Eilen kun katsoi tuota saksa-suomi harjotus peliä todella surkeaa paskaa maajoukkueen peli. Koko ottelun aikana yksi ainoa laukaus maalia kohti (Pukki)
Muuten saksan hallintaa peli pyöri kokoajan suomen alueella suomi ei päässyt edes hyökkäämään ja kun oli pääsemässä viimeistään toinen syöttö vastustajalle.
Kuvitteleeko ne, että tollasella paskapelillä suomi vois päästä johonkin kisoihin kun ei päästä edes hyökkäämään? Tulkaa alas pilvien päältä.
Maajoukkueen peli täyttä paskaa
3
198
Vastaukset 3
- ei.hätää
Kyllä se ihan varmasti siitä lähtee, kunhan saadaan kaikki ärsyttävät ja junttimaiset muut urheilulajit, ajanvietteet ja kiinnostuksenkohteet vain lopetettua Suomesta ja kaikki kansa sivistettyä seuraamaan fudistpalloa kanssamme.
- Kuopassaollaan
Jokainen vanhempi joka on lapsensa vienyt juniorifutikseen tietää aivan varmasti miksi Suomi ei menesty kansainvälisesti, mutta liitto ei tiedä tai sitten ei vaan jaksa kiinnostaa. Lahjattomista valmentajien pojista kovalla työllä saadaan jonkinlaisia potkupalloilijoita. Usko 10 000 tunnin treenaamisen on uskonto juniorifutiksessa tällä hetkellä. Kyllähän 10,6 sekkaa satasella on kova aika tavalliselle pulliaiselle, mutta ei sillä pääse kansainväliselle tasolle mitenkään. Sama ongelma futiksesta eli pitää oikeasti löytää ne "alle 10 sekan" lajilahjakkuudet ja lopettaa se nepotismi.
- Anonyymi
On paskaa. Oma poika oli joukkueensa nopein juoksija noh penkillä istui kun valmentajan poika rämpi kentällä. Siihenpä loppui meidän pojan kiinnostus koko lajia kohtaan , mutta seuraavaksi kokeillaankin sitten yksilölajia niin ei tarvitse kuin omasta suorituksesta pitää huolta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2882309
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2711374- 231373
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i142859- 41846
Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa244758Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤237729- 56570
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell46501- 38478