Puttaalla nuoret ajoivat puuhun

sepänsällijarva

Oliko pojilla BMW auto?? ja mites sen koivun kävi.toipuuko.

11

292

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viisastunuorikuski

      Sairasta huumoria sepänsällijarvalta, ajattele jos itte pilven reunalta seuraisit mitä onnettomuuvesta kirjoitetaan.

    • puttaanmummutei

      Pihtiputaalla sattuu ja tapahtuu liikenneonnettomuuksia liian paljon.tänään nokkakolari. varmaankin osasyynä kolareihin on . ku sieltäkin poistettiin ja ulkoistettiin poliisiasema johonkin. takavasemmalle. nuoret mellastaa ja kaahailee kovin.

      • KeltastaViivaa

        Tää ei tainnu olla ees puttaalaisten ajama.Taisi olla ohituskolari.Siinä ei näe vastaantulijoita,kun on notko vaikkakin suora tie.


    • 1850

      jos ohi lähtee vaikka ei näe tuleeko vastaan joutaa kyllä pilvenreunalle saatana

    • 1200

      miten voi olla niin tyhmä että lähtee ohi vaikka ei näe tuleeko vastaan ketään, voi helvetti pellet

    • bmv214

      kyllä puttaalla juoppoja riittää! ja syrjäytyneitä.yrittäkkää vähän reipastua!

    • Babitsiini

      en ole syrjäytynyt! olen monen ihmisen huomion keski pisteenä!! en siis syrjässä vaan tarkkailun alla

    • uraputki

      Tuo se oli hyvä pointti :) Se on hyvä että tarkkaillaan ja pidetään huolta niin ei itse tarvitse huolta pitää.

      Minua rassaa kauhiasti töissä käynti, viitenä päivänä joutuu heräämään kauhian aikaisin ja raatamaan iltaan saakka, ajattelin jos liittyisin Pihtiputtaan alkoholisteihin ja ryyppäisin itseni miltei katuojaan niin ei varmaan menisi kauan kun pääsisin eläkkeelle, sitten voisi kuntoutua ja voisin alkaa kalastelemaan ja viettämään sitä niin sanottua omaa aikaa, lieneekö Pihtiputtaan alkoholisteilla omia sivuja netissä josta saisi yhteystiedot ja kai siellä sivuilla on sähköinen liittymiskaavake vai miten tämä asia käytännössä menee?

      Laskeskelin että jos nyt toukokuussa otan lopputilin ja kuittaan palkan ja kesälomarahat niin niillä ryyppään juhannukseen sakka jos säästeliäästi rahaa käytän ja sitten sossun luukulle ja siitä se ura urkenee ja ehkä sitten 2-3 vuoden kuluttua sekä kolmen neljän epäonnistuneen katkaisuhoitoreissun jälkeen olen valmis eläkkeelle eli 34 vuotiaana, ei mitenkään pahalle kuulosta tuo, eihän?

      • bmv214

        kyllä niitä k-ja s-marketin kulmilta juoppoja löytyy kertovat varmaan yhteys tietonsa.
        mikseivät mee kesällä vaikka raviradalle aitoja maalaamaan? ei se maalaaminen niin vaikeeta ole.kahvit tai kaljat varmaan tarjotaan?


    • Helsingin_Herra

      Onko Pihtiputaalla Alko, vai pitääkö ajella Iisalmeen ostoksille.

    • eilgövcjj

      Oliko se nyt tuolla Joensuun suunnalla ku viime viikolla joku nuori sälli ajo itsensä hengiltä paetessaan poliisia karkuun. Musta on tullu niin kyyninen ku oon seurannut tommosta touhua ja kuullu joistain lapsuudenkavereiden hassutteluista, että totesin vaan että hyvä kun ajoi itsensä hengiltä, luultavasti se ennen pitkää johtais vaan siihen että ajais jonkun muun hengiltä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      159
      4283
    2. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      19
      3151
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      135
      2700
    4. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      25
      2298
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      56
      2187
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1848
    7. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      39
      1695
    8. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      30
      1694
    9. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      58
      1286
    10. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      34
      1151
    Aihe