Halaluan tappaa itseni

surullinenelämäntarina

EN ENÄÄ KESTÄ tappaisin itseni jos ei olisi aikuisuutta olemassa.. Minua on kiusattu koko ikäni ja tällä hetkellä minulla ei ole yhtään kaveria paitsi paraskaverini joka asuu toisella puolella suomea. Haluaisin NIIN kovasti muuttaa täältä HelvettiKylästä jossa koko elämäni aikana olen saanut vain paskaa niskaani roppakaupalla. Olen puhunut siitä vanhemmilleni paljon mutta kumpikaan ei ole innostunut muuttamaan. En enää kestä tätä elämää missä ei ole pienintäkään iloa. Ei kukaan jaksa elää ilman kavereita tai mitään sosiaalista elämää tälläkin hetkellä itken ja kitjoitan tätä. En edes tiedä miksi tätä tänne kirjotan ei mikään kumminkaan muutu ei ennenkuin itse pystyn muuttamaan. Nuoruudesta on sitten kerrottavaa tasan 5 juttua joka olivat kivoja. Mitään muuta en ikinä tehnyt ilman että joku haukkuisi/tekisi jotain muuta minulle silloin. Ja kyllähän 18vuotiaanakin on nuori. En vaan jaksa odottaa sitä yksin omassa huoneessani joka päivä.

14

727

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • moivaaaaaaan

      :( voisua

    • dffghjkllööööö

      Menisit juttelemaan jonnekin, vaikka Sihtiin? Ei tarvii lähetettä.Ole rohkea ja ala selvittämään asioitasi. Voimia!

    • Isompaanpaikkaan

      Kun olet aikuinen voit lähteä ja mikään ei enää pidättele. Älä luovuta vaan taistele! Olet arvokas ja ainutlaatuinen ihminen.

    • kerrovanhemmilleselämäsi

      Kerro noi samat asiat sun vanhemmille. Jo on kumma jos ei ala muttohaluja tulemaan, ja kumma jos eivät edes yritä ymmärtää asiaa sun kannalta.
      Minkä ikäinen olet, voitko ajatella muuttavasi yksin, tai onko jossain mummoa tms. sukulaista joka asuu muualla ja jonka luo voisit muuttaa?

    • kärsivällsyyttä

      Olin nuorempi kuin sinä kun lähdin kotoa. Elämä alkoi vasta silloin.

    • Elämäonlaiffii123

      Oot ruma ja tyhmä. Mutta ei se mitään, kyllä sen muutkin tietävät. :)

    • TyötönJuoppo

      Aloittaja, otatko kakkoseen?

    • Hgfr4334

      Hommaa pelikonsoli, siellä voi löytyä pelikamuja!

    • Älä luovuta! Kestä vielä hetki! Sä voit jo nyttenkin muuttaa omillesi kerta 18 vuotias olet.

      Tiedän tunteen aika helpolla että monta erilaista oman elämän perseilijöitä, mm kiusaajia on taustalla, mutta älä anna niiden pelleitten tallaa sua!

      Sitten kun olet saavuttanut yhden unelmistasi, kuten tuon oman asunnon hankinnan, ala sitten harjoittelemaan sosiaalisoitumista!

      Ja jos ei muuten, niin voit lähettää meikäläisellekkin viestiä, vaikka ei edes tunnetakkaan. :)

    • voisua.niin

      Voi sua kyllä niitä ihmisiä on mitkä haluaa olla sun kanssa eikä mikään estä kaveruutta. Ei aina auta se muuttaminen.

    • Äläolevässykkä

      Vedä niitä kiusaajia turpaan nii että tukka hulmuu tappele vastaan näytä niille et sulle ei vittuilla nii se loppuu ja siitä itsemurhasta se on luusereille ei kannata luovuttaa kesken elämän näytä kaikille kusipäille ettet luovuta etkä pelkää vaa tappelet vastaan!

      • imlehamah

        kaksvuotta vanha aloitus, tota noin....silleen


      • Ijvcxd

        Oho :p


    • Onnea.matkaan

      Muuta pois kotoa nyt kun olet 18. Muuta vaikka kommuuniin, josta saat halvemmalla huoneen.
      Aloita puhtaalta pöydältä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      176
      9650
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      126
      4181
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      114
      3952
    4. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      419
      3677
    5. 58
      3460
    6. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      44
      2758
    7. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      18
      2122
    8. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      57
      1979
    9. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      20
      1571
    10. Kemijärven kapungin teknisen osaston johtajat

      KossuPekka ja KankaarannanMarkku olivat hyviä näissä tehtävissään. Tulevan vuodenvaihteen jälkeen tulee Kemijärvelle uu
      Kemijärvi
      10
      1391
    Aihe