Mulla on tiedossa hyvä asunto (kolmio) Lidon alueella, kohtuuvuokrainen ja täysin varusteltu - tarkoitettu vähintään 2 viikon oleskeluun. Minulta voi tiedustella lisää email: [email protected]. Jonkin verran pitää hallita englantia varatessa ja paikan päällä.
Asunto tiedossa
4
185
Vastaukset
- pimeästä.valoon
Laitelkaa vaan noita ilmoituksia.Monet on kiinnostuneet.
Ilmoituksia vuokralle annettavista asunnoista löytyy hyvin englannin kielisellä haulla ja paljon enemmän ihan portugaliksi.
Yleensä noita vuokratessa välityksen kautta minimiaika on 2-3 kk.
Huono puoli on,että asunnon tiedot on ilmoittajan varassa.
Siinä on muistettava huijauksen vaara.Kuten muuallakin.
Varmaan tuolta sp-osoitteesta selviää edellisten vuokralaisten yhteystietoja ym,joista voi kysellä lisää.
Saarella jo olevia saattaa kiinnostaa vuokra-asunto pitkän loman loppupuolelle tai seuraavaa reissua varten.
Itsellä on jo hotellihuone varattuna,muuten kiinnostais.- puolituttu
Oikein hyvä kommentti. Kerron halukkaille tarkemmin sp-viestittelyn kautta, koska haluan kontrolloida, kenelle tarkemmat yhteystiedot annan. Itse olisin aikoinani tykännyt, jos olisi ollut tällainen mahdollisuus tarjolla, mutta nyt minulla on jo omat kontaktini paikan päällä. En itse hyödy mitään tästä, autan vain paikallista ystävääni.
Madeira on paikka, missä sielu lepää - mikäli tykkää rauhasta ja luonnosta. Bilettäjille ja rantaleijonille paikka on kauhistus. - pimeästä.valoon
puolituttu kirjoitti:
Oikein hyvä kommentti. Kerron halukkaille tarkemmin sp-viestittelyn kautta, koska haluan kontrolloida, kenelle tarkemmat yhteystiedot annan. Itse olisin aikoinani tykännyt, jos olisi ollut tällainen mahdollisuus tarjolla, mutta nyt minulla on jo omat kontaktini paikan päällä. En itse hyödy mitään tästä, autan vain paikallista ystävääni.
Madeira on paikka, missä sielu lepää - mikäli tykkää rauhasta ja luonnosta. Bilettäjille ja rantaleijonille paikka on kauhistus.Hyvä puolituttu.
Juuri noin.Siinä yhdistyivät ne asenteen,joita kunnioitan ja pyrin niitä edistämään..
Kun auttaa muita,niin auttaa itseäänkin,henkisesti ja ehkä muutenkin :)
Rinnassa tuntui oikein lämmin läikähdys.
Itsellä on marraskuussa menolento,pimeästä valoon ja upeaan luontoon .
Pelkkä ajatuskin maisemista,leppoisista ja muistakin levadoista, sattumareiteistä,umpikujista(!) ja merestä saa hyrisemään jo tässä vaiheessa.
Saatan joskus myöhemmin laittaa s-postia ! Ja laitankin.
Suhdeverkosta on usein hyötyä.
Tunnen kunnollisia suomalaisia,ruotsalaisia ja tanskalaisia Madeiran vakikävijöitä ja isossa porukassa on monenlaista kysyntää.
Joku viipyy saarella pari viikkoa,joku taas kolme kk tai pitempäänkin.
- Hujarit
Ei ole vielä ajankohtaista. Millä tavalla voi joutua huijatuksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 13310569
- 525080
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html432281Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052088- 281986
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131631Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411452Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291124Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v331071Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54997