Kortisolitasot olivat aamustestissa 699 ja koen olon stresaantuneeksi ja en saa nukuttua. Mitä ravintolisia/ravintoa suosittelisitte? Kreatiniini taso oli myös 90 mutta viitteissä.
Kortisolitasot korkealla ja en saa nukuttua
uupunut92
2226
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mulla ollut kortisoli koholla jo ainakin neljä vuotta, viimeksi 865. Kilpirauhasarvoista S-TSH 4,55 eli lievästi koholla, mutta S T4 V oli hyvä, niin ei tullut lääkitystä. Onko sinulla tietoa miksi kortisoli on koholla?
En tiedä kun ei tuolta tk:sta saa oikein mitään tietoa. Pitää itse opiskella pikkuhiljaa tietoa. Itsellä S-TSH oli 8.20 ja olen syönyt thyroxinia nyt 2,5kk pienintä 25mg ja ei mitään vaikutusta. Pitää melkein tilata tuo mdd sylkitesti jos on lisämunuaisen vajaatoiminta. Kilpirauhasen vajaatoimintakin voi johtua ilmeisesti lisämunuaisesta.