Sony julkaisi eilen kaksi uutta puhelinta

aeaeaeae

8

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toteaja

      samaa nuo on kuin kaikilla muillakin.

    • enpävaihda

      xperia XA ja X äänentoisto ei ole hyvä olen katsonut,kuunnellut YT testaaja kokemuksia. Nyt käytän M" ja siinä onkin leveä kaiutin aukko alaosassa ja äänentoisto todella hyvä YT videoissa. Käytän eniten musiikin kuunteluun. XZ hinta on liian korkea, vaikka laite vaikuttaa hyvältä.

      • kelpuuttaja-

        kännykän kokoisesta laitteesta ei voi saada hyvää äänentoistoa. Toki, jos ei ole paremmasta tietoa, niin kelpaahan se sitten


      • ilmanvikoja3vuosi

        Sony Xperia M2 on erittäin hyvä äänentoisto. Kuvan laatukin hyvä.


    • Pettynyt_sonyyn

      Eipä tullut tästäkään (x compact) z1 compactille korvaajaa, kun jättivät tuon vedenpitävyyden siitä pois. Saivat sentään sen typerän lasisen takakuoren poistettua.

    • hotton

      Kalleimmat Sonyt ovat edelleen markkinoiden helpoimmin rikkoutuvia puhelimia ja todella kalliita korjata. Ne myös kuumenevat käytössä todella pahasti. Palovaara on suuri.

      • palovamma

        mun z3 compact ei ainakaan vielä ole syttynyt palamaan, eikä ole mennyt muutenkaan rikki. saa nähdä mitä aika tuo mukanaan


    • voi_sitä_tuskaa

      Tos katsoin operaattoreitten sivuja ja puhelimia, nii jotenkin tullut mielukuva, että Sonylla ei ole enää edullisia puhelimia eikä edes keskihintaisia. Ei siinä mitää, mutta kun puhelin maksaa 500 ja se kuitenkin vaihtuu jo kahdenvuoden päästä, nii aika kallista...

      Itse hankin vuosi sitten xperia M5:n ja hinta oli 350e nii kipeetä teki.... Hyvä puhelin se on on, mutta sormet ristissä nyt eletään, että neljä vuotta se olis vielä toimiva... V oli aktiivi käytössä pikkasen alle kaksi vuotta, jä sitä ennen lumia 710 puolitoista vuotta. Kahdenkymmenvuoden aikana ei ole yhtään puhelinta rikkoutumisen takia mennyt uusiksi, vaikka luureja on ollut 15 erilaista.

      Ja voi sitä tuskaa, kun vajaa 20v sitten oli Nokia 5110 ja se maksoi silloin 1900e

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      87
      1704
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1212
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      67
      896
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      861
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      808
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      721
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      712
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      661
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      653
    Aihe