Itsellä on ampumataito sitä luokkaa että ammun vain puhtaita aivo-osumia. Lahjattomat räiskii paskamahoille ja lavoille.
Paras keino säästää lihaa on ampua suoraan aivoihi
10
289
Vastaukset
- TarvitsetkinVeripalttusi
Keuhkolleampuja menettää tulitikkulaatikollisen hirven lihaa ja saa verettömät lihat.
Veri on parempaa vaikkapa plättyinä, kuin saaliiseen jääneet veret eli päähän ampujalle verilihat. - RääkkäysTapaTuokin
Ja se sinun "se oli puhdas pummi ku päähän kokeilin" katkaisikin hirveltä vaan leuan jonka jälkeen elukka elääkin sitten tuskalliset viimeiset pariviikkoa nääntyen nälkään.
- kjnklbih52lkhb
Sehän tuollaanen "mestariampuja" on syytä laittaa aseettomana seuraamaan hirvijahtia sivusta! Oppiis ehkä seuraamalla katseella, mihin hirvessä on syytä osua! Aina on v..uttanu tuollaaset "mestariampujat".
- Daijuun
Kyllähän sitä alkaa mestariampujat vituttamaan jos ei osu kuin ladonseinään metrin päästä. Antaa tarkkojen ampua saalille kivuttomia aivo-osumia. Ampuminen on helppoa kun ei tarvitse muuta kuin koukistaa sormea kun ristikko on aivojen kohdalla. Kuinka paska pitää hirvimiehen olla jos ei aivoihin osaa ampua.
- Oikeasti_et
käy edes metsällä, mutta täällä olet kovaa erästelijää.
Niistä nenäsi ja pyydä isältäsi kunnon korvatillikka. - hipheisenvoutivei
Hei !
Täällä myös toinen joka tähtää vain kaulaan tai aivoihin. Seurassa onkin aina kiitelty kun minä järjestän pöytään kunnon paistia. Ei mitään silppupaskarikkiammuttua mössölihaa vaan taidolla kaadettua laatukamaa. - näinhänseon
Juu nimimerk "samaan reikään" on keskikaljalaatikon tuomalla uholla saanut itselleen uskoteltua että omistaisi kiväärin ? Sen verran järjetöntä tekstiä suoltaa , veikkaan ettei ole koskaan ampunut ilmakivääriä kummoisella pyssyllä eikä edes anneta
lupia , siitä katkerat tekstit kumpuaa . - tark_ka
Ei siitä tarvitse suuttua jos on paska ampuja eikä osu hirveä aivoihin. Antaa niiden ampua jotka osaa ja rutkupaskat yrittäkööt vaan kehkoille. Toisilla on vakaa käsi ja toisilla viinavapinan horkka estää tarkat osumat.
- savunailmaan
Ite oon sitä mieltä että iha sama kumpaa keuhkoihi vai aivoihi ampuu hirvee kuha osuu. Mut ite kyllä rykkään aivoihin ampua. Siitä on tullut sellainen tapa.
- ottaakoaivoon
Niin aivoihin kannattaa aina tähdätä. Itse kun olin joskus afrikassa elefanttia metsästämässä niin opein kantapään kautta että elefanttia ammutaan aina aivoihin. Siitä jäi selkäytimeen tapa ampua aina aivoihin. Onneksi oon niin taitava että osaan ampua täyteen laukkaan risukkoonkin suoraan aivoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä292835- 951079
- 58921
- 66885
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu6867olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26857Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.65814Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä37810Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75744Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu136739