Fiat on Fiat oli nimi mikä tahansa

PolskiFiat

Fiat on Viat oli nimi sitten mikä tahansa eikä muuksi muutu.

MS sivuston mukaan kaksi huonointa ja kalleinta autoa olivat Maserati ja Ferrari, jotka usein jättävät tielle ja joiden korjaus maksaa paljon,

Pendoliino junat tuli Suomeen ja niistä ei ole mitään muuta ole ollut kuin harmia.

Jos joku haluaa maksaa Fiatin paskastaan miljoonia vetävän ulkokorin vuoksi - niin maksakoon, kertoo vain että ostaja on tosi tyhmä.

3

554

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TofasFiat

      Rauha rauha! Fiat Albea ei todellakaan ole kallis auto mutta sitäkin kestävämpi ja kuin luotu Suomen heikkokuntoisille mettäteillekin. Punaisena todella tyylikäs. Tavaratila on tähtitieteellisen suuri. Hyvä pikku-Ferrari järkikäyttöön!

      • Anonyymi

        Itse ostin Albean uutena 2007 ja viime talvena kuovuin siitä. Lähinnä siksi, kun siinä oli jo liki 300tkm ajettu ja alkoi huomaamaan jo, että on käyttöikänsä päässä. Pikkuvikoja lähinnä alkoi olemaan liian usein jne, joten en viitsinyt odottaa ihan siihen asti, että leviää alle.
        Sitten sattumalta löysin samanlaisen Albean nettiautosta, mikä oli ollut samassa perheessä uudesta lähtien ja sillä ei ollut ajettukaan paljoa, reilu 60tkm. Niin ei siinä tarvinnut kauaa miettiä että ostanko..
        Ok, 16v auto mutta pirun hyvässä kunnossa, joten jos tuolla nyt vielä muutaman vuoden ajaa ilman isompia ongelmia niin hyvä on.
        Eli ainakin omien kokemusten perusteella Albea on hyvä. Toki jotain miinuksia on, muttei älyttömästi. Harmi, kun ei valmisteta enää tai ei ainakaan tuoda Suomeen/Eurooppaan.
        Maavara ja tavaratila Albeassa on todella hyvät ja vaatimattomuudestaan sekä halvasta hinnastaan huolimatta kestävä perusauto, minkä ylläpitokulut ovat järkevät.


    • Anonyymi

      Fiat oli 1900-luvun alussa (tuotannossa kalliita loistoautoja) ja myös 50 vuotta sitten premiumautojen valmistaja, jolla oli edullisten pikkuautojen lisäksi tuotannossa todella kalliita urheilu- ja edustusautoja. Esim. Audilla ei tuohon aikaan ollut lähellekään niin kalliita autoja.
      Tämä myynnissä n. 150 000 €;

      https://m.mobile.de/auto-inserat/fiat-dino-2400-spider-eberdingen-hochdorf/373931026.html?ref=srp&refId=2f1213b9-340c-1b1a-6b3b-c52d1020d037&searchId=2f1213b9-340c-1b1a-6b3b-c52d1020d037&type=ad

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      239
      10372
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      126
      6851
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      48
      6474
    4. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      82
      5129
    5. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      32
      4710
    6. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      40
      3994
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      61
      3354
    8. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      25
      3278
    9. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      28
      3245
    10. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      26
      3063
    Aihe