estrogeeli

55v

onko kellää tullut pistelevää kutinaa estrogeelistä , mulla on kamala kutina ensin pistelee ja sit kutiaa ja nousee näppylöitä ja oire on pahin yöllä :(

3

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olisiko_selitys

      Ainakin iho kuivuu tehokkaasti koska geeli sisältää aika paljon alkoholia.

    • 56www

      Käytän samaa tuotetta, ja aluksi tuntui minustakin oudolta. Vaihda paikkaa välillä olkavarsiin esim.ja kuori ja rasvaa lepopäivänä reisiä, jos yleensä laitat sen reisiin.
      Vai olisikohan määrällä tekemistä asian kanssa, montako annosta kerralla laitat geeliä..?
      Olen kuullut ,että kliogest aiheuttaa samankaltaista oireilua ja kutinaa. Sekin on estrogeeni , mutta tablettimuodossa. Toivottavasti olosi helpottaa pian.

    • MonipuolisetOireet

      Itselläni on tosi iso annostus estrogeeliä ja iho kuivuu hurjasti. Ei voi vaihdella kovin paljon paikkaa, kun on pienikokoinen ja geeliä menee yhdelläkin kerralla aina reisiin, peppuun, vatsaan ja käsivarsiin.

      Välillä laitan sitä pohkeisiin ja olkavarsiin myös. Laitan geeliä aamuin illoin. Toivottavasti pian oireet helpottaisi edes sen verran, että voisi puolittaa annoksen vaikka 2.5 mg:aan päivässä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      123
      2578
    2. 135
      1974
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      115
      1301
    4. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      63
      1286
    5. HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp

      Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio
      Seinäjoki
      27
      1143
    6. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      77
      1141
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      35
      1132
    8. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      45
      1099
    9. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      1093
    10. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      84
      1058
    Aihe