Kävivät tuikkaan yhden talon tallin tulille, rikkovat autoja ym. olisko 4 kollia yks heistää ajaa mustalla jopolla missä iso ohjaustanko. Jos joku tunnistaa, niin ilmottakaa poliisille.
Ketä ovat nämä riminaalit koulunmäessä
26
1062
Vastaukset
- EiHajuu
En kyllä tiedä.
- oliskotietoo
Mikä on riminaali? Tiedän kyllä, mikä on kriminaali!
- muutajoomilles
Voi vittu näitä vähä älysiä äitee poikia.
- nähtyon
muutajoomilles kirjoitti:
Voi vittu näitä vähä älysiä äitee poikia.
Itseäsikö tarkoitat? Helvetin vähä-älyinen peräkamarin poika. Et osaa raukka edes kirjoittaa. Apina sinä olet!
- VORTTUUNA
turpaan vaan!
- Seepiaseepra
Vähän vaikea muistaa kyseistä pyöräilijää, koska Koulunmäessä on KOULU! Ja moni koululainen poika kulkee Jopolla. Jopa mustalla. Jos itse teossa saan kiinni, ilmoitan sitten.
- Leipäpoika
Oliko pyörä tarkalleen jopo merkkinen
- pölöpölö77
Nämä ovat luultavasti näitä kurittoman kasvatuksen ensimmäisiä hedelmiä kun fyysinen kuritus kielletty ja koulussa niinkuin kotonakaan ei saa edes korottaa ääntään ettei lapsi vaan järkyty mutta nyt se asia alkaa kantaa hedelmää joten näin ollen pitäisikö sitä lakia "vähän" sorvata??
- rössöpotaattis
näitä ei voi lähettää edes pois pahanteosta
- aöjo
Aloitus taitaa olla provo. Varmasti koko jämsänkoski olis muuten kuullut näistä "riminaaleista". Tai sitten aloittaja on nähnyt pahaa unta.
- jäättekiinniviellä
Ei ollu. ja ei ensinmäinen kerta kun siellä hilluvat. Olisko puistolasta ja kulkevat ohi siitä. Siinä mäessä asuu iäkästä porukkaa miettisivät sitä.
- kaikenkaikkiaan
jäättekiinniviellä kirjoitti:
Ei ollu. ja ei ensinmäinen kerta kun siellä hilluvat. Olisko puistolasta ja kulkevat ohi siitä. Siinä mäessä asuu iäkästä porukkaa miettisivät sitä.
Mitä vitun miettimistä siinä on?
- Pesismaila
seurantaan!
- jaaettäniitäeisaakiinni
Taas se porukka herännyt, pyöräkin vaihtunut mopoon.
- JamppaNx
Taas Leski Nen ja Vilja Nen :)
- Jose666
Haistappa vittu minä oon leskine enkä ole tehny mitään
- Wunderb
Jose666 kirjoitti:
Haistappa vittu minä oon leskine enkä ole tehny mitään
Etkö tosiaan??
- abc123Mii
Ja vihreätakkinen ruskeasilmäinen pikkupoika huutelee törkeyksiä ohikulkijoille. Hupussa karva. Vanhemmat voisi opettaa vähän tapoja.
- Ikävää_mutta_totta
Eiköhän nuo tavat ole jo kotoa opittu, joten homma on hoidossa.
- Suomilippu
Luistelukopilla tais sama poika huutaa vanhalle papalle rumasti yksi talvinen aamu. Partsilta näin ja kuulin :( Koulussa oli välitunti silloin.
- hehheheheheh
Taitaapi olla ettei vanhemmat opeta tapoja.
- Kypsääkauraa
JO SE on kumma, kun nämä pahantekijät tiedetään, mutta ei vaan saada kuriin. Poliisilla on nimet tiedossa...Kauppiaat tietää..., mutta sama meno jatkuu...
- hehehehhhh
Niin se taitaa olla, että "ei omena puusta kauas putoa".
- Jormalainenkai
Hei, se kasvatushan on nykyään koulujen ja päivähoitopaikkojen tehtävä.. ei kukaan enään kotona kasvata..
- ädjöö
:) näin
- ädjöö
Puistolassa on kovasti ilkivaltaa. Jatkuuko sama koulumäessä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622552Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant979811Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.537723Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va956492SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936227Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m645830Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,605325Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515213HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1214863Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074554