Maajoukkueen peli täyttä paskaa

FUTIS_GURU

Eilen kun katsoi tuota saksa-suomi harjotus peliä todella surkeaa paskaa maajoukkueen peli. Koko ottelun aikana yksi ainoa laukaus maalia kohti (Pukki)
Muuten saksan hallintaa peli pyöri kokoajan suomen alueella suomi ei päässyt edes hyökkäämään ja kun oli pääsemässä viimeistään toinen syöttö vastustajalle.

Kuvitteleeko ne, että tollasella paskapelillä suomi vois päästä johonkin kisoihin kun ei päästä edes hyökkäämään? Tulkaa alas pilvien päältä.

3

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei.hätää

      Kyllä se ihan varmasti siitä lähtee, kunhan saadaan kaikki ärsyttävät ja junttimaiset muut urheilulajit, ajanvietteet ja kiinnostuksenkohteet vain lopetettua Suomesta ja kaikki kansa sivistettyä seuraamaan fudistpalloa kanssamme.

    • Kuopassaollaan

      Jokainen vanhempi joka on lapsensa vienyt juniorifutikseen tietää aivan varmasti miksi Suomi ei menesty kansainvälisesti, mutta liitto ei tiedä tai sitten ei vaan jaksa kiinnostaa. Lahjattomista valmentajien pojista kovalla työllä saadaan jonkinlaisia potkupalloilijoita. Usko 10 000 tunnin treenaamisen on uskonto juniorifutiksessa tällä hetkellä. Kyllähän 10,6 sekkaa satasella on kova aika tavalliselle pulliaiselle, mutta ei sillä pääse kansainväliselle tasolle mitenkään. Sama ongelma futiksesta eli pitää oikeasti löytää ne "alle 10 sekan" lajilahjakkuudet ja lopettaa se nepotismi.

    • Anonyymi

      On paskaa. Oma poika oli joukkueensa nopein juoksija noh penkillä istui kun valmentajan poika rämpi kentällä. Siihenpä loppui meidän pojan kiinnostus koko lajia kohtaan , mutta seuraavaksi kokeillaankin sitten yksilölajia niin ei tarvitse kuin omasta suorituksesta pitää huolta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      332
      12227
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      46
      3580
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      82
      3169
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      126
      2950
    5. 100
      2854
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      64
      2632
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      159
      2546
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      273
      2439
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1511
    10. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      15
      1498
    Aihe