12 kiloa kahdessa viikossa pois ????

VoisikoOnnistua

Onko mahdollista laihtua melkein kilo vuorokaudessa vai pillereitä syömällä - ja maksamalla pillereistä huimaavan summan?

Liikunnan lisäämiseen ja syömisen vähentämiseen uskon itse. Ajatus tuosta rasvanpolttopillereistä houkuttaa kuitenkin... vähän.

13

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Teippi jalkaan!
      Pillereitä, pillereitä, pillereitä poskeen...
      Jokunen viiva, jokunen viiva...

      H.

    • Kyllä kukkarosi on ainoa mikä laihtuu. Jos sellainen pilleri olisi oikeasti olemassa niin harva olisi lihava.

    • Peili-ei-valehtele-

      Mitä enemmän uskoo humpuukkiin ja maksaa itsensä kipeäksi, sen vikkelämmin lähtevät kilot koska ei ole enää varaa syödä.
      Jos ihmisellä on ulko-ovi kuten lähes kaikilla on, sitä kannattaa käyttää aktiivisesti. Kyllä kilot alkaa karista - edellyttäen että liikkuu hieman kauemmaksi kuin rappusille.
      Niin ja sitä jääkaappia ei tarvitse avata alvariinsa, sen voi laittaa nälkäkuurille, niin kyllä kilot alkavat karista.
      Mitään sokerista, karkkista, suklaista yms ei kannata edes harkita ostaa, kyllä kilot karisee.
      Saunassa kannattaa käydä mahdollisimman usein ja pitää muistaa juoda paljon - siis vettä, ei viinaa. Ja kaljat ja viinit ehdottomasti lahjoittaa vaikka naapurin juopolle. Ellei sellaista löydy naapurista, kannattaa lenkkeillä niin kauaksi että joku juoppo saapuu vastaan.
      Ja pitää luoda yhteyksiä ihmisiin jotka eivät kaunistele asioita vaan paukkaavat päin naamaa, että tynnyrihän sinä olet, puolet pois niin alat näyttää ihmiseltä.

    • flegmaatti

      Jos on laardia riittävästi niin rasvaimu saattaisi tehota ja loppusäätö suolen tyhjennyksellä.
      Vaakanäytön kilo laardia sisältää noin 7000kcal.
      Rankalla miinuskalorilaihdutuksella lähtee myös lihasta joka puolestaan pienentää peruskulutusta ja elimistö on säästöliekillä.

      Nopein tuntemani tapa vähentää laardia on täydellisen hiilarivapaa atkins jolloin elimistön ketostilaa seurataan liuskoilla, mutta silläkään menetelmällä ei kohtulaardeista lähde tuossa ajassa 20kg.
      Vaakanäyttössä näkyy tietenkin myös neste.

      Jos pudotat vaakalukemaa jollakin jippojärjestelmällä niin ennen aloitusta suunnittele pudottamisen jälkeinen elämäsi ja pidä siitä kiinni tai ainakin varaudu tarkistamaan niukempaan suuntaan tai lisää kulutusta!

    • En lukenut vastauksia, mutta tiedän, että nopea laihtuminen ei ole nopein tie painonhallinnassa vaan nopeat kilot ropsahtelevat takaisin nopeasti.

      Aloitin tavoitteellisen laihduttamisen syystalvella v. 2005 ja olin seuraavana keväänä olin 30 kg laihempi. Oppaana oli ystävältäni saatu painonvartioiden opas.
      Ruoan kaloreitten laskemista ja syömisssä tiukka linja ja vihko päivittäisen painon vaihtelun seuraamiseen, sauvakävelin metsälenkkeja, noin viisi kilometria päivässä ja tulosta alkoi syntymään vasta parin kuukauden päästä.

      Kun lopetin säännöllisen painontarkkailun, tuli vuoden aikana noin 8 kg takaisin ja siinä se on sitten ollut vuositolkulla. Asettui kaiketi kohilleen. Nyt kun olen kuntouttanut selkääni ja vaimistellut, keskivartalostani on häiynyt muutamia senttejä. Pyrin saamaan keskivartalostani pyöreyden pois ja tavoite on viisi kiloa ennen kevään matkaa.

      • Oikaisu aloitin syystalvella 2004 ja olin keväällä 2005 30 kg laihempi.


      • tuleeko-10-kg-vuodessa

        Entä nyt 11 vuotta myöhemmin, mahdutko retonkiisi?


      • korppis1

        Lue uusiksi kommentti siitä selviää. Terveiseni mökiltä. Syystyöt pitävät pirteänä ja liikunta tulee luonnollisen puuhastelin myötä. Näin huilatessa voi vastailla epäselvyyttä aiheuttaneisiin kysymyksiin. Ei minulla ole juurikaan yli kymmenen vuoden vanhoja vaatteita kaapeissa. Teltat myin pois laihduttuani.


    • Terveysennenkaikkea

      Voi se ehkä mahdollista olla mutta ei tervettä.

    • Jos sulla on nestettä noin paljon, niin joo. Muuten ei ole mitenkään mahdollista, väittäisin, varsinkaan 50-60lle. Jos olisi, niin olisiko terveellistä?

      Joskus aikoinaan oli telkkarissa ohjelma rasvasieppareista, ei näyttänyt kovinkaan hyvältä. Pilleri estää rasvan imeytymästä suolistossa, mutta sen ohjelman mukaan se tekee myös hallaa suolistolle, joka kuitenkin on aika tärkeä elin. Ja myös vaikea hoitaa jos jotain menee väärin.

    • Tavuviiva

      Voiko diabetes seurata rankkaa, nopeaa painonpudotusta vai onko tää legendaa? Tuttava laihdutti ja väitti näin käyneen, vai onko tuo vaiva vaaninut jo aiemmin? Ja sellainen väit, että hitaasti lähtevät kilot esim. liikkumalla, tulevat hitaasti takaisin. Vai ovatko nämä niin seliseliselityksiä?

      • ent.siivoojaparka

        Se laihtuminen on voinut jo olla diabeteksen oire vaikka luuli itse laihduttavansa.


      • Käsittämätöntä

        Saat olla vaikka minkä nimisellä dieetillä vaikka millaisin keinoin, niin kaikki pois saamasi kilot palaavat ennemmin tai myöhemmin kun dieetti loppuu. Miksi siis ihmiset eivät vain yksinkertaisesti muuta elämäntapojaan sellaisiksi, että pois saatu liika paino myös pysyy poissa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1319
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      38
      889
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      30
      623
    4. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      590
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      568
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      536
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      17
      533
    9. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      531
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      16
      502
    Aihe