90 mutta viitteissä.
Vastaukset 2
- juueinukuta
Mulla ollut kortisoli koholla jo ainakin neljä vuotta, viimeksi 865. Kilpirauhasarvoista S-TSH 4,55 eli lievästi koholla, mutta S T4 V oli hyvä, niin ei tullut lääkitystä. Onko sinulla tietoa miksi kortisoli on koholla?
- uupunut92
En tiedä kun ei tuolta tk:sta saa oikein mitään tietoa. Pitää itse opiskella pikkuhiljaa tietoa. Itsellä S-TSH oli 8.20 ja olen syönyt thyroxinia nyt 2,5kk pienintä 25mg ja ei mitään vaikutusta. Pitää melkein tilata tuo mdd sylkitesti jos on lisämunuaisen vajaatoiminta. Kilpirauhasen vajaatoimintakin voi johtua ilmeisesti lisämunuaisesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3551491- 1141216
- 1161084
- 116851
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22847- 111822
- 18470
- 38454
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i93441- 36423