Minäkin lahjoitin yhtä avokätisesti kuin esim. Koivu

Lahjoitin 5 euroa, joka on suhteessa saman verran kuin esim. Saku Koivun 1000 euroa, jos oletetaan että Saku tienaa vuodessa about 4 miljoonaa. Ja jos otetaan omaisuus huomioon, niin minähän olin suorastaan avokätinen.

Hyvä minä !!!
3601
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

siis saku koivu lahjoitti 1000€? ei siin mitään.. sehän on hyvä asia.

..mutta SIITÄ ON MAINITTU JULKISUUDESSA? ei voi muuta sanoa ku kikkelis kokkelis ja se lehti joka mainitsi ni on varmasti iltalehti tai seiska? kyllä taas osakkeet romahti

hyvä oli pointtis

Äänestä
  • Ilta-sanomat ainakin.

    Äänestä

Taivaspaikka ja enkelten seura tulee olemaan viimeisinä päivänä sinun! Siunausta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Realisti kirjoitti:

Lahjoitin 5 euroa, joka on suhteessa saman verran kuin esim. Saku Koivun 1000 euroa, jos oletetaan että Saku tienaa vuodessa about 4 miljoonaa. Ja jos otetaan omaisuus huomioon, niin minähän olin suorastaan avokätinen.

Hyvä minä !!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu