Fiat on Viat oli nimi sitten mikä tahansa eikä muuksi muutu.
MS sivuston mukaan kaksi huonointa ja kalleinta autoa olivat Maserati ja Ferrari, jotka usein jättävät tielle ja joiden korjaus maksaa paljon,
Pendoliino junat tuli Suomeen ja niistä ei ole mitään muuta ole ollut kuin harmia.
Jos joku haluaa maksaa Fiatin paskastaan miljoonia vetävän ulkokorin vuoksi - niin maksakoon, kertoo vain että ostaja on tosi tyhmä.
Fiat on Fiat oli nimi mikä tahansa
3
817
Vastaukset
- TofasFiat
Rauha rauha! Fiat Albea ei todellakaan ole kallis auto mutta sitäkin kestävämpi ja kuin luotu Suomen heikkokuntoisille mettäteillekin. Punaisena todella tyylikäs. Tavaratila on tähtitieteellisen suuri. Hyvä pikku-Ferrari järkikäyttöön!
- Anonyymi
Itse ostin Albean uutena 2007 ja viime talvena kuovuin siitä. Lähinnä siksi, kun siinä oli jo liki 300tkm ajettu ja alkoi huomaamaan jo, että on käyttöikänsä päässä. Pikkuvikoja lähinnä alkoi olemaan liian usein jne, joten en viitsinyt odottaa ihan siihen asti, että leviää alle.
Sitten sattumalta löysin samanlaisen Albean nettiautosta, mikä oli ollut samassa perheessä uudesta lähtien ja sillä ei ollut ajettukaan paljoa, reilu 60tkm. Niin ei siinä tarvinnut kauaa miettiä että ostanko..
Ok, 16v auto mutta pirun hyvässä kunnossa, joten jos tuolla nyt vielä muutaman vuoden ajaa ilman isompia ongelmia niin hyvä on.
Eli ainakin omien kokemusten perusteella Albea on hyvä. Toki jotain miinuksia on, muttei älyttömästi. Harmi, kun ei valmisteta enää tai ei ainakaan tuoda Suomeen/Eurooppaan.
Maavara ja tavaratila Albeassa on todella hyvät ja vaatimattomuudestaan sekä halvasta hinnastaan huolimatta kestävä perusauto, minkä ylläpitokulut ovat järkevät.
- Anonyymi
Fiat oli 1900-luvun alussa (tuotannossa kalliita loistoautoja) ja myös 50 vuotta sitten premiumautojen valmistaja, jolla oli edullisten pikkuautojen lisäksi tuotannossa todella kalliita urheilu- ja edustusautoja. Esim. Audilla ei tuohon aikaan ollut lähellekään niin kalliita autoja.
Tämä myynnissä n. 150 000 €;
https://m.mobile.de/auto-inserat/fiat-dino-2400-spider-eberdingen-hochdorf/373931026.html?ref=srp&refId=2f1213b9-340c-1b1a-6b3b-c52d1020d037&searchId=2f1213b9-340c-1b1a-6b3b-c52d1020d037&type=ad
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö27810159K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon2235854Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1705356PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *854988Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot153276Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe52652- 2122529
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.172384- 282174
Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3792155