Miksi päästää Lieksasta hyvä mies muualle? Miksi elinvoimailijajohtajan paikka piti panna auki, kun oma mies olisi ollut talossa? Oinonen on moniasiantuntija ja ahkera hakemaan kunnon töitä. Sote asioissa on jo liiankin osaava. Kaipaa siis suurempia saapikkaita.
Valitkaa Tero Oinonen
exdemar
980
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tuoko se on sitä lobbausta?
Se on jo valittu isoksi jotajaksi muualle. Näihin Lieksan pikkutitteleihin voi yrittää houkutella muita.
Kova on ollut pyrky, mutta ei ole vielä mihinkään päässyt. Mikä lienee miehen maine? Maakunnassa on tehnyt tiukkaa eikä Lapinlahti edes haastattele.
On päässyt ja isoon virkaan onkin. Lieksan hommat pieniä puuhia uuteen verrattuna.
Etkö ymmärrä lukemaasi?
Ei ole päässyt mihinkään vaikka kuinka hakee. Siun Soteen tyrkätään kaikki pomot johonkin pikkuhommaan suhertamaan päällikkö tittelillä. En lukisi Siun Sotea pääsyksi.
ADIOS, ei jää ikävä
Eikös kerätä läksiäislahja!
Kerätään vaan vaikka jo etukäteen. Osallistun siihen ihan mielelläni, vaikka suosittu johtaja onkin. Ainakin kepulien mielestä.