Kävin kampaajalla, ostelin meikkejä ja pukeuduin kauniimmin. Sitten ajan kuluessa huomasin, miten turhaan sitä tein. Ei sua kiinnostanut. Voisin sanoa, että sä olet ajanut mut tähän välinpitämättömyyden tilaan ulkonäköni suhteen :(
Silloin ennen halusin näyttää hyvältä
sweatshirtnsneakers
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos olet nainen (näin oletan - nykyään ei voi tietää), niin älä vieritä omaa lösähtämistä jonkun muun niskoille, sillä vaan väistelet omaa vastuutasi pitää huolta itsestäs. Pääset paremmin eteenpäin elämässä ja löydät jonkun muun jota kiinnostat, kun jaksat noihinkin mainitsemiisi asioihin panostaa taas.
Noh, jäätävän hyvältä moni näyttikin.
Itsestään kannattaa huolehtia, mutta ei sekään välttämättä auta. Terveydelle ei aina voi mitään.
Kuules sä. Mä kierrän kaukaa tällätyt korkkariakat. Ne jotka peilaa itteens epävarmoina liikekeskusten ikkunalaseista, näplää bling bling-kännynkuoriaan invalidisoivilla muovikynsillään. Jos sä haluut kokee jotakin muuta kuin näyttelykoiran roolii, jotain muuta kuin henkisesti 15-kesäsii BMW:llä salille-poikasii,jatka valitsemallas tiellä.
on olla oma itsensä. Sillon on myös paras tsäänssi löytää se omalta tuntuva ihminen. Liika yrittäminen missä asiassa vaan karkottaa enemmän kuin vetää puoleensa. Jos sä jollekin et kelvannut, ei sitä pakkelit muuta, jollekin toiselle taas voit kelvatakin.