kirkkopuistossa viikonloppuna?
Suur-Jyväskylän lehdessä luki että useita.
Suur-Jyväskylän lehdessä luki että useita.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Oliko uusia kaupungin haalimia rikkauksia kyseessä?
Niillä niitä muualla ollut, onko täälläkin.
Matut siellä hakkaa suomalaisia....suvaitkaa.
Aikoinaan 90-luvulla kun asustelin nuorena niin wannabe skinejä vain pyöri uhoilemassa ja öykkäröimässä porukalla ja ainakun tuli muutama vain vastaan niin vedeltiin takasin päin pari vuotta siinä meni ja kilju skinit kasvo ja pilotit vaihtu verkkatakkeihin nyt sit tulossa uus aalto aivottomia lobotomia sankareita ihan ulkomailta asti onnea vaan jkl ei sen puoleen että täällä pk-seudulla menis sen paremmin tällä ollut jo vuosia arki päivää maahanmuutaja jengit jotka hakaa nuoria suomalaisia huvikseen.
Jaa ihan työssäkäyvä olen narkkaa en ja alkoholiakin käytän harvakseltaan taidat olla niitä 90-luvun wannabe kilju skinejä kun noin koville otti? Sun ulinasta tuli heti vanhat jkl ajat mieleen heh karjalalipikset siis vilisee verkkatakit kohisee ja kiljua kuluu hahha mikään ei ole näköjään muuttunut mikään siis hyvä jyppiläiset pitäkää tuo.
Taitaa niillä entisillä jkl wannabe skineillä olla nykyään kokovartalo verkkarit tehostettuna erilaisilla urheiluvitamiineilla dublee ketjuilla.
Ja sulla kokovartalo löylykauha prrseessä
Kyllä ja homoläppää näyttävän heittävän vieläkin niinkuin jo 90-luvulla hahha hyvä jyskylän pojat keep on going.
Mulle ainakin oli pienoinen kylttyyrishokki kun joitakin vuosia sitten näin näitä viime vuosikymmenen wannabe skinejä kikkelibaarissa (Gigglin Marley) tanssimassa. Oli siinä nauramista kun puhtaan suomen rodun puolustajat vetävät tranceä gangstasormet (etusormi ja keskari) ojossa :D Tai sitten mä vaan olen kalkkis ja tyhmä.
hyvä wdwdwdw, samaa käsittelyä näille nyky paskoille
Uutinen oisi että kirkkopuistossa ei ole ollut tappelua, eikä se että siellä on.
Matut on enempi Kuokkalassa, sen ostoskeskusta kannattaa välttää päiväaikaankin. Valvontaa ei lainkaan siellä.