Fabian etupyörän laakeri hajos.Autolla ajettu alle 40 tuhatta,tämä on siis tyyppivika VAG konsernin autoissa.
Kävinpä sitten kyselemään tarvikeliikkeestä hintaa.
120 egee, sano poika.
Ajelin sitten merkkiliikkeeseen kyselemään onko hankalakin homma vaihtaa.Tarvitaan ainakin prässi,on sen verran tiukassa ja sen lisäksi ABS.n
piuhat on herkkiä hajoamaan,informoi myyjä.
Kysyin sitten laakerin hintaa,oli halvempi kuin tarvikelaakeri.
Vien tuossa loppuviikosta auton laitettavaksi,homma tulee maksamaan 180 egee töineen,tarvikkeineen ja aikaa menee pari tuntia.
Tuohon hintaan en viitsi itse ruveta nyrkkejäni rasvaan sotkemaan.Niin että ei se merkkiliike aina ole kallein vaihtoehto.
Fabian laakeritietoisku.
4
1335
Vastaukset
- Honda__mies
Eikös autolla ollu takuuta enää?
japsiauton omistajana täytyy kyllä sanoa että jos mun autoon tulis joku vika 40t kohdalla niin heti menis vaihtoon. terveisin Hondamies- Samu-75
vanha-erkki kirjoitti:
Eipä taia olla muilla kuin Hyundailla 5v takuu ilman km rajaa.
Takuuajan päättyminenhän ei tarkoita sitä että yleisesti tiedossa olevaa vikaa ei valmistajan tarvitsisi korjata. Kyllä pyöränlaakerien pitää kestää enemmän kuin 40000km, joten valmistajan täytyisi mielestäni tulla vastaan tälläisessä asiassa.
- Ei enää Skodaa..
Tyyppivikahan tuo.. Ihmettelen ettei asialle ole mitään tehty valmistajan toimesta..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja14614443Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va446042Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant215670SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1685640Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124427HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.624259Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot233934"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083702Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293617Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan692703
