Jos 16-vuotias tyttö harrastaa seksiä 60-vuotiaan miehen kanssa. Kumpikin on mukana omasta vapaasta tahdosta eikä kumpikaan ole ope tai vastaava niin syyllistyykö jompikumpi rikokseen lain edessä.
Ei siis moralisointia.
Ikäero 16-60
12
282
Vastaukset
- Laillista.on
On aivan laillista, eli ei mitään rikosta.
- poavo
Laillista voi olla mutta ehdottomasti sairasta.
Minä oen 43vee "mies" ja haluan kyllä seksiä kuusitoista kesäiseltä tytöltä..mutten vain kykene siihen.Pippelini kelpaa vain tytöille naurettavaksi..
Laillista mutta täysin sairasta
Minä olen pervo, ikää minulla yli 40 ja himoitsen 16 tai 17 vee teinityttöjä. En kyllä kykene seksiin heidän kanssaan, olen teinibildeä himoitseva ikineitsyt..Olen joitakin kertoja vatkannut veltto pippeliäni 17vee tytön edessä tytön nauraessa hysteerisesti ja muutaman kerrran ihana teinityttö on pissannut kasvoilleni..En pidä itseäni sairaana, turhautuneena kylläkin.
- ihmeheppe
toinenmarianne kirjoitti:
Minä olen pervo, ikää minulla yli 40 ja himoitsen 16 tai 17 vee teinityttöjä. En kyllä kykene seksiin heidän kanssaan, olen teinibildeä himoitseva ikineitsyt..Olen joitakin kertoja vatkannut veltto pippeliäni 17vee tytön edessä tytön nauraessa hysteerisesti ja muutaman kerrran ihana teinityttö on pissannut kasvoilleni..En pidä itseäni sairaana, turhautuneena kylläkin.
Mitä sitten tekisit niillä tytöillä jos et kykene tyydyttämään?
- Totuus555
Täysin luonnollista.
- HUPSISHUPSIS
Ei tuossa juridisesti mitään ongelmaa ole.
Pidän normaalimpana sitä, että 16v poika harrastaa seksiä 14v kanssa, kun että keski-ikäinen harrastaisi samaa 16 kanssa.
Itse korkkasin tytön ensikertaa hänen ollessa 16v. - lyllis
Mikähän siinä on, jos miehelle tulee ilävuosia enemmän, niin sitä pidetään jonkillaisena pervona, tai pedona, sitä enemmän, mitä enemmän vuosia on. 6 kymppinenkin voi olla käytökseltään fiksu ja ulkonäöltäänkin parempi, kuin joku 2 vitonen alkoholisoitunut pössöttelijä.
- AntaaPalaa
Olen itse myös sitä mieltä, että jos kummatkin haluavat toisiaan vapaasta tahdosta, niin sitä vaan. Ei se muille kuuluu ja vielä vähemmän oikeutta tuomita jotain normaalia toimintaa sairaaksi. Myönnän toki, että se on harvinaista, mutta kuuluu täysin yksilöoikeuteen päättää omista haluistaan. Lykkyä tykö.
- Tunkkapussi__
Myönnän, katselen mielellään kauppaopiston tyttöjen pierettimiä.
Tykkään kovasti Emma Watsonista. Katson Harry Pottereita vain hänen takia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain24511597Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-13610928Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356258Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2125116Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1493569- 1743508
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin452398Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3221932Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov101768Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161654